Προς το περιεχόμενο

Αγορά metal distortion.


om

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες σε ποσες συζητησεις για distortion καποιος προτεινει το bulldog...Το bulldog ειναι ισως το χειροτερο πεταλι σε σχεση αποδοσης τιμης που εχει περασει αο τα χερια μου.Ειναι τιγκα στα πριμα και 0 μπασσα,sustain δεν εχει γενικα ειναι κλαφτα Χαραλαμπε αλλα παντα υπαρχει καποιος που θα πει "Αν θες "λαμπατο" distortion παρε το bulldog,εγω το χρησιμοποιω με την squier μου και ενα Mg15 και βγαζω παραμορφωση πιο brootal απο 2 mesa,1 soldano και 4 diezel"...Klain bulldog main

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mονάχα 2-3 άτομα θυμάμαι να το προτείνουν, και αυτοί χωρίς τα μυαλά στα κάγκελα όπως υπονοείς. Ακόμη κι έτσι να ήταν, αυτό δεν θα σήμαινε τίποτα, ούτε θα υποδήλωνε κάποια σχέση με το Νόιζ. Κατά τα άλλα, θυμάμαι εποχές που τέτοια θρεντ είχαν ιδιαίτερη κίνηση αλλά τώρα πια έχει - μάλλον λογικά - πέσει το ενδιαφέρον.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Ρε παιδια ακουστε λιγο τα συγκροτηματα που προτεινει το παιδι, μην διαβαζετε μεταλ και βαζετε ολα αυτα τα πεταλακια που ουδεμια σχεση εχουν με τον ηχο που θελει!

 

Βασικα χρησιμοποιουν κυριως overdriven λαμπατους (μαρσαλ κυριως, και κανα φεντερ κτλ), σε μεγαλες εντασεις συνηθως.

Δες και αυτο το βιντεακι, τα λενε μονοι τους

 

Τωρα απο τη στιγμη που παιζεις κυριως σε λαμπατες μαρσαλ κεφαλες 100βατ, θα προτεινα ενα οβερντραιβ πεταλακι, οχι ντιστορσιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογή σου είανι μία και φτηνή!

line6 uber metal 100euro.

Το καλύτερο πετάλι κατά την γνώμη μου. Είμαι με μια squier strat κ η κιθάρα απλά σαπίζει στην μεταλ με αυτό το πεταλάκι!

Το μόνο μειονέκτημα? Θα πρέπει να το βρεις...Κ αντιπρόσωπος? Ο νακας....

Προσπάθησε να το δοκιμάσεις,είναι εκπληκτικό!

Καλές αγορές

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ολα αυτα ειναι καλα αν θελεις να παιξεις nu-metal & thrash κτλ, αν ομως θελεις να παιξεις Mastodon, Baroness, Knut, Neurosis και αλλα τετοια ομορφα παρε ενα οβερντραιβ και βαλε τον ενισχυτη στο τερμα!

 

Επισης βγαινει και αυτο το πεταλακι που ειναι υποτιθεται σιγκνατουρ

http://www.monstereffects.com/products.html#

(Μastortion), αλλα οπως λενε και οι ιδιοι ο τυπος που τα φτιαχνει βαζει οτι βρισκει μπροστα του μεσα, και ετσι καθε ενα ακουγεται διαφορετικο χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου