Προς το περιεχόμενο

παραγγελια απο το dv και επιβεβαιωση στοιχειων


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες

 

Μολις πριν μερικες μερες εκανα μια παραγγελια απο το γνωστο μας dv247.

 

Καθως η παραγγελια εγινε την Παρασκευη που μας περασε την Τριτη μπηκα να τσεκαρω το status της καθως και να δω αν μου εχουν στειλει καποιο tracking number. Επειδη δεν ειδα τιποτα απο τα 2 (ουτε καποια ενημερωση, ουτε καποιο tracking number) αποφασισα χτες να τους στειλω ενα email.

 

Η απαντηση ηταν η εξης:

 

Please accept my apologies for the delay on your order. Due to a high number

 

of fraudulent orders we have been experiencing we have blocked your order

 

for some security checks as you are a new customer with us.

 

We have sent you some information in the post around the 30/01/10 so this

 

should be arriving with you shortly. Once you have called us to confirm you

 

have received this we will be

 

able to release your goods for dispatch.

 

Again sorry for the delays and thank you for your cooperation.

 

Kind regards

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο καθως και αν αποτελει παγια πολιτικη του dv για τους νεους πελατες.

 

:)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι μου είπαν, ούτε στους νέους το κάνουν.

Μόνο σε σένα.

Δεν το πιστεύουν με τίποτα ότι θες να πάρεις κι άλλη κιθάρα.

Κάτι άλλο θα ετοιμάζεις........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο αυτο.Διπλοτσεκ στο ελλαντα ειναι ή φανταζομαι διαφορα εγω?Πρωτα το ebay και μετα τα ηλεκτρονικα καταστήματα?

 

Με πιαααααανει κριιιιισηηηηη(Πλατυνοπουλος Γιαννης,Αμπάρες 1978)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα 2μηνο, είχα προσπαθήσει να παραγγείλω κάτι από το αγγλικό dolphin. Έκανα την παραγγελία όλα οκ, με στέλνουν μετά mail ίδιο με αυτό που βλέπω ότι στείλαν και σένα και με 'λεγαν, στείλε μας αντιγραφο ταυτότητας ή δίπλωμα οδήγησης.. ??? ??? >:( >:(. Λέω τι στα κομμάτια?? τους ξαναστέλνω μαιλ για το αν έγινε η παραγγελία και με λένε ξανά τα ίδια..Λέω εγώ σιγά μην τους στείλω στοιχεία, που ξέρω γω ποιοί είναι αυτοί?? να με στείλουν αν είναι και αυτοί φωτοτυπίες τις ταυτότητές τους ;)!!! Ε και τα παίρνω στο κρανίο και τους λέω να ακυρώσουν την παραγγελία.....αυτό που μ'αρεσε όμως πιο πολύ ήταν που απάτη ξε απάτη τα λεφτά τα χαν δεσμεύσοι οι παλιο μ@#@ρδοι!!! και με στέλνουν μαιλ ολα οκ τα ξαναβάλαμε τα λεφτά στην καρτα!!!.....anyway...Πάντως αυτό που σκέφτηκα ότι μπορεί να παίχτηκε είναι από το γεγονός ότι η πιστωτική κάρτα αφού ήταν συγγενικού προσώπου δεν είχε ίδιο όνομα κατόχου με το όνομα στο λογαριασμό στο site.....

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πρωτη παραγγελια που κανεις σου στελνουν γραμμα (με ταχυδρομιο) για να επιβεβαιωσουν τη διευθηνση, στο γραμμα εχει ενα κωδικο τους το λες δια τηλεφωνου και μετα σου στελνουν τα προιοντα που σου εχουν κρατησει αν ηταν in stock αυτο ειναι ολο.

αν δεν ειναι η πρωτη σου παραγγελια που αυτο καταλαβα, δεν ξερω τι να πω, μηπως εβαλες αλλη διευθηνση παραλαβης??

 

δεν βλεπω το λογο να στελνεις email παρε τηλεφωνο και ζητα να "σπικ ιν γκρικ γουιθ θιοντορ"  ;). Ο Θοδωρης ειναι πολυ εξυπηρετικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα στο τηλεφωνο με τον Ελληνα υπαλληλο ο οποιος πηρε αμεσως μολις του προωθησαν το μαιλ μου.

Μου ειπε πως αυτη ειναι στανταρ διαδικασια για οσους παραγγελνουν πρωτη φορα απο το ντιβι.

 

 

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο καθως και αν αποτελει παγια πολιτικη του dv για τους νεους πελατες.

 

:)

 

μου'τυχε και μένα πριν λίγες μέρες, έκανα την παραγγελία μου, και μετά από μία βδομάδα έλαβα ένα γράμμα τους στο οποίο μου ζητούσαν να πάρω τηλέφωνο για εξακρίβωση στοιχείων. Αφού έγινε και η εξακρίβωση, μου στείλαν την παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου