Προς το περιεχόμενο

Αγορά fender stratocaster


faded

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ζητώ συγνώμη όχι από τον GK the Greek που μου το είπε και τον ευχαριστώ αλλά και από τους υπόλοιπους συμφορουμίτες που ασχολήθηκαν με τα posts μου.

 

Ειλικρινα καλε μου φιλε δεν υπαρχει κανενας λογος να απολογηθεις!

Απο το γραψιμο σου μπορω να διακρινω εναν αν μη τι αλλο καλλιεργημενο ανθρωπο που ειναι σε θεση να κανει τουλαχιστον μια κουβεντα με αντιλογο και επιχειρηματα.

 

Απλα μου καθισε λιγο στραβα το γεγονος οτι απερριψες Japan, Squire χωρις καποιο επιχειρημα...

(Ολα τα παραπανω στα λεει κατοχος American Standard Strat... ;D )

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν συμφωνώ με τον G.K. the Greek και τον τρόπο που απάντησε στον φίλο μας ;)

 

Επίσης θεωρώ κι εγώ κάπως υπερβολικό το να δώσεις 1000€ για μια κιθάρα (είτε είναι tele είτε strat) χωρίς καν να ξέρεις αν σου ταιριάζει.

Νομίζω, ότι δεδομένου ότι πειραματίζεσαι ακόμη (και δε θέλεις squier) να πάρεις κάτι πιο οικονομικό, αλλά όχι απαραίτητα κακό σε ποιότητα:

 

Classic Player Series ;)

 

Παίρνεις μια Tele Baja και μια Strat CP60s ή CP50s και για πολύυυυ καιρό θα είσαι καλυμμένος.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να κάνω μια μικρή παρένθεση στην κουβέντα σας? Να ρωτήσω για μια στρατ που πρόκειται να πάρει μέσα στο σαββατοκύριακο ο κολλητός μου (δεν εχει προφιλ εδω κ θα εκτιμούσα πολύ κάποια γρήγορα σχόλια!)

http://www.dv247.com/guitars/fender-vintage-hot-rod-57-stratocaster-electric-guitar-candy-apple-red--38537

Το παιδί σπουδάζει αγγλία και έχει ήδη μια les paul, χρειάζεται μια στράτ για να είναι πιο ευέλικτος μουσικά, πως σας φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους και ένα θέμα για στρατ, λέω κι εγώ όλοι country παίζουν στην Ελλάδα  ;D όχι άλλες μπάχα, θα κάνω μπάχαλα  8)

αλλά άμα έπαιρνα τελε μπαχα θα επαιρνα, εκτός κι αν επαιρνα θινλαϊν :-*

 

Λοιπόν εγώ άμα έπαιρνα στρατ, θα έπαιρνα την classic player, αλλά τη 50s

http://www.dv247.com/guitars/fender-classic-player-50s-stratocaster-electric-guitar-shoreline-gold--41613

 

Πάντως θα σου πρότεινα να πάρεις μία κιθάρα, ειδικά αν είσαι αρχάριος, για να ασχοληθείς πιο πολύ με τη μουσική. Η κιθάρα εργαλείο είναι, κράτα τα ρέστα για κανα μάθημα.

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου κάθεται κάπως όχι JAPAN.....

Δεν έχω πιάσει κακή Fender Japan ΠΟΤΕ.... ενώ κουπιά διαφόρων προελεύσεων έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

Η strat του χιλιάρικου είναι η Deluxe.-

 

Εγώ για καλή μου stratούλα έφτιαξα μία με parts κυρίως Deluxe και μου βγήκε στο 1500άρι.

Και η Japan μου αγοράστηκε στα 800 και παίζει καλύτερα...... Και η αμέσως καλύτερη μια MIM 70s.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν θες βεβαια πες μου ενα λογο για τον οποιο απορριπτεις αυτο:  http://www.thomann.de/gb/fender_squier_classic_vibe_strat_60s.htm?sid=6052620dcef63667f641e6be53579373

 

Αν ο λογος ειναι επειδη κανει 311 ευρω τοτε απλα αγορασε μια American Standard Strat, να βρεις κι εσυ την ησυχια σου...

 

Ολα τα παραπανω εντελως φιλικα. ;)

 

 

 

 

Φίλε G.K. είσαι μήπως κάτοχος της συγκεκριμένης classic vibe 60'ς? Άν ναι, θα ήθελα κάποιες περαιτέρω πληροφορίες γιατί την έχω βάλει στο μάτι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συμφορουμίτες θα γίνω πάλι κακός αλλά δεν είπα ΠΟΤΕ ότι πειραματίζομαι και δεν ξέρω τι θέλω κ αν καταλάβατε έτσι μάλλον δεν προσέξατε ότι:

Είπα ξεκάθαρα ότι ψάχνω telecaster fender με vintage, classic χαρακτηριστικά και από την άλλη μια κλασική rockαδικη stratocaster και περί αυτού του θέματος ακούω τις γνώμες σας. Το αν ρωτάω για διάφορες που μου προτείνετε δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω τι θέλω απλά την ψάχνω. Ανοίγω τα θέματα για να ακούσω τις απόψεις σας.

Συγνώμη κιόλας που ρώτησα, μάλλον έπρεπε να δώσω βιογραφικό και μετά να πω ότι ψάχνω για fender telecaster american deluxe του Απρίλη του '76 με λήγοντα serial number 1-10. Τώρα αν θέλει να εξηγήσω ΓΙΑΤΙ ψάχνω για strat ή ΓΙΑΤΙ ψάχνω για tele μάλλον δεν θα είμαι εγώ υπερβολικός...  ???

Δεν κατηγορώ κανέναν, ίσως και δικαιολογημένα κάποιοι να απόρησαν. Αλλά είναι λίγο ενοχλητικό να διαδίδονται γρήγορα κάποια συμπεράσματα.

Ασχολούμαι με το αντικείμενο λοιπόν και δεν μιλάω για την πρώτη μου κιθάρα. Δεν είναι μια βιαστική κίνηση επειδή είπα κάλαντα στις γιορτές κ είπα να πάρω κιθάρα. Αντιθέτως μετά από μια σχετική "ωρίμανση" με το αντικείμενο στρέφομαι πλέον στις fender. Έχω ακούσει fender κ εγω, έχω πιάσει fender, έψαξα και καταλήγω σε αυτές τις κιθάρες. Και πολύ απλά επειδή δεν είχα δική μου fender για να τις ξέρω τόσο καλά είπα να απευθυνθώ σε ένα φόρουμ με πιο έμπειρους πάνω σε αυτές τις κιθάρες να με βοηθήσουν.

That's all! It's so simple!

 

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας πάντως.

 

@GK

Η αλήθεια είναι ότι ήμουν λίγο προκατειλημένος με τις squier γιατί οι περισσότερες που έχω πιάσει είναι λίγο πολύ κουπιά εμενα τουλάχιστον. Ούτε ο ήχος τους με ενθουσίασε. Ωστόσο τη συγκεκριμένη που μου πρότεινες δεν την είχα προσέξει.

Για τις japan δεν έχω γνώμη καθώς δεν έχω συναντήσει live ποτέ κάποια για να σχηματίσω μια εικόνα. Και αυτό με προκαταλαμβάνει γιατί μου φαίνονται πιο δυσεύρετες, νομίζω δεν έχουν τόσο ποικιλία, είσαι ο δεύτερος νομίζω ανάμεσα σε αυτούς που απάντησαν που μου την προτείνει και όλα αυτά μαζί με έκαναν δύσπιστο γιατί στα ίδια χρήματα υπάρχουν γνωστά μοντέλα, δοκιμασμένα και καλά (για μένα). Στα δικά μου αυτιά ακούγεται σαν να ψάχνεις ένα καλό αυτοκίνητο και να σου πουν όλοι bmw πχ και εγώ να σου πω machupakatsu από ιαπωνία (ωραίο όνομα βρηκα :P) εξίσου καλή μάρκα... Δικαιολόγησα πιστεύω ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συμφορουμίτες θα γίνω πάλι κακός αλλά δεν είπα ΠΟΤΕ ότι πειραματίζομαι και δεν ξέρω τι θέλω

...

Το αν ρωτάω για διάφορες που μου προτείνετε δεν σημαίνει ότι δεν ξέρω τι θέλω απλά την ψάχνω.

...

Συγνώμη κιόλας που ρώτησα, μάλλον έπρεπε να δώσω βιογραφικό και μετά να πω ότι ψάχνω για fender telecaster american deluxe του Απρίλη του '76 με λήγοντα serial number 1-10.

...

Έχω ακούσει fender κ εγω, έχω πιάσει fender, έψαξα και καταλήγω σε αυτές τις κιθάρες.

 

Εγω αλλαζω γνωμη. Σου προτεινω να παρεις αυτες που θελεις.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου