Προς το περιεχόμενο

απορία dw 5000!!!


drummer81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα πετάλι dw 5000 accelerator και ήθελα να μάθω :κάτι ροδέλες-βαρύδια που βιδώνουν στο σημείο που πιάνει η αλυσίδα με το footboard δεξιά του και αριστερά του κάνουν το πετάλι να έχει ποιο ελαφρύ πάτημα ή ποιο βαρύ?Αυτή τη στιγμή έχω 4 ροδέλες-βαρύδια και θα ήθελα να μάθω εαν θα μου χρησιμέψουν στο να κάνω το πετάλι μου ποιο ελαφρύ,καθώς μου φαίνεται αρκετά βαρύ.Ισως φταίει και το ελατήριο που το έχω ψιλοχαλαρό ή αυτο δε παίζει ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειχα παλια και το εστειλα δεν με βολευε μου ηταν πολυ βαρυ,δεν ξερω αν αλλαξεις τους κοπανους μηπως διορθωνεται η κατασταση για το αλλο που λες δεν ξερω να σου απαντησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ο κόπανος από το dw μου αρέσει πολύ απλά ήθενα να μάθω αν με τα βαρύδια ή με το σφιξιμο του ελατηρίου γινεται ποιο ελαφρύ. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο με χαλάρωμα του ελατηρίου. Με βαρίδια και σφίξιμο μόνο πιο βαριά αίσθηση θα βγάλεις. Δοκίμασε να παίξεις με την απόσταση του κόπανου από το δέρμα καθώς και το ύψος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ύψος του κόπανου πιστέυω το έχω πετύχει οσον αφορά την απόσταση απο το δέρμα ηθελα να μάθω να την μειώσω ή να την αυξήσω για να ελαφρύνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ελαφρύνει απαραίτητα απλά θα αλλάξει η αίσθηση. Η απόσταση όσο μεγαλώνει σηκώνει το πόδι και το πετάλι πιο ψηλά και βοηθάει τον κόπανο να κάνει πιο εύκολα κίνηση προς τα μπρός. Απλά από ένα σημείο και μετά η δύναμη που πρέπει να βάλεις λόγω μεγάλης απόστασης από το δέρμα αναιρεί κάθε όφελος από το σήκωμα. Πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις μέχρι να βρείς την ιδανική περίπτωση για τα πόδια σου. Επίσης φρόντισε να κάθεσαι με τα πόδια σε γωνία 90 μοιρών ή και λίγο περισσότερο δηλαδή να κάθεσαι λίγο ψηλότερα αλλά όχι πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου