Προς το περιεχόμενο

Βρε την Κορινα!


chord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Περίεργο.

 

Πάντα η άποψη που είχα για τις tele(ειδικά αυτές) ήταν πως έκοψαν το κσύλο,κότσαραν τους μαγνήτες και τις χορδές και...το παράτησαν εκεί το πράγμα. ;D

Αρχετυπική ομορφιά  ;D.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eν τω μεταξυ εγω ζητησα γνωμες για την Κορινα και η συζητηση ειναι για αλλο θεμα !  :P

 

 

..καφέ δεν σερβίρει το κατάστημα..φτιάξε και κάτσε αδερφέ.. :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξυ εγω ζητησα γνωμες για την Κορινα και η συζητηση ειναι για αλλο θεμα !  :P

 

Fender+ξύλα+γνώμες....... :-[ ;D   

+1......Siachamis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξυ εγω ζητησα γνωμες για την Κορινα και η συζητηση ειναι για αλλο θεμα !  :P

 

 

Οσον αφορα το ΣΩΜΑ το μονο "χαρακτηριστικο" του κΣυλου που επηρεαζει τον ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ηχο μιας tele ειναι το ΒΑΡΟΣ,οποτε η συγκεκριμενη τελε θα εχει ακριβως τον ΙΔΙΟ "ηχο" με μια αλλη τελε απο ash,alder,mahoganykalogiametal,basswood κτλ. φτανει να εχουν το ΙΔΙΟ βαρος....(και φυσικα το ιδιο setup,χορδες,μπρατσο και μαγνητες/hardware)

 

απο οτι θυμαμαι η Κορινα-Κορινα ειναι ελαφριΟ κΣυλο... 

 

που λετε τον σκισανε τον πιτσιρικα οι dealers... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που λετε τον σκισανε τον πιτσιρικα οι dealers... ;D

 

Με τα κΣύλα δεν θα βρούμε άκρη ούτε σε 40 μπυροποσίες..

 

καλά αυτό το μαλακ....ρι....σε ενεχυρο.εμπορο/δανειστή δεν ξέρω κι εγώ πως αλλιώς να τους πω τους λαδάδες... πήγε την Κορίνα; Βάλτην αγγελία και θα σκάσει μύτη ο έμπειρος αγοράστης ο συλλέκτης.

Κοίτα κάτι πράγματα σε τι χέρια καταλήγουν.

 

Ρε κάτι τύχες.

 

 

 

Απλα ο πιτσιρικας εκανε τη βλακεια και ανεφερε χρηματικο ποσο πριν την εκτιμηση το οποιο οπως ειπε θα του φτασουν για τα διδακτρα ενος εξαμηνου στο κολεγιο

Δεν τον κόβω για κολλέγιο... μάλλον χρωστάει σε τίποτα χαρτόμουτρα και τον απειλούν.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγε την Κορίνα;

 

ash ειναι.

 

;D

 

Βάλτην αγγελία και θα σκάσει μύτη ο έμπειρος αγοράστης ο συλλέκτης.

 

μωρε και δυο στενα παρακατω να την πηγαινε (downtown Las Vegas δεν ειναι το pawn shop που τη σκοτωσε?) θα εβρισκε ενα καρο μαγαζια με vintage κιθαρες που θα του εδιναν τουλαχιστον $22Κ-$25Κ με τη μια και χωρις ερωτησεις και παζαρια.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νταξ, οι "μπαγαμποντιές" δεν γίνονται με την κάμερα του History Channel στημένη σε τρίποδα manfrotto.

Show  ήταν, ό,τι μήνυμα και αν ήθελε να περάσει. ..... για τις ανάγκες  του show.

Γι αυτό  του έδωσαν  και καλά  την "κανονική " τιμή,  άλλως θα υπήρχαν  και σοβαρά  νομικά θέματα.

Το παρουσίασαν ως προϊόν της δικής του επιλογής με την λογική  "κάλλιο πέντε και  στο χέρι. ...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τω μεταξυ εγω ζητησα γνωμες για την Κορινα και η συζητηση ειναι για αλλο θεμα !  :P

 

 

H korina ή Limba λεγεται και αλλιως λευκο μαονι.Σαν ξυλο εχει πιο πολλα μεσαια ενω υπαρχει η λευκη Κορινα και η μαυρη,  σαν ξυλο ειναι σχετικα ελαφρυ οπως προειπε και SF.

Εδω βλεπεις μια τελε με λευκη κορινα και πιο κατω ενα κομματι λευκη κορινα χωρις βερνικι.

 

 

 

 

20151111_163728.thumb.jpg.df7ba99cf9b5cec249daa70eb3336e45.jpg

20151111_163858.thumb.jpg.350322662e930e22dd2bf2fdc0a8f4ac.jpg

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου