Προς το περιεχόμενο

Musicman απο Αμερική


axs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς το μαγαζί basscentral στη Florida? Απ ότι βλέπω κανει international shipping. Ισχυρίζεται ότι οι κιθάρες και τα μπάσα που διαθέτει είναι κυριολεκτικά του ΚΟΥΤΙΟΥ και έχουν βγεί μόνο για τη φωτογράφηση. Οι τιμές τους είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ και η εταιρία ανήκει στους Dave LaRue και Beaver Felton. Είναι οι βασικοί αντιπρόσωποι της MUSICMAN στη Florida (ελεγμένο και απο το επίσημο site της musicman). Σκέφτομαι να φέρω μια john petrucci.  Αυτό που θέλω είναι αν κάποιος ξέρει για το μαγαζί να μου πει τι έχει ακούσει γιατί εμενα όλα αυτά μου διαβάζω στο www.basscentral.com μου φαίνονται τουλάχιστον ονειρικα, πολύ καλα για να είναι αληθινά και δεν έχω μάθει να μου γίνονται και πολλά δώρα στη ζωή.........ΡΕ ΛΕΣ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν έχω μάθει να μου γίνονται και πολλά δώρα στη ζωή......

Εάν επίσης σου κάνει δώρο και η μεταφορική και το Ελληνικό τελωνείο...προχώρα άφοβα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυρίζεται ότι οι κιθάρες και τα μπάσα που διαθέτει είναι κυριολεκτικά του ΚΟΥΤΙΟΥ και έχουν βγεί μόνο για τη φωτογράφηση.

 

και αυτο ειναι καλο? :o (ποτε μου δεν μπορεσα να καταλαβω τη μανια με τα...αγρατζουνιστα οργανα :))

 

Εάν επίσης σου κάνει δώρο και η μεταφορική και το Ελληνικό τελωνείο...προχώρα άφοβα!

 

καλα θα κανεις να διαβασεις και αυτο πριν ψωνισεις

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Superfunk εννοείται ότι θέλω αγρατζούνιστο όργανο....Δεν είναι cort των 150ευρώ, αν ήταν δε θα το συζητούσα αλλά όταν παίρνεις ένα όργανο 2000euro έχεις απαιτήσεις. Εκτός αν το γνωρίζω και το αγοράσω εν γνώση μου...... Για το τελωνείο το link σου το έχω διαβάσει πολλές φορές και μου φάνηκε πολύ χρήσιμο. Ευχαριστώ το φίλο που γνώριζε το κατάστημα και μου είπε καλά λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τα πολυ αγρατζουνιστα οργανα (οταν αγοραζεις μεταχειρισμενα) μη τα πολυεμπιστευεσαι...υπαρχει ΛΟΓΟΣ που ειναι..αγρατζουνιστα.. ;D & συνηθως ο λογος ειναι οτι δεν ειναι και τοσο..inspiring για τον παικτη..γιατι δεν ειναι και τοσο καλα... (αυτο μου το ειπε ο πρωτος vintage dealer που γνωρισα στη ζωη μου & εκτοτε το ακολουθω πιστα.. ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τα πολυ αγρατζουνιστα οργανα (οταν αγοραζεις μεταχειρισμενα) μη τα πολυεμπιστευεσαι...υπαρχει ΛΟΓΟΣ που ειναι..αγρατζουνιστα.. ;D & συνηθως ο λογος ειναι οτι δεν ειναι και τοσο..inspiring για τον παικτη..γιατι δεν ειναι και τοσο καλα... (αυτο μου το ειπε ο πρωτος vintage dealer που γνωρισα στη ζωη μου & εκτοτε το ακολουθω πιστα.. ;D)

 

Nαι αλλά αν ένα πολυγρατζουνισμένο από μαγαζί (όπως το basscentral που λέει το θρεντ) ήταν demo piece, δεν αποδεικνύει το ακριβώς αντίθετο? (ότι πέρασε από διακόσια χέρια, και τα διακόσια το βρήκαν uninspiring και δεν το αγόρασαν?)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα απλα το 99,9% των κιθαριστων εχουν "κολλημα" με τα οργανα του "κουτιου",το πρωτο πραγμα που κανω στις ΗΠΑ ειναι να τσεκαρω τα demo οργανα μια και τα πουλανε φθηνοτερα,ισα-ισα που παιζουν και καλυτερα απο ολα μια και ειναι τα...demo... .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς το μαγαζί basscentral στη Florida? Απ ότι βλέπω κανει international shipping. Ισχυρίζεται ότι οι κιθάρες και τα μπάσα που διαθέτει είναι κυριολεκτικά του ΚΟΥΤΙΟΥ και έχουν βγεί μόνο για τη φωτογράφηση. Οι τιμές τους είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ και η εταιρία ανήκει στους Dave LaRue και Beaver Felton. Είναι οι βασικοί αντιπρόσωποι της MUSICMAN στη Florida (ελεγμένο και απο το επίσημο site της musicman). Σκέφτομαι να φέρω μια john petrucci.   Αυτό που θέλω είναι αν κάποιος ξέρει για το μαγαζί να μου πει τι έχει ακούσει γιατί εμενα όλα αυτά μου διαβάζω στο www.basscentral.com μου φαίνονται τουλάχιστον ονειρικα, πολύ καλα για να είναι αληθινά και δεν έχω μάθει να μου γίνονται και πολλά δώρα στη ζωή.........ΡΕ ΛΕΣ???????

 

Θα πρέπει να έχεις υπόψιν σου κάποια πράγματα (που μπορεί να τα έχεις, αλλά ας τα πούμε να μάθουν και άλλοι).

 

Η ΕΒΜΜ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ την απευθείας πώληση ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΩΝ κιθαρών/μπάσσων από Αμερική προς το εξωτερικό. Η πώληση σε Ευρώπη, Ασία, Αυστραλία, κλπ, γίνεται ΜΟΝΟ μέσω των εξουσιοδοτημένων κατατόπους dealers. Φυσικά, με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία δεν απαγορεύεται να πουλήσει ένα Γερμανός στην Ελλάδα.

 

Αν αποκαλυφθεί ότι κάποιος Αμερικάνος dealer πούλησε απευθείας στην Ευρώπη, το μικρότερο πρόβλημά του θα είναι ότι θα χάσει το dealership.  ;)

 

ΟΜΩΣ, υπάρχουν μερικές πολύ ενδιαφέρουσες εξαιρέσεις, και δεν κρύβω ότι και εγώ έκανα χρήση τους για να αποκτήσω την EBMM που ήθελα:  ;D

 

1) Επιτρέπεται η πώληση μεταχειρισμένων οργάνων

 

2) Επιτρέπεται η πώληση "μεταχειρισμένων" οργάνων.  ;)

 

3) Κατ'εξαίρεση, επιτρέπεται το stock sale, κατόπιν συμφωνίας φαντάζομαι. Ας πούμε αυτή τη στιγμή ο Dubaldo έχει μερικες κιθάρες/μπάσσα διαθέσιμα για international shipping.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μιλάω μέρες μαζί τους και με την ίδια τη musicman, παραθέτω τους κανονες της MUSICMAN για πωληση στην ευρώπη:

 

Εχουμε και λεμε λοιπον:

 

1) Επιτρέπεται το USED.

 

ΑΠΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ:

 

2) Επιτρεπονται τα DISCONTINUED ΧΡΩΜΑΤΑ. Δηλαδή καποια χρώματα radiance red, lava pearl, graphite pearl, desert gold κλπ κλπ που δε βγαίνουν τώρα μπορουν να σταλούν Ελλαδα χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

3) Επιτρεπονται τα LIMITED EDITION αν και μονο αν πωληθουν 2 χρονια μετα την παραγωγή τους. ΔΗΛΑΔΗ η  ''JP6 2007 LTD'' επιτρεπεται να πωλείται απο 1/1/2009,

η  ''JP6 2008 LTD'' επιτρεπεται να πωλείται απο 1/1/2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου