Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd Live Tribute


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αλλά έχει δώσει τα διαπιστευτήρια που του δίνουν κάθε δικαίωμα να είναι ;)

 

Εγώ που δεν είμαι και κανένας fan των floyd (δεν έχω ακούσει και πολύ ακόμα, μη

βαράτε) το βρήκα μια χαρά. Επίσης, ο lord goumis δεν μας είπε και πόσο καιρό

έπαιζαν μαζί πρίν απο αυτό το live.

 

Thank You, αν θυμαμαι καλά αρχίσαμε τα πρώτα jam ώς τετραμελής μπάντα ένα-ενάμιση χρόνο πριν το συγκεκριμένο βίντεο (το οποίο είναι αρχές του '10). Ξεκινήσαμε νομίζω λίγες μέρες μετά ή πριν τον χαμό του Richard Wright (έτυχε.. :'( ). Αργότερα ήρθαν και άλλα μέλη (sax, κιθάρα).

 

Πάντως αν και φαίνεται πολύς καιρός στην ουσία ήταν πιο λίγος καθώς τότε ο καθένας μας συμμετείχε και σε άλλες μπάντες, αυτό ήταν σαν project, μπορεί να περνούσε και πάνω από ένας μήνας χωρίς να βρεθούμε για πρόβα. 2 λάιβ κάναμε όλα κι όλα, αυτό ηταν το δεύτερο, είχα ανεβάσει και ένα κλιπ από το πρώτο εδώ http://www.noiz.gr/index.php?topic=173802.0 δυστυχώς πάλι το money  ;D , αλλά από εκείνη την συναυλία έχω και κάποια άλλα οπότε ίσως τα ανεβάσω κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ητανε.........αλλα επειδη μπηκα στο καναλι σου και ειδα το echoes....part i πιστευω ειναι καλυτερο αλλα το αδικει λιγο η ηχογραφηση.Οποτε βαλε και το echoes.... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ητανε.........αλλα επειδη μπηκα στο καναλι σου και ειδα το echoes....part i πιστευω ειναι καλυτερο αλλα το αδικει λιγο η ηχογραφηση.Οποτε βαλε και το echoes.... ;)

 

ΟΚ! Το συγκεκριμένο βίντεο που είδες είναι πολύ κακής ποιότητας απορώ πως άντεξες  ;D

Θα το ανεβάσω asap από το live και θα χαρώ να ακούσω σχόλια παρατηρήσεις  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό δεν είναι, διότι: α) ο ντράμμερ δεν ακολουθεί πιστά το τέμπο του κομματιού και παρασύρεται σε άσχετα γυρίσματα. β) ο σαξοφωνίστας δυσκολεύεται να βάλει τις νότες μέσα (και τελικά δεν τις βάζει). γ) το σόλο της κιθάρας είναι σαν να βιάζεται και το feel είναι αλλού.

Από την άλλη η φωνή σου λόρδε μου, μου άρεσε και επίσης πάντα επικροτώ τέτοιου είδους τολμήματα. :)

 

 

Moνο και μονο για την προσπαθεια αξιζει να τους επεφημουμε. Λιγα ατομα στην εποχη μας κανουν ακομα τετοια πραγματα και πρεπει να τους ενθαρυνουμε.Οσο για τις παρατηρησεις, πρεπει και αυτες να γινονται δεκτες απο τους παικτες, προσεχοντας ομως μην τους αποθαρυνουμε.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου