Προς το περιεχόμενο

Cubase 4


Nimrod7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σωστη η παρατήρηση σου για τα 64 bit!!!!δηλαδή το 2007 και το cubase δε θα τρεχει στα 64???ποτε περιμένουν δηλαδή να ξαναγράψουν το προγραμμα στα 64?οταν όλα τα υπόλοιπα θα εξελίσονται ήδη στα 64...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά ωραία κ ενδιαφέροντα πραγματακια για το cubase και τα 64 bit εδώ

 

ποιος ο λόγος για 64bit αυτήν την στιγμή που (απειρο)ελάχιστοι χρησιμοποιούν full 64bit λειτουργικό?

 

ps:μου θυμίζει τον χωρίς νόημα ξεσηκωμό που είχε γίνει με τους amd64 -τους πρώτους 64bit επεξεργαστές.και λοιπόν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά ωραία κ ενδιαφέροντα πραγματακια για το cubase και τα 64 bit εδώ

 

ποιος ο λόγος για 64bit αυτήν την στιγμή που (απειρο)ελάχιστοι χρησιμοποιούν full 64bit λειτουργικό?

 

ps:μου θυμίζει τον χωρίς νόημα ξεσηκωμό που είχε γίνει με τους amd64 -τους πρώτους 64bit επεξεργαστές.και λοιπόν???

 

Δυστυχώς για όλους μας, δεν έχεις δίκιο. Το να κάνεις την επεξεργασία του σήματος στα 64 μπιτ δεν προϋποθέτει 64μπιτο επεξεργαστή. Απλά, αν έχεις 64μπιτο επεξεργαστή τότε την κάνεις πιο γοργά, αλλιώς γίνεται με βραδύτερους ρυθμούς. Στην πράξη, όλοι έχουμε ανάγκη από 64μπιτη επεξεργασία σήματος (να μη σου πω 128μπιτη), αλλά δεν υπάρχει η άτιμη παρά μόνο στο Sonar (ακόμη και από την έκδοση 5, πόσο μάλλον από την αναμενόμενη 6) αλλά και (κουφαθείτε) στο υπερ-γαμάτο Tracktion, στο τμήμα του mixdown.

 

Προσωπικά θεωρώ ατόπημα την αγνόηση αυτού του ζητήματος από την Steinberg αν και πιστεύω ότι οπωσδήποτε θα υπάρχει στο Nuendo 4, αλλιώς θα τους τηγανίσουν οι θαμώνες του σχετικού επίσημου φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω,με πιάνεις αδιάβαστο... :oops:

 

πάντως αν διάβασες τα post στο επίσημο forum λένε πως όταν βγουν τα vista θα έχει 64bit υποστήριξη.

 

προσωπικά -χωρίς να ξέρω- δε νομίζω οτι η επεξεργασία σήματος στα 64bit είναι τόοοσο σημαντικό πράγμα. αυτό με τη λογική ότι αν ήταν , θα το είχαν ήδη τα protools,logic,samplitude,nuendo (κα) και όχι μόνο τα sonar,traction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Tο θέλω με το μπορώ δεν συμβαδίζουν πάντα...Η πρόβλεψή μου είναι, ότι το 2007, το sonar 7 θα είναι ώριμο (αφού ήδη σε δύο εκδόσεις δουλευει σωστά ) να προσφέρει χωρίς προβλήματα τα μεγάλα πλεονεκτήματα του σε 64bit περιβάλλον και όσοι περιμένουν, μάλλον θα κοιτάνε πλάτες τρέχοντας να προλάβουν...το sonar πχ υποστηρίζει το hardware των pro tools και προβλέπω

αρκετούς (κυρίως νέους χρήστες) να αλλαξοπιστούν...

Κάποια από αυτά που διαβάζω μου θυμίζουν ρήσεις του στυλ: "μια χαρά είμαι με τα win 95 γιατί να αλλάξω", τους ίδιους όταν γρήγορα πήγαν στα 98 να δηλώνουν "τι να τα κάνω τα xp" κλπ...

Το θέμα δεν έχει (τουλάχιστον δεν πρέπει να έχει) να κάνει με "οπαδισμό"...

Η τεχνολογία δεν "παντρεύεται"...."γκόμενους" αλλάζει, ακολουθώντας πάντα αυτόν που της φέρεται "καλύτερα"...Προσωπικά, σαν παιδί της, θέλω λοιπόν κάθε φορά ο "πατέρας" μου να με σέβεται και να τον θαυμάζω...αλλά επειδή και αυτός δεν περνάει άσχημα "μαμώντας" την "μαμά" μου, δεν έχω καμμιά ηθική αναστολή να τον αλλάξω με τον επόμενο που θα τα καταφέρει καλύτερα...'Εχω πρόβλημα γιατρέ μου??? :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κοιταξτε και εδώ http://www.steinberg.net/547+M52087573ab0.html για να δείτε τι ψάρια πιάνουν οι επεξεργαστές, για PC, Mac, σε laptop και desktop σε οτι αφορά την επεξεργασία στο cubase4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα ολα τα videos απο τη Steinberg και το Manual και φαινεται καλοοοοοοο!

 

Εχει και το Halion One με ηχους απο το Motif ES. Ωραια και ηθελα να το πεταξω!Τοσο χωρο πιανει πια ελεος! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα ολα τα videos απο τη Steinberg και το Manual και φαινεται καλοοοοοοο!

 

Εχει και το Halion One με ηχους απο το Motif ES. Ωραια και ηθελα να το πεταξω!Τοσο χωρο πιανει πια ελεος! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου