Προς το περιεχόμενο

Σκληρος δισκος δεσμευμενος απο το συστημα


DaveMurrayJr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα χθες ενα σετακι ραμ 2X1GB για να προσθεσω στον υπολογιστη. Πλεον εχει 4gb συνολο.Εχω Win7 32bit.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι απο τη στιγμη που μπηκε η προσθετη ραμ, τα windows δεν ανοιγουν! Δειχνει το σηματακι των win7 που φορτωνει, και μετα ενω κανονικα θα επρεπε να εμφανιστει desktop κλπ, εχω μια μαυρη οθονη και το ποντικι να κουνιεται. Τιποτα αλλο!

Δοκιμασα να ξανανοιξω με την παλια ραμ μονο, εκανα Update στο bios, μετα το εκανα downgrade, παντα το ιδιο πραμα.

 

Αποφασισα να αντιγραψω αρχεια που χρειαζομουν, για να κανω φορματ, να βαλω και 64bit Win7. Συνδεω τον σκληρο σε αλλο υπολογιστη, τον ανοιγω, αλλα τα Windows (xp) τον εμφανιζουν σαν "Δεσμευμενο απο το συστημα". Μπορω να δω μεγεθος και ελευθερο χωρο, αλλα δε βλεπω τα αρχεια μου!

Επισης εκανα Boot με μια διανομη Linux, και παλι τα ιδια. Δεν μπορω να δω τα αρχεια για να τα αντιγραψω.

 

Any suggestions?

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα το οποίο μπορεί να πάρει τα αρχεία από τον "κλειδωμένο" σκληρό δίσκο.Θα σε βοηθήσει ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα ανάκτησης FAT & NTFS.Εγώ προσωπικά χρησιμοποίησα πρόσφατα το Stellar Phoenix FAT & NTFS.Το ανοίγεις στο PC πο λειτοργεί,σκανάρεις τον δίσκο πο θέλεις,τσεκάρεις τα αρχεία πο χρειάζεσαι και ξεκινάς την διαδικασία.Ελπίζω να βοήθησα

Γενικά να ξέρεις ότι τέτοια προγράμματα την ώρα πο τρέχον την διαδικασία κολλάνε και εμφανίζον "not responding" πράγμα πο είναι σνηθισμένο.Απλά περιμένεις και σνεχίζον την διαδικασία κανονικά

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα να αντιγραψω αρχεια που χρειαζομουν, για να κανω φορματ, να βαλω και 64bit Win7

 

Όταν κάνεις format και επανεγκατάσταση, τα windows 7 σου δίνουν τη δυνατότητα να κρατήσεις όλη την παλιά σου εγκατάσταση σε ένα φάκελο που συνήθως ονομάζεται "windows.old". Εν ολίγοις δε χρειαζόταν να βγάλεις τον σκληρό και να τον κάνεις εξωτερικό. Έχε το υπόψιν για την επόμενη φορά.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου