Προς το περιεχόμενο

Midi keyboard για PC


dimkouts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Θέλω ενα midi keyboard για το pc που να είναι:

- αρκετά μικρο σε μέγεθος

- να είναι συμβατό με nuendo 4

 

Δε θα κανω χρήση για να γράφω ολόκληρα κομμάτια κτλ, μικρές μελωδίες με διάφορα vst γιατί δεν είμαι και πληκτράς, μια μικρή μελωδια για backαρισμα στην κιθάρα και μπορεί να το χρησιμοποιήσω σαν controller για drums(superior drummer η ezdrummer).

 

Αρα συνοπτικά θελω να ελεγχω vst και να παίζω 4fun μελωδίες.

 

Είδα το korg nanokey στα 50E και δεν με χάλασε καθόλου.Θελω να ξέρω όμως κάνει αυτά που θέλω; Αξίζει η είναι μάπα και να μάσω λεφτά για κάτι πιο ακριβό; Παρακαλώ να απαντήσετε με κριτήριο οτι δεν είναι το κύριο όργανο για μένα. Αν ξέρετε για τυχόν προβλήματα και σχετικά θέματα θα είναι καλά να τα αναφέρετε. Θα έδινα και 20Ε-30Ε ακόμα αυτήν την στιγμή.

 

Ευχαριστώ για την ώρα σας, Δημήτρης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως αυτό θα κάνει την δουλειά του  :)

 

http://www.dv247.com/computer-hardware/m-audio-keyrig-49-easy-to-use-49-note-usb-keyboard--43301

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μιάς και δεν είσαι πληκτράς, αυτό που λες (Korg nanokeys) ή κάποιο άλλο από τα μεταχειρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει τίποτα ας το κάνει παρακαλώ.Κατα τα άλλα μάλλον νομίζω οτι είμαι οκ.Είδα και κάτι videακια και έτσι τελειώνει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου