Προς το περιεχόμενο

1st Clip-Θα σε περιμένω, τις κρίσεις σας...


Lorda01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γραμμένο και ηχογραφημένο (προσωρινά :P)το 2004 με πιάνο/φωνή και synth, έμεινε στο συρτάρι περιμένοντας την ευκαιρία και/ή την έμπνευση να δουλευτεί και να γραφτεί σωστά.

8 χρόνια μετά, παραμένει άτιτλο(ε, δεν είναι τίτλος τώρα αυτός :)) και αδούλευτο ακόμα...

 

Τις κρίσεις σας παρακαλώ, συνθετικά/στιχουργικά αλλά και τις γνώμες σας όσον αφορά την ενορχήστρωση(γιατί εμένα με βλέπω να τ'αφήνω έτσι και να προσθέτω κανένα τσέλο... ::)), ή ό,τι άλλο θελήσετε να σχολιάσετε.

 

Α, και για κανένα τίτλο δε θα έλεγα όχι... ;D

Θα_σε_περιμένω.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μετά από 3 ακροάσεις μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ ο ήχος του πιάνου... Στην αρχή (και τις 3 φορές) μου θύμισε κάτι από Παντελή Θαλασσινό... Παρ'όλα αυτά μετά άλλαξε τελείως και θα μπορούσε να θυμίζει ίσως και Tom Waits (ή τον δικό μας Φοίβο Δεληβοριά)... Γενικά πολλά χειροκροτήματα!!!  ;D ;D Στην αρχή δεν ήθελα να σχολιάσω καν γιατί με ξένισε αλλά μετά το πρώτο λεπτό μου άρεσε πάρα πολύ (ειδικά το άρπισμα στο 1.10) και έπρεπε να πω 2 λογάκια! Άστο έτσι ή βάλε το τσέλο... Τίποτα άλλο... Συνήθως οι πρώτες ιδέες (σε τέτοιου είδους κομμάτια) είναι νομίζω οι καλύτερες... ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναί φίλε funky το 1ο. Εννοώ ότι πιο καψούρικο ονειρεύτηκε το πιο καψουρεμένο 12χρονο.

Χωρίς ίχνος ειρωνίας.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί φίλε funky το 1ο. Εννοώ ότι πιο καψούρικο ονειρεύτηκε το πιο καψουρεμένο 12χρονο.

Χωρίς ίχνος ειρωνίας.

 

Είσαι υπερβολικός. Είναι αρκετά κλισέ το κομμάτι αλλά όχι κι έτσι. Μπορεί η αρμονία να είναι χιλιοπαιγμένη και οι στίχοι να μη δρέπουν δάφνες πρωτοτυπίας αλλά η ερμηνεία είναι όμορφη, η φωνή είναι ωραία και το όλο κομμάτι ακούγεται τουλάχιστον ευχάριστα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα πάλι μου θυμίζει Μιχάλη Χατζηγιάννη.

 

Και αυτό σωστό.

Ναί φίλε funky το 1ο. Εννοώ ότι πιο καψούρικο ονειρεύτηκε το πιο καψουρεμένο 12χρονο.

Χωρίς ίχνος ειρωνίας.

 

Και αυτό δεκτό.

 

Σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να το ακούσεις.

 

Κάθε κριτική καλοδεχούμενη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου