Προς το περιεχόμενο

Απορία για ένα εφε! :)


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ήθελα να βγάλω και'γω μπουρμπουλήθρες  ;D Ο Greenwood στο solo του paranoid android χρησιμοποιεί το mutator της mutronics το οποίο αν δεν κάνω λάθος δεν κυκλοφορεί πλέον,οπότε το βρίσκεις ebay σε κάπως περίεργες μάλλον τιμές  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νο problemo Άκη, και σωστά ήρθε η έμφαση στο Digitech γιατί είναι θαυμάσιο πετάλι και σε καταπληκτική τιμή, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει να πετύχεις αυτό που ψάχνεις. Αν θες πολλά "πιου πιου" τότε οκ, αν όμως θες random tremolo και random envelope filters τότε πάμε μακριά (πχ. Adrenalinn). To Μutronics είναι σαν διπλό Μοog Freqbox ή MF-101 Lowpass Filter.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ήθελα να βγάλω και'γω μπουρμπουλήθρες  ;D Ο Greenwood στο solo του paranoid android χρησιμοποιεί το mutator της mutronics το οποίο αν δεν κάνω λάθος δεν κυκλοφορεί πλέον,οπότε το βρίσκεις ebay σε κάπως περίεργες μάλλον τιμές  :)

 

Πάντως πολύ ωραίο φαινεται και το Digitech που μου προτείναν τα παιδιά! Φαντάζομαι με αυτο και με ένα Whammy ενας θεός ξέρει τι τρελα μπορείς να κάνεις.....και με την σωστή τεχνική πάντα! Όσο για το mutator το ξέρω οτι το είχε χρησιμοποιήσει, στην studio version όμως γιατι στα Live χρησιμοποιούσε το DOD filter moded, αλλα δεν αξίζει να δώσεις μια περιουσία μόνο και μόνο λόγω του ότι είναι vintage...και άσε που αν δεν κάνω λάθος είναι φέτα δεν είναι πετάλι! ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νο problemo Άκη, και σωστά ήρθε η έμφαση στο Digitech γιατί είναι θαυμάσιο πετάλι και σε καταπληκτική τιμή, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσει να πετύχεις αυτό που ψάχνεις. Αν θες πολλά "πιου πιου" τότε οκ, αν όμως θες random tremolo και random envelope filters τότε πάμε μακριά (πχ. Adrenalinn). To Μutronics είναι σαν διπλό Μοog Freqbox ή MF-101 Lowpass Filter.

 

Να σου πώ την αλήθεια απο αυτά που άκουσα στα demos με βολεύει με το παραπάνω αλλα θα ριξω και μια ματιά στα Moog να δώ τι παίζει (αν και έχω πρόβλημα χώρου στο pedalboard αλλα άμα είναι καλό δεν πειράζει κάπως θα βολευτεί)!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blue χρησιμοποιησες expression pedal για τον ηχο στο κλιπακι 4?

 

Nαι.

 

Στο live ο Greenwood χρησιμοποιει και killswitch μαζι με το DOD , oπότε, επειδη δεν εχω KW, με το expression ενα απο τα πραγματα που ελεγχω ειναι η αποκοπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου