Προς το περιεχόμενο

Fender Hot Rod Deluxe ΠΡΟΒΛΗΜΑ


antoniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά.....

Αυτοί οι ενισχυτές είναι σκυλιά μαύρα...... αλλά σπάνια θα βρεθεί και κάποιος Γκαντέμης, έτσι γίνεται.

 

Το πιθανότερο είναι να ήμουν ένας απο αυτούς τότε ..  ::)

Μπορεί να ήταν και η παρτίδα , τι να πώ. ΑΑΑΑ είναι και σπάνιο σχετικά χρώμα : emerald green  8) 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμένα ενώ παίζει κανονικά μια απο τις 2 6L6 έχει ένα τρίξιμο το οποίο μόλις την ακουμπίσω με κάτι σταματά.

Δεν δείχνει καμμένη και ανάβει κανονικά.

Θέλει αλλαγή ή να κάνω κατι άλλο;

 

Mην το σκέφτεσαι καν! Η συγκεκριμένη έχει αρχίσει να τα παίζει. Άλλαξέ τες! Βάλε ένα καλό ζευγάρι να βελτιωθεί και ο ήχος σου. Ό,τι πρέπει για τις εγγραφές!  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά.....

Αυτοί οι ενισχυτές είναι σκυλιά μαύρα...... αλλά σπάνια θα βρεθεί και κάποιος Γκαντέμης, έτσι γίνεται.

 

Ε όχι και σκυλιά μαύρα! Εγώ μόνο ιστορίες τρόμου έχω να σου πω! Τριξίματα που τον κάνουν εντελώς ακατάλληλο για ηχογράφηση, καμένες ασφάλειες, συχνό πρόβλημα με τις τελικές, γενικά έχω αγανακτήσει!

 

Φυσικά από ήχο σκοτώνει, αλλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω έναν Deville και ο κολλητός μου έναν Deluxe.....

Τσικ δεν έχουν κάνει ακόμη.... Μάλιστα του φίλου μου πρέπει να έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ μη αλλαγής λάμπας.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει κανει τσικ εδω και 6 χρονια και μαλιστα φετος αλλαξα τελικες για πρωτη φορα...με παιξιμο ενα 2ωρο τουλαχιστον την ημερα...........

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι, όντως είναι σκυλιά oι Hot Rod και ακολουθούν οι Classic (Peavey). Αλλά έχουν δυο-τρία αδύνατα σημεία που αν αρχίσουν τα προβλήματα εκεί, ταλαιπωρούν! Τα οποία είναι βάσεις, πυκνωτές, επαφές(κλέμες) και τα jack εισόδου.

Και όχι ότι είναι κάτι σοβαρό ή τρομερά δύσκολο, αλλά θέλουν περιποίηση από καλά χέρια!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σχέση έχει ο ενισχυτής με το πόσο κρατάνε οι λάμπες ή με το πότε θα σου καπνίσει εσένα να αλλάξεις! Αν θέλεις τις κρατάς και μια ζωή, όλο και κάτι θα ακούγεται στο 10! ;D  Με το ποιο προσεγμένο bias 6 χρόνια τελικές με 2 ώρες παίξιμο την ημέρα είναι απλά παράλογο! Όχι ότι θα πάθουν κάτι αλλά τα τελευταία, τουλάχιστον, 3 χρόνια δεν έπαιρνες από τον ενισχυτή σου αυτό που έπρεπε!

 

Εγώ εδώ μιλάω για ποιότητα κατασκευής, και κυρίως για καταστάσεις ηχογράφησης όπου και ο ενισχυτής πρέπει να είναι παντελώς αθόρυβος χωρίς τριξίματα, παραπάνω φύσημα από το φυσιολογικό κτλ κτλ! Δεν μιλάμε για αντοχή στον χρόνο, ήχο και τέτοια! 

 

Από την άλλη δεν ξέρω, ο συγκεκριμένος είναι ούτε ενός έτους οπότε μπορεί να έχει αλλάξει κάτι στην ποιότητα κατασκευής και να είσαστε εσείς με τους παλιούς οι τυχεροί! Από ήχο πάντως σκοτώνει, ότι καλύτερο για φεντερίσια καθαρά μετά τον rivera μου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι σχέση έχει ο ενισχυτής με το πόσο κρατάνε οι λάμπες ή με το πότε θα σου καπνίσει εσένα να αλλάξεις! Αν θέλεις τις κρατάς και μια ζωή, όλο και κάτι θα ακούγεται στο 10! ;D  Με το ποιο προσεγμένο bias 6 χρόνια τελικές με 2 ώρες παίξιμο την ημέρα είναι απλά παράλογο! Όχι ότι θα πάθουν κάτι αλλά τα τελευταία, τουλάχιστον, 3 χρόνια δεν έπαιρνες από τον ενισχυτή σου αυτό που έπρεπε!

 

Εγώ εδώ μιλάω για ποιότητα κατασκευής, και κυρίως για καταστάσεις ηχογράφησης όπου και ο ενισχυτής πρέπει να είναι παντελώς αθόρυβος χωρίς τριξίματα, παραπάνω φύσημα από το φυσιολογικό κτλ κτλ! Δεν μιλάμε για αντοχή στον χρόνο, ήχο και τέτοια! 

 

Από την άλλη δεν ξέρω, ο συγκεκριμένος είναι ούτε ενός έτους οπότε μπορεί να έχει αλλάξει κάτι στην ποιότητα κατασκευής και να είσαστε εσείς με τους παλιούς οι τυχεροί! Από ήχο πάντως σκοτώνει, ότι καλύτερο για φεντερίσια καθαρά μετά τον rivera μου  ;D

Ομοίως μετά τους RIVERA μου και τον Brunetti θα έλεγα κι εγώ....

;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου