Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Dave Mustaine VMNTX BK


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας νοιζαδες

 

Ριχτε μια ματια σε αυτην την κιθαρα και θελω να μου πειτε καμια γνωμη. Γιατι ειναι αρκετα προσιτη και η τιμη της και ειναι και V που εχω μια αδυναμια...Εγω κυριως την θελω για megadeth metallica και τετοιες καταστασεις. Αν εχετε ναι μου προτεινετε κατι καλιτερο σε ιδια πανω-κατω τιμη και V αν ειναι ευκολο κανενα προβλημα...Καθε προταση δεκτη!

 

Φιλικα Γιαννης

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, γνωμη μου ειναι οτι στις διαφορες κιθαρες που παιζουν σε αυτα τα χρηματα δε θα δεις τρελες διφορες ηχητικα. Οποτε αν σου αρεσει την παιρνεις και μετα απο λιγο καιρο αλλαζεις και ενα σετ μαγνητων (βλεπε livewire που ειναι στο ακριβoτερο μοντελο του mustaine) και εχεις ενα αξιοπρεπεστατο αργανο για τη δουλεια που το θελεις.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, γνωμη μου ειναι οτι στις διαφορες κιθαρες που παιζουν σε αυτα τα χρηματα δε θα δεις τρελες διφορες ηχητικα. Οποτε αν σου αρεσει την παιρνεις και μετα απο λιγο καιρο αλλαζεις και ενα σετ μαγνητων (βλεπε livewire που ειναι στο ακριβoτερο μοντελο του mustaine) και εχεις ενα αξιοπρεπεστατο αργανο για τη δουλεια που το θελεις.

Σ'ευχαριστω πολυ γρεγκ! Σκεφτομαι να την χτυπισω αλλα ειχα δει και τουσ seymor duncan dave mustaine set. Ξερεις κατα ποσω αξιζουν τα λεφτα τους??

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει μ'αυτους τους μαγνητες οποτε δε μπορω να πω με βεβαιοτητα. Αλλα, οπως και με τους emg, μπορεις να τους δοκιμασεις σε καποιο μαγαζι που θα εχει την ακριβη dean και να σχηματισεις μια γνωμη ;)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολυ γρεγκ! Σκεφτομαι να την χτυπισω αλλα ειχα δει και τουσ seymor duncan dave mustaine set. Ξερεις κατα ποσω αξιζουν τα λεφτα τους??

Παντως δεν υπαρχει λογος να βαλεις τους μαγνητες του mustaine επειδη ειναι η κιθαρα του.Μπορεις να βαλεις οτι σου αρεσει στον ηχο.Τσεκαρε seymour duncan jb και jazz για μενα ειναι το πιο κλασσικο σετακι και κανενας δεν εμεινε απογοητευμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν υπαρχει λογος να βαλεις τους μαγνητες του mustaine επειδη ειναι η κιθαρα του.Μπορεις να βαλεις οτι σου αρεσει στον ηχο.Τσεκαρε seymour duncan jb και jazz για μενα ειναι το πιο κλασσικο σετακι και κανενας δεν εμεινε απογοητευμενος.

Χωρις να γνωριζω πολλα δεν νομιζω να ειναι αυτο που χρειαζομαι...για το ειδος μουσικης εννοω! :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες για megadeth μια χαρά είναι το σετάκι jb και jazz. Ο Dave στη χρυσή εποχή του με τις jackson αυτό το σετάκι φόραγε. Μη σε μπερδεύει το jazz, πρόκειται για μια από τις μεγαλύτερες παραπληροφορήσεις που υπάρχουν, μιας και ο μαγνήτης παίζει σε πάρα\, μα πάρα πολλές μεταλλοκιθάρες

 

Για την κιθάρα τώρα. Είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας τιμής της. Μπορεί να πέσεις σε καλή, μπορεί και σε κουπί. Πρέπει να τη δοκιμάσεις πρώτα για να δεις. Η μεγάλη της αδερφή του χιλιάρικου μου άφησε σχεδόν άριστες εντυπώσεις, η συγκεκριμένη όμως όχι και τόσο.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες για megadeth μια χαρά είναι το σετάκι jb και jazz. Ο Dave στη χρυσή εποχή του με τις jackson αυτό το σετάκι φόραγε. Μη σε μπερδεύει το jazz, πρόκειται για μια από τις μεγαλύτερες παραπληροφορήσεις που υπάρχουν, μιας και ο μαγνήτης παίζει σε πάρα\, μα πάρα πολλές μεταλλοκιθάρες

 

Για την κιθάρα τώρα. Είναι στο μέσο όρο της κατηγορίας τιμής της. Μπορεί να πέσεις σε καλή, μπορεί και σε κουπί. Πρέπει να τη δοκιμάσεις πρώτα για να δεις. Η μεγάλη της αδερφή του χιλιάρικου μου άφησε σχεδόν άριστες εντυπώσεις, η συγκεκριμένη όμως όχι και τόσο.

Σ'ευχαριστω φιλε bouka πραγματι το ονομα μου κινησε την περιεργια! θα παω στον νακα να ριξω μια ματια μιας και εχει dean να δοκιμασω και το mustaine set που εχει και θα επιλεξω. Εχεις να μου προτεινεις καποια καλητερη V στην ιδια τιμη πανω-κατω??  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου