Προς το περιεχόμενο

Clip Ταο και λεμονάτο


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ώρες-ώρες, η έμπνευση έρχεται από εκεί που δεν το περιμένεις...από τα γραπτά συναδέλφων. ;D

 

Στο συγκεκριμένο κομμάτι αυτοσχεδίαζα με 2 αγαπημένα Vst. Το Αbsynth που στα αυτιά μου ακούγεται μαγικό (χωρίς να καταλαβαίνω Jesus του πως δουλεύει) και των samples από σαντούρι του Ethno World. Τα συγκεκριμενα samples, ατυχώς, δεν ανταποκρίνονται καθόλου καλά με την midi κιθάρα μου (άρα παίζονται κυρίως με πλήκτρα), σε αντίθεση με το Αbsynth που παίζει μία χαρά.

Παρ όλο τον αυτοσχεδιασμό,νομίζω ότι έχω και κεντρικό θέμα (κάτι σπάνιο για μένα), που ίσως με βοηθήσει και σε μία συνέχεια. Μπάσο είναι το Carvin σε active mode, καρφί στην κάρτα χωρίς τίποτα άλλο, κιθάρα (όπου ακούγεται) η Fishmann Tele. To κομματάκι είναι σχεδόν τελειωμενο...ίσως ξαναγράψω το σαχλόφωνο-φλάουτο του τέλους για να δέσει καλύτερα σε βάθος.

Εύχομαι να γαληνέψει τη ψυχή σας..... :-X :P και να εξαλείψει τα μίση!

Τao.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει κατι στραβα με το εμπιθρι?

το κατεβαζω, αλλα δεν μου το ανοιγει γιατι το βλεπει σαν ''ακυρο φορματ''!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει κατι στραβα με το εμπιθρι?

το κατεβαζω, αλλα δεν μου το ανοιγει γιατι το βλεπει σαν ''ακυρο φορματ''!

Βάλτο στη κατσαρόλα να το ακούσεις.

Εκει είναι έγκυρο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει κατι στραβα με το εμπιθρι?

το κατεβαζω, αλλα δεν μου το ανοιγει γιατι το βλεπει σαν ''ακυρο φορματ''!

Εμένα το κατεβάζει και παίζει κανονικά. Απλά το Τ ήταν στα ελληνικά και ίσως αυτό φταίει...το ξαναανεβάζω

TAO.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την επιρροη απο ταο την καταλαβαινω!

την επιρροη απο λεμονατο δεν βλεπω πουθενα!

ωραιο παντως........

παντα μου κεντριζουν το ενδιαφερον τα κομματια σου με τα σαμπλς....

περιπου στο 1,41 αρχιζουν οι νοτες να ειναι με τρεμολο(σαν πενια, οχι το εφε)

πως το εχεις κανει?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιπου στο 1,41 αρχιζουν οι νοτες να ειναι με τρεμολο(σαν πενια, οχι το εφε)

πως το εχεις κανει?

Τα "καλά" samples, έχουν απόλα. Οι τρεμολιές υπάρχουν σαν ξεχωριστά samples, όπως και "ανάσες", χτυπήματα στη κάσα του οργάνου κλπ.

Οι πληκτράδες που ξέρουν (όχι εγώ), τα προγραμματίζουν (δεν ξέρω πως) όλα όσα χρειάζονται στο πλήκτρο τους και τα έχουν όλα μαζί.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμένα μ άρεσε, είχε όντως θέμα και ενδιαφέρον αν σέρβιρες και το λεμονάτο μαζι θα έσπαγε ταμεία.

Πάντως το Τσιγκ Τάο (τη μπύρα λέω μην αρπαχτείτε :P) τo καρασχολιάσανε. Τους slayer που έπεσαν στο ίδιο θέμα τους προσπέρασαν αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μαραθε το λεμονατο κ το κοκκινιστο απο που προήλθε?Δεν το χω το θεμα καθολου.

 

Το κλιπι ειναι πολυ σωστο.Γουσταρω τελειως soundtrack.Το τρεμολο ειναι λιγο οτι νανε γιατι βγαινει τελειως ρομποτιλα.Η κιθαρα που μπαινει μαζι με το τρελομο ειναι πολυ σωστη.Στο 2:50 το απογειωνεις κ το πας για μπάνια στη λιμνη διπλα ναουμε....Εφυγα Απω Ανατολη βλεπω κινεζουλες τωρα, Σαολίνια και kung fu.Στο 4:00 ειναι σαν να τελειωνει η μαχη κ περπαταει μονος του ο Chuck.Ευγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμένα μ άρεσε, είχε όντως θέμα και ενδιαφέρον αν σέρβιρες και το λεμονάτο μαζι θα έσπαγε ταμεία.

Επειδή μου αρέσουν οι "μεσογειακοί" ήχοι (όχι του μπουζουκιού),και έχω αρκετούς, σκέφτομαι μια δεύτερη, "λεμονάτη" version που να κολάει στη πρώτη...άσε που σκέφτομαι μην τα κολλήσω (δεν ξέρω πως ακόμα), στα "ισπανικά" που είχα φτιάξει και πιάσω τα 30 λεπτά που έχω βάλει στόχο!!

Thanks για την ακρόαση

 

Ρε συ μαραθε το λεμονατο κ το κοκκινιστο απο που προήλθε?Δεν το χω το θεμα καθολου.

Αυτά παθαίνεις όταν χάνεις επεισόδια... ;D

 

Εφυγα Απω Ανατολη βλεπω κινεζουλες τωρα, Σαολίνια και kung fu

Κι όμως δεν θα έπρεπε...πιο πολύ "μεσογειακό" είναι το θέμα και όχι Άπω. Σε ανθυποβάλλει ο τίτλος ;)

 

Το μπάσο πως σας ακούγεται?

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ειναι πολυ σωστο το κομματι ανετα.Και το μπασο κ ολα ειναι σωστα εκτος του τρεμολο που δεν ειναι καθολου αληθοφανες οπως τα υπολοιπα.

 

Θελω λινκ για τη συνταγη του λεμονατου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου