Προς το περιεχόμενο

Βρε την Κορινα!


chord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αλλη μια Τele ,αυτη τη φορα με αλλα ξυλαρακια. Δεν ξερω ποσο κανει κι ουτε ειμαι αντικειμενικος.Τις αγαπω τις Tele ειδικα με αυτο το χρωμα. Επισης μου αρεσουν στην κλασικη ash εκδοχη τους απο ενα βαρος και κατω εννοειται...  ;)

Αποψεις ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 Ψιλοofftopic αλλά...... ::).  Τό'χει παρακάνει, τώρα τελευταία, η Fender με τόσα "καινούρια" μοντέλα Strat και Tele. Τεράστιες διαφορές με τα προηγούμενα και μεταξύ τους, καινοτομίες....άλλη εταιρία βρε παιδί μου..... ::)  

Ίσως με αυτήν (παρόλο ασχημούλα..) "ξέφυγε" λίγο...

 tele-double-cut-620-80.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξερω ποσο κανει κι ουτε ειμαι αντικειμενικος.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_ltd_ed_52_tele_korina_mn_bgb.htm

 

 

Αποψεις ;

 

 

Οποιαδήποτε "κλασσική" tele, δηλαδή  με: 2x single-Coil pickups, με standard Tele bridge (όχι  6 saddle) , με maple neck και σε αυτό το χρώμα, είναι απλά η πιο όμορφη κιθάρα του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ψιλοofftopic αλλά...... ::).   Τό'χει παρακάνει, τώρα τελευταία, η Fender με τόσα "καινούρια" μοντέλα Strat και Tele. Τεράστιες διαφορές με τα προηγούμενα και μεταξύ τους, καινοτομίες....άλλη εταιρία βρε παιδί μου..... ::)  

Ίσως με αυτήν (παρόλο ασχημούλα..) "ξέφυγε" λίγο...

 tele-double-cut-620-80.jpg

 

Συγνωμη κιολας , αυτη δεν ειναι ασχημουλα ειναι τερας ασχημιας για τα γουστα μου.Τι σφαξιμο ειν' αυτο παναιαμ' !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ετσι απλα και γρηγορα πουληθηκε για 13 χιλιαρικα

 

History Channel posted a new "Pawn Stars" video in which a fella named Daniel brought a 1952 Fender Telecaster to the shop.

 

The guy got the classy six-string from his grandfather, and initially looked for $13,000.

 

When Corey Harrison called a buddy who knows a few things about guitars, the instrument was valued at somewhere between $25,000 and $30,000.

 

Daniel then asked for $30,000, but since the boys gotta make some profit, they went back to the initial figure the guy was asking for.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ετσι απλα και γρηγορα πουληθηκε για 13 χιλιαρικα

 

Τον κατακλεψε τον πιτσιρικα.....αλλα οπως λεει και το ρητο.....a fool & his money will soon part.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον κατακλεψε τον πιτσιρικα.....αλλα οπως λεει και το ρητο.....a fool & his money will soon part.

 

Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνουν αυτοί.

Ακόμα και η λέξη ''cash'' που ρώτησε ο νεαρός έδειξε πόσο αμαθής ήταν.

 

Πάει η Tele....κάποιος έβγαλε και κάποιος θα παραβγάλει.

 

Μια τέτοια στο Νάσβιλ σε τέτοια βαλίτσα είχε ταμπέλα πάνω της 35.000 $ το 2009.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ο φιλος εκτιμητης την εβγαλε 25-30 χιλ, για να βγαλει κερδος το μαγαζι λογικα η κιθαρα ειχε παραπανω. Απλα ο πιτσιρικας εκανε τη βλακεια και ανεφερε χρηματικο ποσο πριν την εκτιμηση το οποιο οπως ειπε θα του φτασουν για τα διδακτρα ενος εξαμηνου στο κολεγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε "κλασσική" tele, δηλαδή  με: 2x single-Coil pickups, με standard Tele bridge (όχι  6 saddle) , με maple neck και σε αυτό το χρώμα, είναι απλά η πιο όμορφη κιθάρα του κόσμου.

 

Περίεργο.

 

Πάντα η άποψη που είχα για τις tele(ειδικά αυτές) ήταν πως έκοψαν το κσύλο,κότσαραν τους μαγνήτες και τις χορδές και...το παράτησαν εκεί το πράγμα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου