Προς το περιεχόμενο

Pink Floyd Live Tribute


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Το κλιπάκι που ακολουθεί είναι από το live που κλείνει τον κύκλο του συγκεκριμένου project που δημιουργήσαμε...Είμαστε μια παρέα από φοιτητές στην Ξάνθη (άλλοι προπτυχικοί, άλλοι μεταπτυχιακοί, άλλοι διδακτορικοί) και το ξεκινήσαμε για πλάκα στην αρχή, αλλά με τον καιρό είδαμε ότι μας παίρνει ίσως να κάνουμε και κάποιο live...Σας παραθέτω ένα από τα κομμάτια που παίξαμε εκείνη τη βραδιά.

 

Ευχαριστώ τους Σάιμον, Σωτήρη, Χρήστο, Δημήτρη, Βάιο και Κωνσταντίνα για την υπέροχη πραγματικά βραδιά που περάσαμε!  ;)

 

Και ένα ευχαριστώ στον ιδιοκτήτη του μαγαζιού Γιάννη (από τα ποιοτικότερα ροκ-μπαρ της πόλης που έχουν φιλοξενήσει Ιωαννίδη,Πουλικάκο,Blueswire και Γάκη μεταξύ των άλλων) ο οποίος δεν είδε τη φάση για να τα κονομήσει όπως κάνουν άλλοι, αλλά ως φαν και φρόντισε τα πάντα (ειδικά στον ήχο) ώστε να βγει ένα αξιοπρεπές live.

 

 

Σε περίπτωση που σας αρέσει...ακούω παραγγελιές!  :P

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φοβερο παιδια, μπραβο!

Πραγματικα καλη δουλεια.

Φοβερό δεν είναι, διότι: α) ο ντράμμερ δεν ακολουθεί πιστά το τέμπο του κομματιού και παρασύρεται σε άσχετα γυρίσματα. β) ο σαξοφωνίστας δυσκολεύεται να βάλει τις νότες μέσα (και τελικά δεν τις βάζει). γ) το σόλο της κιθάρας είναι σαν να βιάζεται και το feel είναι αλλού.

Από την άλλη η φωνή σου λόρδε μου, μου άρεσε και επίσης πάντα επικροτώ τέτοιου είδους τολμήματα. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο με σεβασμο στους θεους ;) ;) που διασκευαζετε και με μερακι φαινεται οτι εισαστε fans  του συγκροτηματος παντα τετοια περιμενω το Echoes ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερο παιδια, μπραβο!

Πραγματικα καλη δουλεια.

 

Ευχαριστώ Duke! Χαιρομαι που σου άρεσε!  :)

 

Φοβερό δεν είναι, διότι: α) ο ντράμμερ δεν ακολουθεί πιστά το τέμπο του κομματιού και παρασύρεται σε άσχετα γυρίσματα. β) ο σαξοφωνίστας δυσκολεύεται να βάλει τις νότες μέσα (και τελικά δεν τις βάζει). γ) το σόλο της κιθάρας είναι σαν να βιάζεται και το feel είναι αλλού.

Από την άλλη η φωνή σου λόρδε μου μου άρεσε και επίσης πάντα επικροτώ τέτοιου είδους τολμήματα. :)

 

Θα συμφωνήσω σε όλα αγαπητέ Nestoras (εκτός από τη φωνή, καθώς δεν μου πολυαρέσει μιας και ΔΕΝ είμαι τραγουδιστής απλά το έκανα μιας και δεν μπορούμε να βρούμε κάποιον άλλον να αναλάβει φωνητικά).

 

Όσον αφορά τα σόλο, όντως έτσι είναι (μόνο το πρώτο μέρος του σόλο είναι σαν το ορίτζιναλ, μετά βρήκα χώρο για αυτοσχεδιασμό) αλλά πίστεψέ σε άλλα κομμάτια (another brick, shine on..., time κ.α. ) τα κιθαριστικα σόλο αποδώθηκαν με πλήρη σεβασμό στο ορίτζιναλ (τουλάχιστον έτσι νομίζω ή προσπάθησα... ;D)

 

Φοβερο με σεβασμο στους θεους ;) ;) που διασκευαζετε και με μερακι φαινεται οτι εισαστε fans  του συγκροτηματος παντα τετοια περιμενω το Echoes ;D ;D ;D

 

Δεσμεύομαι!! Αλλά είναι και 20 λεπτά το άτιμο!! ;D Νομίζω όμως ότι τα έχω όλα τα μέρη και πρέπει να κάτσω λίγο editing το video! - Όντως έπεσες μέσα, είμαστε τρελαμμένοι φαν και γι αυτό το αποτολμήσαμε αλλωστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό δεν είναι, διότι: α) ο ντράμμερ δεν ακολουθεί πιστά το τέμπο του κομματιού και παρασύρεται σε άσχετα γυρίσματα. β) ο σαξοφωνίστας δυσκολεύεται να βάλει τις νότες μέσα (και τελικά δεν τις βάζει). γ) το σόλο της κιθάρας είναι σαν να βιάζεται και το feel είναι αλλού.

Από την άλλη η φωνή σου λόρδε μου, μου άρεσε και επίσης πάντα επικροτώ τέτοιου είδους τολμήματα. :)

Αυστηρος εισαι ρε Nestora παρα τις οποιες αδυναμιες τα παιδια ειναι μεσα στο κλιμα του κομματιου για μενα εχουν πιασει το  feeling  τα σολαρισματα (ποιος νοιαζεται γι αυτο στο κατω κατω τις γραφης) δεν ειναι ακριβως τα ιδια αλλα δεν χαλανε την ατμοσφαιρα του κομματιου ειδικα στους FLOYD  η ατμοσφαιρα ειναι το νουμερο ενα εξαλλου εχουμε κουραστει απο διαφορους  παρλαπιπες δεξιοτεχνες σολιστες που ομως πασχουν απο feeling  και σεβασμο στην μπαντα που διασκευαζουν.Εδω μιλαμε για Fans  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως φαίνεται είμαι ο μόνος "γκρινιάρης", αλλά όταν γράφω κάτι για τη δουλιά κάποιου άλλου, ποτέ δεν γράφω κάτι χειρότερο ή καλύτερο από αυτό που πιστεύω, είτε είναι ο πιο νέος, άγνωστος, ή ο καλύτερος φίλος μου εδώ μέσα.

Επικροτώ αυτό που κάνετε και μπράβο σας (ειδικά για το νεαρό της ηλικίας σας), και συνεχίστε απτόητοι και συνεχώς βελτιούμενοι. ;)

Αυστηρος εισαι ρε Nestora....

Βεβαίως, και πιο πολύ με τον εαυτό μου. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως φαίνεται είμαι ο μόνος "γκρινιάρης", αλλά όταν γράφω κάτι για τη δουλιά κάποιου άλλου, ποτέ δεν γράφω κάτι χειρότερο ή καλύτερο από αυτό που πιστεύω, είτε είναι ο πιο νέος, άγνωστος, ή ο καλύτερος φίλος μου εδώ μέσα.

Επικροτώ αυτό που κάνετε και μπράβο σας (ειδικά για το νεαρό της ηλικίας σας), και συνεχίστε απτόητοι και συνεχώς βελτιούμενοι. ;)

 

Όχι Nestora δεν είσαι καθόλου γκρινιάρης και σε ευχαριστώ για την ειλικρίνειά σου.

Με αυτά που λες συμφωνώ και επαυξάνω αφού είμαι ο πρώτος που γκρινιάζει σε τέτοια γυρίσματα μιας και προτιμώ πιο ''straight'' drumming (πρέπει να είσαι πολύ έμπειρος παίχτης για να σου κάτσουν σωστά) όσον αφορά το sax, έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει και ήταν ο,τι καλύτερο μπορούσε (μιας και θέλαμε ''φυσικό'' αποτέλεσμα παρά κάποιο patch στα keyboards) και τον ευγνωμονούμε για την συμμετοχή του (τώρα έρχομαι και σε δύσκολη θέση μιας και με τα παιδιά είμαστε φίλοι, απλά κατανοώ τα σημεία που τονίζει ο Nestoras).

 

Πάντως όσον αφορά τις ευχές για συνέχεια δυστυχώς δεν είμαστε πια μαζί, ήταν κατι που κάναμε ως φοιτητές, περάσαμε τέλεια και αυτό είναι που μένει  ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυστηρος εισαι ρε Nestora

Nαι αλλά έχει δώσει τα διαπιστευτήρια που του δίνουν κάθε δικαίωμα να είναι ;)

 

Εγώ που δεν είμαι και κανένας fan των floyd (δεν έχω ακούσει και πολύ ακόμα, μη

βαράτε) το βρήκα μια χαρά. Επίσης, ο lord goumis δεν μας είπε και πόσο καιρό

έπαιζαν μαζί πρίν απο αυτό το live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου