Προς το περιεχόμενο

Αυτοκολλητο σε κιθαρα!


JimatoR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και οσο για τα χρωματα θα τα φτιαξει στο τυπογραφειο ο ειδικος...

 

Listen to Marathon! Είναι ο ειδικός που ψάχνεις, είναι και στον χώρο τον γραφικών τεχνών και ασχολείται με τέτοια θέματα στις κιθάρες... απο εκεί και περα, αν θέλεις να το κάνεις σώνει και καλά, καλή τύχη!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Listen to Marathon! Είναι ο ειδικός που ψάχνεις,

 

 

......30 χρονια αφισοκολητης  της ΚΜΕ ειναι  , ξερει απο αυτα ...... ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω δεν μπορω να σε βοηθισω πολυ σε αυτο το θεμα.. :-\ το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το χρωμα δυσκολα ξεθωριαζει γιατι ειχα βαλει και εγω στην πρωτη μου κιθαρα ενα αυτοκολλητο και μετα που ηθελα να το βγαλω ειχε μινει η κολα πανω...Αλλα με λιγη βενζινη σε λιγο βαμβακι εγινε αφαντη και το χρωμα φυσικα παρεμεινε στο φυσιολογικο του.  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

......30 χρονια αφισοκολητης  της ΚΜΕ ειναι  , ξερει απο αυτα ...... ;D

;D ;D ;D ΕΙδικός (αφισοκολητης) δεν είμαι, αλλά επειδή έχω δοκιμάσει πολλά, εάν ήταν τόσο εύκολο το αυτοκόλλητο, δεν θα έκανα όλη αυτή τη ταλαιπωρία που κάνω τώρα, για τα εικαστικά στις κιθάρες...καλή τύχη πάντως φίλε μου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ετοιμο σαν και αυτο βοηθαει?

http://www.guitarraps.com/main.htm

 

Καπου καποιος καποτε ειχε ποσταρει ενα site με τετοια decals που δεν κολλαγανε με κολλα στο σωμα της κιθαρας και ηταν ευκολη η τοποθετηση και το βγαλσιμο τους.

Δεν θυμαμαι περισσοτερα να σου πω αλλα με ενα καλο search θα τα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω να κάνω ένα σχέδιο στο μπάσο μου και σκεφτόμουνα να το κάνω με αυτοκόλλητο... Κατέληξα στο εξής λοιπόν (νομίζω ότι υπάρχει και ένα ποστ για μία hendrix  κιθάρα που έγινε πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο)... Να πάρω ένα καινούριο μπάσο βαμμένο εξαρχής άσπρο... Να του βγάλω το λούστρο τρίβοντάς το με 1500άρι και κατόπιν με 2000άρι (χωρίς να βγει το χρώμα λοιπόν) κατόπιν να κολλήσω το αυτοκόλλητο και μετά να ξαναπεράσω λούστρα... Marathon για δώσε και τα φώτα σου... Αυτό πιστεύεις πως θα λειτουργήσει?

(επίσης ξέρετε που μπορώ να βρω κάποιον που να μπορεί να κάνει το σχέδιο της αρεσκείας μου?)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ θέλω να κάνω ένα σχέδιο στο μπάσο μου και σκεφτόμουνα να το κάνω με αυτοκόλλητο... Κατέληξα στο εξής λοιπόν (νομίζω ότι υπάρχει και ένα ποστ για μία hendrix  κιθάρα που έγινε πάνω κάτω με τον ίδιο τρόπο)... Να πάρω ένα καινούριο μπάσο βαμμένο εξαρχής άσπρο... Να του βγάλω το λούστρο τρίβοντάς το με 1500άρι και κατόπιν με 2000άρι (χωρίς να βγει το χρώμα λοιπόν) κατόπιν να κολλήσω το αυτοκόλλητο και μετά να ξαναπεράσω λούστρα... Marathon για δώσε και τα φώτα σου... Αυτό πιστεύεις πως θα λειτουργήσει?

(επίσης ξέρετε που μπορώ να βρω κάποιον που να μπορεί να κάνει το σχέδιο της αρεσκείας μου?)

γιατι να μην παρεις ενα σωμα αβαφτο? επισης ποιο ειναι το σχεδιο της αρεσκειας σου?(που δεν μπορει να σου κανει ο marathon?)

 

υγ.

Κατι ετοιμο σαν και αυτο βοηθαει?

http://www.guitarraps.com/main.htm

 

Καπου καποιος καποτε ειχε ποσταρει ενα site με τετοια decals που δεν κολλαγανε με κολλα στο σωμα της κιθαρας και ηταν ευκολη η τοποθετηση και το βγαλσιμο τους.

Δεν θυμαμαι περισσοτερα να σου πω αλλα με ενα καλο search θα τα βρεις.

αυτα ελεγα!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατι να μην παρεις ενα σωμα αβαφτο? επισης ποιο ειναι το σχεδιο της αρεσκειας σου?

Γιατί μαζί με το σώμα θα πρέπει να πάρω και μπράτσο και ηλεκτρικά και μαγνήτες και γενικά δεν θέλω κάτι τόσο ΑΚΡΙΒΟ... Άσε που θέλω Ibanez οπότε δεν μπορώ να πάρω σώμα από warmoth πχ και τα υπόλοιπα Ibanez όπως θα ήθελα...

Το σχέδιο που θα ήθελα θα ήταν ο Joker πάνω αριστερά στην γωνία του μπάσου σαν να σκίζει και καλά το μπάσο και να βγαίνει από μέσα... Αλλά το θέλω και έγχρωμο...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου