Προς το περιεχόμενο

Μικρόφωνο για ΟΥΤΙ & ΛΑΟΥΤΟ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ψάχνω ένα μικρόφωνο μέχρι max 200 ευρώ ιδανικό για Λαούτο και Ούτι. Τα όργανα δεν έχουν ηλεκτρικά και είναι πολύ παλιά οπότε θα ήθελα να αποφύγω επέμβαση σε σκάφος κτλ!

 

Το μικρόφωνο θα χρησιμοποιηθεί κυρίως σε live αλλά και ηχογραφήσεις. Για τα live θα ήθελα να ήταν αρκετά κατευθυντικό ώστε να μην "τσιμπάει" από γειτονικά μεγάφωνα κτλ.

 

Μου πρότειναν και έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές για το SM57. Ανησυχώ όμως οτι θα μικροφωνίσει πολύ σε live οπότε ψάχνω κάτι μάλλον πιο κατευθυντικό.

 

Θα ήθελα να ακούσω ιδέες και προτάσεις  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μικρόφωνο θα χρησιμοποιηθεί κυρίως σε live αλλά και ηχογραφήσεις.

 

αυτό νομίζω πρέπει να το ξεκαθαρίσεις μέσα σου. Τι χρειάζεσαι περισσότερο. Σίγουρα δεν μπορείς με ένα μικρόφωνο να καλύψεις το ίδιο καλά και τις δύο αυτές ανάγκες.

 

σίγουρα υπάρχουν αρκετά καλά lowbudget μικρόφωνα ώστε με 200ευρώ να πάρεις ένα κι ένα -> Ας πρωτείνει κάποιος πιο σχετικός από μένα...

 

το sm57 που αναφέρεις είναι μικρόφωνο που όντως χρησιμοποιήται κατα κόρον σε λαηβ αλλά και ηχογραφίσεις{μπροστά από ενισχυτές κιθάρας, σε ταμπούρα/κρουστά, σε πνευστά κλπ}, όμως δε νομίζω ότι είναι το ιδανικό για αυτό που θες...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου