Προς το περιεχόμενο

DRUMS και πονοι στην μεση


mr_davidoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω το λυνω παντα

ξεχωριστα η σελα και το κατω μερος.Μπορεις για προστασια τη σελα να τη βαζεις σε καμια τσαντουλα αφου διπλωνει και η πλατη.

 

Προσεξε να μη σφιγγεις υπερβολικα τις 2 βιδες κατω απο τη σελα γιατι οταν καθεσαι ''κλειδωνει'' και δυσκολα ξεσφιγγουν μετα.Εκτος και εαν εισαι 45 κιλα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσεξε να μη σφιγγεις υπερβολικα τις 2 βιδες κατω απο τη σελα γιατι οταν καθεσαι ''κλειδωνει'' και δυσκολα ξεσφιγγουν μετα.

 

η λυση ειναι να εχουμε μαζι μας μια πενσα

 

πολλες φορες σε στουντιο και λαιβ (σε βασεις κτλ) ειναι σφιγμεννα τιγκα και συνηθως η λυση βρισκεται κανοντας πενσα τις μπακετες μας...εγω εχω προτιμησει την ετοιμη πενσα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω μεγάλο μανίκι αυτό...

 

Να κάθεσαι να προσπαθείς να στήσεις βάσεις, rack, σκαμπό κλπ όπως σε βολεύουν, και να χεις και τον προηγουμενο που την είδε Τσακ Νόρις να έχει σφίξει πεταλουδες (έτσι δε λέγονται;;  ??? ), βίδες σε σημείο που έχουν γίνει ένα με το σίδερο. ΕΛΕΟΣ!

 

Σόρρυ για το offtopic αλλά είπα να πώ τον πόνο μου με αφορμή το ποστ του beeros. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για το offtopic αλλά είπα να πώ τον πόνο μου με αφορμή το ποστ του beeros. ;D

 

καλα δεν ειπες και τιποτα κακο...ο πονος ειναι όλων μας...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λυση ειναι να εχουμε μαζι μας μια πενσα

 

πολλες φορες σε στουντιο και λαιβ (σε βασεις κτλ) ειναι σφιγμεννα τιγκα και συνηθως η λυση βρισκεται κανοντας πενσα τις μπακετες μας...εγω εχω προτιμησει την ετοιμη πενσα

 

Σωστος

 

εχω και εγω παντα μια πενσα μαζι μου και τη χρησιμοποιησα μια φορα.Αυτο που δεν εχω καταλαβει με τις κατω βιδες ειναι τι ρολο παιζει η ''στρογγυλη'' και τι η περαλουδα και εαν πρεπει να υπαρχει μια σειρα στο σφιξιμο, δηλ πρωτα η στρογγυλη ή το αναποδο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα η στρογγυλή (το παξιμάδι) ώστε να έρθει στο επιθυμητό χαλαρό σφίξιμο ίσα ίσα να το αγκαλιάσει  και μετά σφίγγεις καλά με την πεταλούδα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου