Προς το περιεχόμενο

Ορχηστρικό


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι ολίγον διαφορετικό. Από ένα ντέμο που μου ζητήθηκε να γράψω πριν χρόνια για τη θεατρική παράσταση της ομάδας μιας φίλης.

orchestral.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φίλε μου,

 

Μου άρεσε το θέμα σου αρκετά! Είναι αρκετά minimal Και άρα όχι ιδιαίτερα στο στυλ που ακούω μόνος μου, αλλά ήταν πλούσιο, είχε εξέλιξη και δούλευε άριστα, νομίζω, για θεατρική δουλειά!

 

Ομολογώ ότι οι ήχοι δεν ήταν της αρεσκείας μου, και έχω μια εντύπωση ότι κάποια πράγματα εξαρτούνται απ'αυτό, ότι και να είναι κανείς, ότι και να κάνει! Στην μίξη κάποιοι ήχοι εξήχαν πολύ (παραπάνω απ'ότι θα ήθελα τέλος πάντων). Κυρίως τα στακκάτο έγχορδα, προς την μέση και μετά.

 

Κατά τα άλλα πολύ ωραίος, και με το καλό και περισσότερα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Νικόλα. Όσον αφορά την παραγωγή και τα όργανα, οι γνώσεις μου στο θέμα της μουσικής τεχνολογίας μέχρι εκεί πάνε  :) . Εάν το κομμάτι τελικά εχρησιμοποιείτο (η συγκεκριμένη παράσταση δεν έγινε ποτέ) θα το έδινα σε ειδικό ως σκέτο midi για συνολικό ρετουσάρισμα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εμενα μου αρεσε αρκετα.

Θα συμφωνησω με τις επισημανσεις του Nικολα,

γενικα ομορφο θεμα με ευαισθησια.

Iσως ανεβασω κι εγω σιγα σιγα καποιο απο τα

ορχηστρικα μου, ετσι για αλλαγη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου