Προς το περιεχόμενο

το καινουργιο μου κατασκευασμα....(partcaster alert..)


ValteR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βαψιμο το εκανα εξολοκληρου εγω. μετα απο καλοκαιρινους πειραματισμους σε ασχετα ξυλα, για να δω πως να δουλευω τα σπρευ και τα βερνικια. αν θελετε φτιαχνω και ενα tutorial για το πως την εφτιαξα.

 

Με μεγάλη ευχαρίστηση ή εάν θες στείλε μου τη διαδικασία και τα υλικά που χρησιμοποίησες με π.μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιώργο προσεγμένη και καθαρή δουλειά δείχνει απο τις φώτο.

Καλόπαιχτη να ναι,ελπίζω ο Evo2 να σου ταίριαξε όπως ήθελες.

Rock on!

Ξεχασα να σου στειλω ρε συ να σου εντυπωσεις... αλλα το ειχα στα υποψιν ;)

δεν με βολεψε... με διελυσε... αλλαξα ολες τις παραμορφωσεις στη tonelab εξαιτιας της δυναμης του. αλλα βγαζει ματια αδερφε. να σαι καλα κ σ'ευχαριστω για την προσφορα σου.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη ευχαρίστηση ή εάν θες στείλε μου τη διαδικασία και τα υλικά που χρησιμοποίησες με π.μ

 

 

οκ θα ετοιμαζω ενα θεμα μεσα στο σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο γιατι τωρα ειμαι σε ενα μπαρακι και τα πινω χαζολογωντας με το λαπτοπ στο φορουμ,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικη.....πολυ ωραια ........θα μπορουσες λιγο να μου δωσεις τα φωτα σχετικα με τον fred γιατι θα ειναι η επομεη αγορα μου να αντικαταστησει εναν evo neck.......πως ειναι στα καθαρα και στα βρωμικα ευχαριστω.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλοριζικη.....πολυ ωραια ........θα μπορουσες λιγο να μου δωσεις τα φωτα σχετικα με τον fred γιατι θα ειναι η επομεη αγορα μου να αντικαταστησει εναν evo neck.......πως ειναι στα καθαρα και στα βρωμικα ευχαριστω.....

 

παρτον εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και προτιμω καθαρα να παιζω με τον evo2 γιατι τα χω χασει με την κρυσταλλινη ποιοτητα που βγαζει. μιας και τον κοιτας. ειναι πολυ καλος στα καθαρα και punctual στα γκαζια. σατριανικος. οταν ανεβασω κλιπακι να ακουσετε την κιθαρα θα σε βοησει πιστευω καλητερα, σκοπευω να παιξω καθαρα κ βρωμικα σε ολες τις θεσεις οποτε θα εχεις μια εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1050 ευρω γιατι εκανα καποια λαθη.. οσων αφορα τον μαστορα που ηθελα να κανω καποιες "μικροεργασιες". Στον πρωτο, ονοματα δε λεω αν και πολυ θα ηθελα γιατι ειναι αλμπανης εναντιθεση με τον πατερα του που κραταει το παλιο μαγαζι και ειναι ξακουστος μαστωρας και οχι κατατυχη, αλλα δηστυχως ο μικρος μονο το ονομα πηρε και οχι την ικανοτητα ( ο νοων νοητω...) την πηγα για ρουταρισμα για οριτζιναλ floyd rose και φυγανε 250 ευρω πεταμα γιατι δεν χωραγε ουτε για πλακα το οριτζιναλ και αφου εβαλα το gotoh ξαναπληρωσα σκαψιμο... την πηγα στον κουρμπη κ ησυχασα.

δηλαδη κανονικα θα πηγαινε γυρω στα 700.

 

η κιθαρα ποιοτικα αγγιζει ανετα κιθαρες αξιας 1500+ απ'οτι μου ειπαν 2-3 ιδιοκτητες μαγαζιων που περασα, αλλα μιας και ειναι noname partcaster εχει μονο συναισθηματικη αξια και τιποτα απο οικονομικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εψαχνα καιρο ρε γ***το αναποδο αλλα εβρισκα η να με βολευει στο χερι αλλα ηταν rosewood η maple γκουμουτσα.

 

το μονο που με χαλασε στην ολη κατασκευη .. εξυσες πληγη..

 

Παντως ειτε ετσι ειτε αλλιως το κιθαρονι σκιζει!

 

Εχεις κανει, θα κανεις κανα κλιπακι?! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πρωτο, ονοματα δε λεω αν και πολυ θα ηθελα γιατι ειναι αλμπανης εναντιθεση με τον πατερα του που κραταει το παλιο μαγαζι και ειναι ξακουστος μαστωρας και οχι κατατυχη, αλλα δηστυχως ο μικρος μονο το ονομα πηρε και οχι την ικανοτητα ( ο νοων νοητω...)

 

 

 

να δεις που κατι μου θυμιζει η περιγραφη......ρε εδω το'χω ...εδω το'χω........ ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παει στο μικρο για καποια εργασια πανω σε κιθαρα.

Αλλα μπορω να πω οτι ειναι εξαιρετικα ευγενικο και καλο παιδι. Ο πατερας του ειναι λιγο περιεργος ρε παιδι μου.

Μου κανει εντυπωση που ενω σου εκανε λαθος δεν του το ξαναπηγες να στο κανει σωστα...Δε θελω να πιστευω οτι του το πηγες και ΔΕ δεχτηκε.

Απο την αλλη αν δεν τον εμπιστευτηκες επρεπε να ζητησεις τα λεφτα σου πισω.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου