Προς το περιεχόμενο

Απορία για ένα εφε! :)


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι εννοούσε ο ποιητής, αλλά πιθανόν να εννοούσε κι αυτό που γράφεις, μιας και ορισμένα MXR είχαν κακό bypass και ήταν ρουφήχτρες όταν τα έκλεινες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω τι εννοούσε ο ποιητής, αλλά πιθανόν να εννοούσε κι αυτό που γράφεις, μιας και ορισμένα MXR είχαν κακό bypass και ήταν ρουφήχτρες όταν τα έκλεινες.

 

 

χαχαχα οκ  ;D Πάντως τα περισσότερα φίλτρα που βλέπω μου κάνουν περισσότερο για "auto wah" παρά για "filters" με την εννοια που τα εννοώ εγώ. Που θα πάει θα την βρώ την λύση  ;D  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το θέμα είχα ανεβάσει ενα κλιπ που παιζω με καποια φιλτρα της Tonelab SE για να βγαλω παρομοιες μπουρμπουληθρες με αυτες που κανει στο paranoid android (4o clip).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το θέμα είχα ανεβάσει ενα κλιπ που παιζω με καποια φιλτρα της Tonelab SE για να βγαλω παρομοιες μπουρμπουληθρες με αυτες που κανει στο paranoid android (4o clip).

 

 

πλάκα πλάκα κάτι τέτοιο εννοώ όπως έχεις στο radio.clip. Αλλά δεν θέλω να κουβαλάω tonelab μαζί για να κάνω μόνο αυτό το πράγμα!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μπορει αυτο να σε βολεψει...

http://www.digitech.com/products/Pedals/synthwah.php 

 

blue χρησιμοποιησες expression pedal για τον ηχο στο κλιπακι 4?

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει αυτο να σε βολεψει...

http://www.digitech.com/products/Pedals/synthwah.php   

 

blue χρησιμοποιησες expression pedal για τον ηχο στο κλιπακι 4?

 

Απ' ότι βλέπω δεν είναι μόνο synth wah αλλα και Envelope filter?  ;D Τέλεια! Θα το τσεκάρω και θα σου πω!  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει αυτο να σε βολεψει...

http://www.digitech.com/products/Pedals/synthwah.php   

 

blue χρησιμοποιησες expression pedal για τον ηχο στο κλιπακι 4?

 

VS μάλλον βγάζει ακριβώς αυτό που θέλω το πετάλι που μου είπες!!!!  ;D  ;D  ;D  Είδα κατι γαμ..τα Demos έπαθα πλάκα! Τρέχω να το χτυπήσω σύντομα!!! ;D  ;D

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο απο ολα που κυκλοφορουν αλλα τουλαχιστον για την τιμη του ειναι παρα πολυ καλο...

 

 

υγ: στο τελευταιο δισκο των διαφανων κρινων το συγκεκριμενο πεταλακι χρησιμοποιειται συχνα πυκνα...  ;)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκη, αν πρόσεχες τι έγραφα στο λινκ που σε παρέπεμψα, είχα συμπεριλάβει και το Digitech που σου είπαν τώρα. Αν θες να πάμε στα synthesizer pedals, είναι άλλη συζήτηση που συμπεριλαμβάνει πιο ακριβά και περίπλοκα μοντέλα όπως τα Moogerfoogers, το Electroharmonix Microsynth κλπ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκη, αν πρόσεχες τι έγραφα στο λινκ που σε παρέπεμψα, είχα συμπεριλάβει και το Digitech που σου είπαν τώρα. Αν θες να πάμε στα synthesizer pedals, είναι άλλη συζήτηση που συμπεριλαμβάνει πιο ακριβά και περίπλοκα μοντέλα όπως τα Moogerfoogers, το Electroharmonix Microsynth κλπ.

 

Bloody sunday χίλια συγνώμη αν δεν το πρόσεξα απλά γίνεται χαμός με τα πολλά Posts γι' αυτό!  ;) Τώρα που το βλέπω το είχες πει και εσύ!  :) Μάλλον θα πάω για το digitech filter γιατι τα Moogerfoogers είναι πιο ακριβά, όσο για το microsynth το είχα και δεν είχα μείνει ικανοποιημένος κυρίως λόγω κάποιων ρυθμίσεων και όχι τόσο ηχητικά!  ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου