Προς το περιεχόμενο

Cubase 4


Nimrod7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σχετικά με αυτή την είδηση. Πήρα και εγώ ενημερωτικό email από τον Νάκα σήμερα και έχω μια απορία. Τι ακριβώς είναι τα VST3 plug ins?

Δεν έχω καταλάβει τι πρεσβεύει ο αριθμός 3.

Μήπως γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶κυρο, :) το βρήκα στα επεξηγηματικά video της Steinberg. Είναι η επόμενη εξελιγμένη version των VST plug in.

Λοιπόν μερικά χαρακτηριστικά είναι πραγματικά εντυπωσιακά.

Όπως π.χ. ότι το κάθε plug in σταματά να δουλεύει όταν δεν υπάρχει σήμα στο track, ελαφραίνοντας έτσι την cpu κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής.

Επίσης είδα ότι η ελάχιστη προαπαιτούμενη ισχύς του συστήματος έχει πέσει στα 1,4 GHz από 2,8 που ήταν για την έκδοση SX3. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είδα ότι η ελάχιστη προαπαιτούμενη ισχύς του συστήματος έχει πέσει στα 1' date='4 GHz από 2,8 που ήταν για την έκδοση SX3. 8)[/quote']

Αποκλείεται να ήταν 2,8 το minimum για το SX3! Ίσως αυτό να ήταν η πρόταση της Steinberg για σίγουρη και απροβλημάτιστη λειτουργία (recommended όπως το λένε) αλλά το ελάχιστο ήταν σίγουρα κάτω από 2 GHz.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο τώρα που το ξανακοίταξα 1,4 λέει minium και για την SX3.

Ίσως πράγματι αυτό που είχα διαβάσει αφορούσε την απροβλημάτιστη λειτουργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου