Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Ηχογράφησης


frogman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω μήπως έχετε ακουστά κάποιο πρόγραμμα

που λέγεται q-base, μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να το βρω :?:

 

Επίσης ο πιό σωστός τρόπος για ηχογράφηση τι είναι, να ηχογραφούμε σε ένα μηχάνημα το οποίο είναι ειδικό για ηχογράφηση, η σε πρόγραμμα του υπολογιστή :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου frogman καλώς ήρθες.

Cubase λέγεται το πρόγραμμα που αναφέρεσαι.

Και φυσικά θα πρέπει να το αγοράσεις. :)

Υπάρχουν διάφορες εκδόσεις. Σου συνιστώ να πάρεις την πιο μικρή, (και φτηνή), μιας και από ότι καταλαβαίνω θα ασχοληθείς πρώτη φορά με αυτό το αντικείμενο.

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς με την τελευταία σου ερώτηση.

Ένα μηχάνημα ειδικό για ηχογράφηση μπορεί να είναι και ένα φορητό κασετόφωνο με μικρόφωνο. Εξαρτάται από το τι θέλεις να ηχογραφήσεις, με τι ποιότητα, και για ποιόν σκοπό.

 

(Πρόταση προς Admin)

Mήπως να γινότανε και μια κατηγορία, ''Τα πρώτα βήματα'', η κάπως έτσι τέλος πάντων, για όποιον αποφασίζει να ασχοληθεί με μουσική τεχνολογία και δεν έχει καμία επαφή πριν με το αντικείμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Υπάρχουν προγράμματα σαν το Cubase τα οποία είναι δωρεάν και αποτελούν μία πολύ καλή λύση. Ψάξε στην κατηγορία των Computers και θα βρεις υλικό.

 

2. Αν ξεκινάς τώρα, και ψάχνεσαι, και θέλεις να πάρεις και κάρτα ήχου, τότε δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο πρόγραμμα καθώς όλες οι κάρτες έρχονται στη πλειοψηφία των περιπτώσεων με κάποια έκδοση του Cubase, του Sonar, άλλων free προγραμμάτων (π.χ. Audacity, Kristal κλπ), ειδικά οι entry-level κάρτες. Κοίταξε το και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόγραμμα είναι cubase και πρέπει να το αγοράσεις... η να κατεβάσεις απο κάπου πειρατικά...

Αν ειναι για πειρατικά, καλύτερα κλέψε ενα pc με καλή κάρτα ήχου, που ναναι και σεταριμένα όλα τα προγραμματα, να μήν παιδεύεσαι. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλίτερα να κατεβάσεις ένα δωρεάν απο αυτά που προτείνουν οι παραπάνω, παρά να ξεκινήσεις με πειρατικο Cubase, που είναι και αρκετά πολύπλοκο σαν πρόγραμμα για αρχή και που δεν ξέρεις τι πρόβληματα μπορεί να σου δημιουργήσει το crack.

 

Αλλο ένα που είναι φτηνό και καλό και μπορείς να το κατεβάσεις για δοκιμη

http://www.ntrack.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόγραμμα είναι cubase και πρέπει να το αγοράσεις... η να κατεβάσεις απο κάπου πειρατικά...

Αν ειναι για πειρατικά' date=' καλύτερα κλέψε ενα pc με καλή κάρτα ήχου, που ναναι και σεταριμένα όλα τα προγραμματα, να μήν παιδεύεσαι. :wink:[/quote']

 

 

Τοση καλοσύνη γύρω μου κ εντός....

 

Έλα ρε παιδιά έλεος με τα αυθεντικα προγράμματα....

 

Τι κακό να σου κάνει το crackaki?

 

Αν είναι δυνατον!

 

Μια μικρή παρατήρηση μονο συμπεθερε:

 

Κλέβοντας το pc από την εταιρία της στερείς μια πώληση. Αντιγράφοντας ένα πρόγραμμα δεν στερείς από κανένα την αγορά του. Γιατί πολύ απλά αν δεν υπήρχε σπασμένο Nuendo δεν θα έδινα με τπτ 2700 ευρώ για να το πάρω!

 

Οπότε χάρη κάνω στην Steinberg που το έχω σπίτι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε χάρη κάνω στην Steinberg που το έχω σπίτι μου...

 

¶ρα η λύση βρέθηκε. Ο frogman θα πάει στο σπίτι του lambrosgg και θα πάρει το πρόγραμμα. Είναι δίπλα στο αγαπημένο του βιβλίο, το "Ένα παιδί μετράει τα άστρα".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε χάρη κάνω στην Steinberg που το έχω σπίτι μου...

 

¶ρα η λύση βρέθηκε. Ο frogman θα πάει στο σπίτι του lambrosgg και θα πάρει το πρόγραμμα. Είναι δίπλα στο αγαπημένο του βιβλίο' date=' το "Ένα παιδί μετράει τα άστρα".[/quote']

 

 

Να έρθει να το πάρει άμα θέλει.

 

Μια κόπια θα του κάνω... Σιγά μην του δώσω το δικό μου που το έχω γράψει σε labelflash dvd για να γυαλίζει και να φαίνεται αυθεντικο με την τυπωμένη ετικέτα!!!!

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου