Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πεταλιερας


Synyster_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγω σου ειπα διακριτικα οτι δεν παιζει να βρεις καλη παραμορφωση μεσω πεταλιερας :) no offence guy

 

χμ...το tonelab μια χαρά καλή παραμόρφωση έχει....και high gain...

 

τι εννοείς παραμόρφωση?...σε τι στυλ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κοιτα να δεις πως εχουν τα πραγματα...απ'οτι εχω καταλαβει εχεις κολλησει με τη boss me-70 και οτι αλλο σου πουμε απλα απο το ενα αυτι θα μπει και απο το αλλο θα βγει. Και το thread δεν το ανοιξες μονο για τη boss αλλα για να δεχτεις και αλλες προτασεις στα λεφτα αυτα. Προσωπικα εγω τη boss θα την επαιρνα μονο για τα εφε της και για τιποτε αλλο (τα γκαζια της ειναι οικτρα σε σχεση με αυτα που εχουν καποιες αλλες). Πιστευω σε αυτα τα χρηματα οντως η digitech rp500 ειναι αξεπεραστη απ'ολες τις αποψεις, και φοβερα γκαζια (τα ποιοτικοτερα μαζι με τo pod x3 live που εχω, το οποιο ομως ξεφευγει χρηματικα) και πολυ καλα εφε και φοβερα χαρακτηριστικα. Δεν θελει πολυ σκεψη για 'μενα...αυτα στα λεω γιατι αν παρεις τη boss και καποια στιγμη ακουσεις την rp500 απλα θα απογοητευτεις απο την επιλογη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε φιλε και η tonelab και η digitech και το pod εχουν παραμορφωσεις που δεν ειναι και χαλια αλλα αν τις συγκρινεις με ενα high gain ενισχυτη δεν ειναι ουτε καν κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε κοιτα να δεις πως εχουν τα πραγματα...απ'οτι εχω καταλαβει εχεις κολλησει με τη boss me-70 και οτι αλλο σου πουμε απλα απο το ενα αυτι θα μπει και απο το αλλο θα βγει.

 

Αφού έψαξα στο νετ παραπάνω πράγματά για την digitech rp500 πιστεύω ότι με καλύπτει ίσως και περισσότερο από την boss άλλες θα με ενδιέφεραν και άλλες απόψεις

 

 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια εμπειρία από πεταλιέρες και νομίζω πως και τα δύο προϊόντα που γράφονται είναι ικανοποιητικά (οι boss και digitech δλδ) και κάτι εκτός αυτών δεν θα το πρότεινα προσωπικά

 

οι δύο αυτές εταιρείες είναι πρωτοπόρες σε κάποιες κατηγορίες τιμών και η άποψή μου είναι πως οι DT έχουν δείγματα πολύ καλύ ήχου και σε ορισμένα, μετρημένα fx δε, ο ήχος είναι πραγματικά ανώτερης ποιότητας για πεταλιέρα ενώ οι Boss από την άλλη έχουν και ήχους αλλά και δυνατότητες που δίνουν περισσότερο νόημα στη χρήση πεταλιέρας για έναν κιθαρίστα

 

σύμφωνα και με τη χρήση που θες νομίζω ότι είναι σωστός προσανατολισμός και είναι πολύ δύσκολο να απογοητευτείς από τα προϊόντα αυτά ακόμη και με τις διαφορές που έχει η μία έναντι της άλλης

από εκεί και πέρα αφού έχεις ένα μηχάνημα Α ποιότητας έχει πολύ περισσότερη αξία να μάθεις να χρησιμοποιείς μια πεταλιέρα με τόσες δυνατότητες αποδοτικά παρά το ποια πεταλιέρα έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε φιλε και η tonelab και η digitech και το pod εχουν παραμορφωσεις που δεν ειναι και χαλια αλλα αν τις συγκρινεις με ενα high gain ενισχυτη δεν ειναι ουτε καν κοντα

 

οκ .. απλά επείδή έχουμε παίξει 100 χρόνια με high gain ενισχυτές θα ήθελες να γίνεις πιο συγκεκριμμένος σε ποιους ενισχυτές αναφέρεσαι....γιατί αν πχ.. αναφέρεσαι στο gain ενός 200αρι rockerverb ... εντάξει θέλεις και τον αντίστοιχα μονωμένο χώρο για να τον ανοίξεις....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

 

φιλε μου σορρυ που παρεμβαινω αλλα το παληκαρι ζητησε πεταλιερα...εαν ζητουσε ενισχυτη με 3000 θα του ελεγα και εγω να παρει ενα bogner και να αφησει την digitech........σορρυ αλλα λεφτα για bogner/mesa και ενα ολυμπιακο σταδιο για να τα ανοιξεις αυτα τα ρημαδια δεν υπαρχουν.......οποτε πας στην λυση της πεταλιερας .Μην τα ξαναλεμε αμαρτια ειναι.Οποιος εχει φραγκα παιρνει ενισχυτη της αρεσκειας του και δινει τα 2500 ευρω και ανω και ησυχαζει ή ετσι νομιζει τουλαχιστον .Υπαρχουν και καποιοι που ειτε δεν τα δινουν ειτε δεν εχουν να τα δωσουν.Σε αυτους λοιπον που δεν ειναι υποχονδριοι με τον ηχο τους και δεν αναζητουν την τελειοτητα(την οποια φυσικα και δεν εχεις ουτε με το real μηχανημα) εγω λεω να παρουν μια digitech rp500/1000 και να τελειωσει το παραμυθι της υπερτατης ηχητικης απολαυσης.εγω που εχω την digitech rp500 ειμαι μια χαρα ενθουσιασμενος......οποτε γιατι να μην ειναι και το παληκαρι?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε φιλε και η tonelab και η digitech και το pod εχουν παραμορφωσεις που δεν ειναι και χαλια αλλα αν τις συγκρινεις με ενα high gain ενισχυτη δεν ειναι ουτε καν κοντα

 

Για αναφερε εναν ενισχυτη high gain που παταει κατω ολες τις πεταλιερες και κοστιζει μεχρι 300 ευρω...

Γιατι αν δεν κανω λαθος το παιδι ψαχνει μια πεταλιερα με καλα drive, ΑΡΚΕΤΑ ΕΦΕ (κατι που κανενας ενισχυτης με ποιοτικο high gain δεν εχει) ωστε νε πειραματιστει και ΜΕΧΡΙ 300 ευρω.

Αρα μαλλον δε θα τον βοηθουσα αν του προτεινα κανενα Mesa Dual Rectifier. :-\

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου