Προς το περιεχόμενο

Tele Thinline με Bigsby... ποια και από πού?


Shadowplay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω φαει κολλημα με την συγκεκριμενη κιθαρα!!που θα βρω μια μεταχειρισμενη η εστω να φτιαξω μια με 500-600 ευρω????γινεται???????εχω τρελαθει!!!!δεν ειμαι γνωστης των tele ουτε καν παιζω καλη κιθαρα!αλλα πρεπει να την παρω!ειναι αξιοθεατο!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ' αρχήν ηρέμησε. Τι είναι όλα τα θαυμαστικά και τα sos? δεν έπαθε και κανένας τίποτα...

δεύτερον, τσέκαρε στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω κ εγω με αυτη τη λυση, το εχω σκεφτει κ εγω, κ καποια στιγμη θα πραγματοποιηθει...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na stai kala re paidia!!tha perimenw ligo mipws vrw kamia metaxeirismeni fender kai oxi squier kai tha koitaksw gi aytes tis lyseis meta!ta psaksw mipws tin ftiaxw me kommatia an kai nomizw oti tha kseperasei ta 500 600!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na stai kala re paidia!!tha perimenw ligo mipws vrw kamia metaxeirismeni fender kai oxi squier kai tha koitaksw gi aytes tis lyseis meta!ta psaksw mipws tin ftiaxw me kommatia an kai nomizw oti tha kseperasei ta 500 600!:(

 

Ελληνικά σε παρακαλώ.

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο? Αφού γενικά σε έχει πιάσει μια μανία τύπου G.A.S γιατι θες fender ή partcaster?

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην θελω fender?η συγκεκριμενη κιθαρα με τρελαινει οπως ειναι!απο χρωμα στησιμο καιι οτι εχει επανω της και ο ηχος της φυσικα που ειδα σε βιντεο.αλλα η αληθεια ειναι τοι περισσοτερο για την ομορφια της!

 

http://d1058730.i105.quadrahosting.com.au/shop/images/75TeleBigsby.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πιο πάνω γράφεις ότι δεν παίζεις τόσο καλή κιθάρα και ο λόγος που θες να την αγοράσεις είναι η αισθητική έλξη που σου ασκεί. Αν λάβω υπ όψην και τον τρόπο (υπερβολική στίξη, sos κτλ.) μου φαίνεται πως είσαι σφοδρα ερωτευμένος με ένα σχήμα. Πάρε λίγο χρόνο και δες ποιες είναι οι ανάγκες σου πραγματικά γιατι κάπως έτσι ξεκινάμε και φτάνουμε να έχουμε πανάκριβα όργανα που δεν μπορούμε να αξιοποιήσουμε, όργανα που δεν παίζουμε, άχρηστα αντικείμενα και λιγότερα χρήματα.

 

Αν σου αρέσει ένα tele σχήμα με f-holes (σαν βρισιά μοιάζει τώρα που το κοιτάω γραμμένο...  ;D) δεν είναι ανάγκη να είναι fender, και πολύ περισσότερο parts (διάβασε τι έχει λεχθει για τις partcasters κατα καιρούς εδώ).

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο!!κατ αρχην ειμαι σε αναζητηση κιθαρας οποτε ετσι κι αλλιως κιθαρα θα παρω!τωρα οσον αφορα το σχημα ισως να εβρισκα την συγκεκριμενη οπως ειναι μεταχειρισμενη fender.η δευτερη επιλογη μου ειναι να παρω μια squier telecaster vintage modified thinline και να της προσθεσω το bigsby.στην ελλαδα ομως δεν την βρισκω σε sunburst απ οσο εψαξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δν πας να τσεκαρεις τις classic vibe...Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος, κ απο τον ηχο, κ απο ποιοτητα κατασκευης.Κ ομολογω πως ημουν πολυ προκατειλημενος εναντι των Squier, επειδη ειχα μια, κ ειχε αρκετα προβληματα.Δε χανεις τπτ να τις δοκιμασεις, κ ειδικα αν δν εισαι κ σε προχωρημενο επιπεδο, πιστευω οτι θα σ κατσει γαντι...Ασε που, αν δεν εχεις εμπειρια στην κατασκευη οργανων, πως περιμενεις οτι με την πρωτη φορα θα πετυχεις αυτο που φανταζεσαι ;)...θα φας λεφτα κ χρονο...

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου