Προς το περιεχόμενο

yamaha mm6 + rack


paraxaraktis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδιά!έχω μια περίεργη ερώτηση να κάνω καθότι δεν είμαι πολυ σχετικός..

Yamaha mm6 + rack..

Γίνεται?Αξίζει?

Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ντάξει σαυτό συμφωνώ και διαφωνώ!Το mm6 το έχω ήδη και σκέφτομαι το rack για να αναβαθμίζω λίγο την τράπεζα με τους ήχους..Κάνω καλά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό ακούγεται κιαυτό!έχεις κάτι καλό να προτείνεις; Η τουλάχιστον πάνω σε τι να κοιτάξω; Και να κάνω και την άκυρη ερώτηση..με rack και controller χρειάζομαι pc για τα live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα κ δεν χρειαζεσαι pc , εγω εχω εναν controller ημιβαρυκεντρισμενων 77 πληκτρων κ τον σκοτωνω αρκετα φτηνα. το χω ηδη κ στις αγγελιες. οπως κ ειχα στο παρελθον το mm6. ωστοσο ενα καλο ρακ ειναι να βρεις ενα jv1080 της roland. ειναι σαν να λεμε ενας ζωντανος θρυλος γιατι ειναι το πιο μεγαλο σε πωλησεις ρακ , κατι αντιστοιχο με το m1 της korg σε συνθ με κλαβιε. ασε που εαν χρησιμοποιησεις το ΜΜ6 ως controller πρεπει να παιρνεις ηχο απο το ρακ κ οχι απο το οργανο, δηλαδη θες 4 καναλια output γιατι θα εχεις 2 synth κ οχι ενα. 2 απο το ΜΜ6 κ 2 απο το ρακ. Οποτε οταν επιλεγεις ενα απο τα 2 πρεπει να χεις τη φωνη κατω στο 1 απ τα 2 , μπερδεμα μεγαλο. Εκτος κ αν χρησιμοποιησεις το ΜΜ6 και παρεις κ εναν controller midi για το ρακ . σε μπερδεψα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εντάξει κατάλαβα πλήρως!δώσε μου αν θες τις πληροφορίες για το controller που δίνεις..Μπορείς να μου δώσεις και περαιτέρω πληροφορίες για το που να βρω καινούρια rack εκτός απο thomann και που μεταχειρισμένα?

Σευχαριστώ πολύ :):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου