Προς το περιεχόμενο

Wah for bass...


JohnyOh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.. Σκέφτομαι να αντικαταστήσω σιγά σιγά την Boss ME20B μου με πετάλια, (γιατί ζηλεύω τα χρωματιστά κουτάκια του κιθαρίστα μου) και σκέφτομαι την αγορά ενός wah γιατί αυτό που έχει πάνω το πολυεφέ δεν με ικανοποιεί πλήρως (κυρίως ως προς τη χρηστικότητα του). Σκεφτόμουν αρχικά το cry baby για μπάσο, αλλά θέλω να έχω γενικά και άλλες απόψεις.. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι ανάμεσα στο bass crybaby και στο Morley PBA http://www.thomann.de/gr/morley_pba2.htm που χρησιμοποιεί ο μπασίστας των Nightstalker... Και επειδή μου αρέσει πολύ ο ήχος του θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το Morley κυρίως... (σόρυ Γιάννη αν στο χαλάω το θέμα αλλά και εγώ το ψάχνω καιρό το wah)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου το χαλάς ίσα ίσα :) Να σου πω την αλήθεια, και μένα μ αρέσει το morley.Κλασικό cry baby πάνω σε μπάσο έχεις δοκιμάσει? Νομίζω θα κουτσουρεύει εντελώς τις χαμηλές..

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει διάφορα κιθαροπέταλα πάνω σε μπάσο... Τα wah δεν παλευόντουσαν!!!!Αν εξαιρέσεις ένα washburn το οποίο το ψάχνω διακαώς και δεν υπάρχει πουθενά (μιλάμε για ένα πετάλι της πλάκας της τάξης των 60 ευρώ έτσι?) και ήταν σκυλί το άτιμο (λεγόταν και baddog) όλα τα υπόλοιπα κόβανε απίστευτα συχνότητες...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιbanez WD7 ;)

 

 

Προς το τελος για τους μπασιστες. Πληρως παραμετροποιησιμο, και πιστευω πολυς κοσμος θα το γουσταρε αμα το ακουγε.

 

Εγω το εχω παντως ;D

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.. Σκέφτομαι να αντικαταστήσω σιγά σιγά την Boss ME20B μου με πετάλια, (γιατί ζηλεύω τα χρωματιστά κουτάκια του κιθαρίστα μου) και σκέφτομαι την αγορά ενός wah γιατί αυτό που έχει πάνω το πολυεφέ δεν με ικανοποιεί πλήρως (κυρίως ως προς τη χρηστικότητα του). Σκεφτόμουν αρχικά το cry baby για μπάσο, αλλά θέλω να έχω γενικά και άλλες απόψεις.. Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ!

 

εμενα δεν με ζηλευει ο μπασιστας μου γιατι ολα τα πεταλια μου ειναι μαυρα  :'( :'( :'( :'(

 

τωρα στο θεμαμ νομιζω οτι οντως το ιμπανεζ ειναι καλο και μου αρεσουν πολυ τα γουα με ελατηριο επιστροφης:):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου