Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά κλειστου τύπου με καλή απομόνωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έψαξα στο noiz σε προηγούμενα θέματα αλλα δεν βρήκα αυτό που ήθελα...ρωτάω λοιπόν:

Ποια ακουστικά(προφανώς κλειστού τύπου), κόβουν τον περιβάλλοντα ήχο(πολύ περισσότερο απο τα akg271) τόσο ώστε να μπορώ να ακούω τον ήχο της μίξης(χωρίς να τσιτώνω) ,σχεδόν μόνο απο τα μικρόφωνα και όχι απο την μπάντα που παίζει δίπλα μου?

 

π.χ θέλω να πειραματιστώ με θέσεις μικροφώνου στα τύμπανα με τον ντράμερ να παίζει δίπλα μου ,και να βγάζω κάποια άκρη εκείνη τη στιγμή πού πρέπει να κοιτά το mic...

Τέλος να επισημάνω οτι προτεραιότητα είναι η απομόνωση του ήχου και όχι τόσο η καθαρότητα...επίσης όχι 'ψείρες'...ποτε δε κάθισαν σωστά στα αυτια μου, άσε που μου χτυπάνε κάτι νεύρα με αποτέλεσμα σίγουρο πονοκέφαλο...

 

Περιμένω προτάσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Beyer Dynamic DT 770 PRO

 

[showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29]http://www.beyerdynamic.de/en/music-performance/products/headphones.html?tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29

 

...λίγο boomy αλλά μόλλον ότι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνεις....επίσης ψιλο-ευαίσθητα στην κακομεταχείριση ;)

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beyer Dynamic DT 770 PRO

 

[showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29]http://www.beyerdynamic.de/en/music-performance/products/headphones.html?tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29

 

...λίγο boomy αλλά μόλλον ότι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνεις....επίσης ψιλο-ευαίσθητα στην κακομεταχείριση ;)

 

+1000 8)

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα κάτι σε Extreme Isolation.

Τα έχω χρησιμοποιήσει σαν drummer και έχουν πολύ καλή απομόνωση παρ'όλο που παίζω αρκετά δυνατά.

Τα έχει κι ο Thomann.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Beyer Dynamic DT 770 PRO

 

[showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29]http://www.beyerdynamic.de/en/music-performance/products/headphones.html?tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][showUID]=44&tx_sbproductdatabase_pi1[showUid][backPID]=68&cHash=ea6cb3ee29

 

...λίγο boomy αλλά μόλλον ότι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνεις....επίσης ψιλο-ευαίσθητα στην κακομεταχείριση ;)

 

Έχω πάρει πλέον και το δεύτερο ζευγάρι από δαύτα μιας και το πρώτο το έκαψα από τα υψηλά db,χωρίς να είμαι ηλεκτρονικός νομίζω ότι το πρόβλημα με τα συγκεκριμένα μιας και όπως ανέφερες είναι ευαίσθητα,το καθιστούν τα 250Ω που διαθέτουν,είχα ρωτήσει παντού που θα βρώ μια καλή προενίσχυση για αυτά αλλά αμ δέ,βέβαια η beyerdynamicτο εξέλαβε υπόψη της και έβγαλε τα DT 770 M τα οποία είναι 80Ω, *δεν γνωρίζω περί αντίστασης κτλ,αλλά τα συγκεκριμένα με τα λίγα που ρώτησα πρέπει να είναι πιο συμβατικά...Πάντως πέντε χρονια πριν που τα πρωτοέβαλα στα αυτιά μου ταξίδεψα πραγματικά,το πολύ κακό για την υγεία των αυτιών μου είναι ότι δεν παραμορφώνουν στις υψηλές εντάσεις,μονο καίγονται τα κάψουλα,και τα τούμπανα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παίρνω σαν "σπόντα" που δεν ανέφερα τιμή... ;D

 

Θα πρότεινα κάτι σε Extreme Isolation.

Τα έχω χρησιμοποιήσει σαν drummer και έχουν πολύ καλή απομόνωση παρ'όλο που παίζω αρκετά δυνατά.

Τα έχει κι ο Thomann.

:)

Σε σχέση με τα Beyer Dynamic DT 770 PRO πως ακούγονται?..γιατι έχουν μια γερή διαφορά τιμής...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου