Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Gibson!!


Marios99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατα την αποψη αν θες ντε και καλε gibson ακου τα παιδια παραπανω...

αν σε ενδιαφερουν και αλλες επιλογες τοτε δες τα παρακατω...

 

http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?group=Warrior-Body&page=1&product=2803080803

 

http://www.bcrich.com/stealth.asp

 

 

http://www.bcrich.com/warlock_nj_deluxe.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γκάζια φροντίζεις να έχει ο ενισχυτής... εκεί θα ακούσεις πολλά πράγματα.

 

μεγαλη κουβεντα... εχω μια jackson flying v με εναν invader (ποσο πιο γκαζιαρα ?)

την οποια εχω ακουσει σε ενυσχητη kustom και εχω ξενερωσει οσο δεν παει...

την ιδια κιθαρα την εχω ακουσει σε peavey bandit 212 και εχω χασει το μυαλο μου...

κρατα απο τα 2000 και ενα ποσο τουλαχιστον κατεμε 500 ευρω και παρε ενυσχητη αλλιως θα δινεις και θα δινεις και θα δινεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός 100%.

 

ΥΓ: βέβαια τώρα θα αρχίσουν να σου λένε "Τι την θες την Gibson", αλλά τέσπα... Μην δίνεις σημασία εσύ.

 

Τι την θες την Gibson  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάριε, πρώτα απ'όλα η απορία σου πρέπει να έχει κάποια βάση. Δηλαδή. Ξεκαθάρισε πολύ καλά πρώτα τι ακριβώς θέλεις, και αφού ξεκαθαρίσεις πάνε δοκίμασε όσες περισσότερες κιθάρες μπορείς έτσι ώστε να μπορέσεις να κατασταλλάξεις σε 5-10 συγκεκριμένες κιθάρες, για να μπορέσουμε να σου πούμε κι εμείς μερικές γνώμες. Πάνω απ'όλα όμως μετράει το να είσαι ΕΣΥ σίγουρος για ΟΛΟΥΣ τους παράγοντες που συμπίπτουν στο να επιλέξεις μια κιθάρα.

 

Το ότι θέλεις "γκάζια", με συγχωρείς αλλά δεν λέει απολύτως τίποτα στον οποιοδήποτε εδώ. Και δεν το λέω με κακία. Εξηγώ: Γκάζια βγάζεις και με μια epiphone (200€) με EMG (150€) κι έναν καλό ενισχυτή (800-1000€ π.χ.). Με μια gibson όμως (2000€) κι έναν valvestate ε δεν θα βγάλεις και τον καλύτερο ήχο. Καλύτερα kate me να ψαχτείς γενικώς λίγο περισσότερο, και φυσικά με τη βοήθεια των άπειρων σχετικών θεμάτων στο noiz, να την ψάξεις λίγο παραπάνω με τις κιθάρες που θα σε ενδιέφεραν δοκιμάζοντάς τες φυσικά, και εν τέλει να "σπάσεις" το budget σου ώστε να έχεις αρκετά χρήματα και για μια καλή κιθάρα (1000€) και για έναν καλό ενισχυτή (άλλα 1000€).

 

Και αν δείς πως κατασταλλάζεις κάπου εδώ είμαστε όλοι και ευχαρίστως να βοηθήσουμε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτακτος και πάλι ο Χ Μinor.  :)  Kαι εγώ αυτό θα έλεγα. Θα παρότρυνα τον συμφορουμίτη, επειδή τον είδα κάπως βιαστικό, πρόχειρο και με αρκετά χρήματα για ξόδεμα, να μην ψάχνει στα τυφλά πχ. "το καλό μαχόγκανη" αλλά να αναλογιστεί τι ακριβώς θα του προσφέρει μια Gibson στα 2000 ευρώ που δεν θα του προσφέρει μια άλλη κιθάρα για γκάζια. Τολμώ να πω πως οι διαφορές είναι μικρές στα μεγάλα γκέιν, εκτός αν κάποιος έχει την πείρα να τις εκτιμήσει (και πάνω σε έναν άριστο ενισχυτή για το είδος, που από μόνος του κοστίζει αρκετά).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε gibson les paul studio και engl screamer ενισχυτή και καθάρισες...Δεν ξέρω κατά ποσο μετράει η γνώμη μου αφού ψάχνομαι κ γω ακόμα για το starter kit..αλλά με 2 χιλιάρικα αυτό θα έκανα τυφλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://frankmontag.com/hobbys/custom_lp_style_guitar.htm

αυτο θα σε βοηθησει....

 

ωραία,.....κάνουμε τις επιλογές μας και φτιάχνουμε κάτι που μας αρέσει πολύ.

Και μετά?

 

Ερώτηση κάνω, έτσι?

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου