Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Dave Mustaine VMNTX BK


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπωσδηποτε try before you buy, γιατι και η φτηνη σειρα της Jackson δεν ειναι οτι καλυτερο. Στη Dean απο οτι βλεπω στη φωτογραφια το βυσμα μπαινει στο κατω φτερο (οπως και στις Jackson JS30 ) οποτε ξεχνας και το παιξιμο καθιστος, σε περιπτωση που σε ενδιαφερει ;). Σε αυτην την κατηγορια τιμης υπαρχουν και οι ολοκαινουριες JS32 της Jackson που παιρνουν το βυσμα κανονικα πανω και γενικα λενε οτι ειναι αρκετα βελτιωμενες, αν και δεν ξερω προσωπικα να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεχνας το παιξιμο καθιστος στην Dean απλα θα χρειαστεις αλλο βυσμα(rectanguluar plug οπως τα εχει ο φιλος Θωμας στην σελιδα του).

 

Kατα τ'αλλα θα συμφωνησω με τον Pointy για την Jackson JS32. Και εχει και sharkfin inlays.

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεχνας το παιξιμο καθιστος στην Dean απλα θα χρειαστεις αλλο βυσμα(rectanguluar plug οπως τα εχει ο φιλος Θωμας στην σελιδα του).

 

Το οποιο σε πιεζει ακριβως πανω στον προσαγωγο και μετα απο λιγο γινεται ανυποφορο ;). Εκτος αν εχεις ορεξη να πειραματιζεσαι με μαξιλαρακια ή πατεντες για να το στρογγυλεψεις! Αυτα για Rhoads, σε King V μπορει να εχει τιποτα διαφορετικη γωνια, αλλα τελος παντων τσεκαρε το και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι Dean από ότι έχω ακούσει στα φθηνά μοντέλα βγάζουν αρκετές φορές πρόβλημα στα ηλεκτρικά μετά από λίγο καιρό, αν και αυτό διορθώνεται με 30-40 ευρώ... (έχει συμβεί σε 2-3 γνωστούς μου, δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε μη με φάτε)... Γιατί δεν ανεβάζεις λίγο το budget να πας σε μία Cort ή Schecter που γενικά είναι budget όργανα και έχουν πολύ καλή σχέση τιμή/απόδοση?

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_v_1_custom_sbk.htm

http://www.thomann.de/gr/cort_vx_2v_bk.htm

Δεν έχω παίξει με τα όργανα βέβαια μη σε πάρω στον λαιμό μου, απλά ξέρω ότι σε γενικές γραμμές αυτές οι 2 εταιρίες είναι αξιόπιστες και ότι έχω πάρει δεν έχω κλάψει τα λεφτά μου... Για τις dean έχω ακούσει κάποια παραπονάκια... Ρίξε ένα αυτί και κρίνε...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω καταρχας ολους για το ενδιαφερον.

 

Pointy θα κοιταξω και την JS32T. Ελπιζω να την βρω σε καποιο μαγαζι εδω Ελλαδα γιατι δεν θελω να την παραγκειλω πριν την δοκιμασω. Οσο για την Cort VX-2V θα προτειμουσα κιθαρα χωρισ floyd rose γιατι απο οτι εχω ακουσει ειναι πολυ πεδεμα... :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, αλλα η περιγραφη εχει πολυ γελιο: "το σχήμα-καμπύλη που σχηματίζει είναι όπως το γράμμα D" και "η επιφάνεια επαφής με το χέρι του κιθαρίστα είναι αρκετά μεγάλη και επιτρέπει το “αγκάλιασμα” του μπράτσου προσφέροντας απόλυτο και ολοκληρωτικό έλεγχο." ;D ;D ;D Αυτο το μπρατσο πρεπει να ειναι πρωτοφανες και μοναδικο στα κιθαριστικα χρονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "θηρίο" είναι ακριβώς το ίδιο με το πρώτο που ρώτησες, απλά έχει αυτό το χρώμα. Βασικά αυτοκόλλητο είναι περασμένο με λούστρο

 

Σ' αυτά που λέει για την καμπύλη και το D μην ψαρώσεις. Ισχύει το ό,τι προφίλ σου ταιριάζει στο χέρι σου. Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου