Προς το περιεχόμενο

προβλημα με RACK συνδεσμολογια..ΗELP!!!


jagtheboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε οσους διαβαζουν το post..

εχω εναν marshall τελικο 50/50 με to jmp-1,to g-major to fcb 1010 και μια καμπινα 2χ12..

γνωριζει κανεις να μου δωσει πληροφορειες σχετικα με τη συνδεσμολογια διοτι μεχρι στιγμης εχω δοκημασει δυο τροπους να εχω σημα στα ηχεια αλλα κανενας απο αυτους δεν μου δινει στη καμπινα τα εφε του g-major και το περιεργο ειναι οτι οταν βαζω τα ακουστικα στην προσωψη του jmp-1 ακουω και τα εφε μου μαζι  κανονικα.... ??? ??? ???

thanks proeretika!! να συμπληροσω οτι το προβλημα δεν ειναι στην ρηθμiση effects tou jmp-1..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν έχει πρόβλημα το send-return...

Προενισχυτής main out -tc major in -tc major  out -τελικός ενισχυτής.

Επίσης να τσεκάρεις τα καλώδια σου,ίσως να είναι χαλασμένο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλοιθεια ειναι δεν τσεκαρα τα καλωδια αν ειναι οκ..αλλα το δοκιμασα και ετσι δυστυχος... ::)η μονη διαφορα ηταν απλα οτι δεν ακουγα τα εφφε ουτε στα ακουστικα...σκεφτομαι μηπως ειναι καποια αλλη παραμετρος απο το g-major η μηπως τελικα εχει καει κατι...θα ξανατσεκαρω τα καλωδια και ελπιζω να ειναι κατι τοσο απλο..

thank you ffm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω να είναι πατημένο το κουμπί bypass στο G-major ??

 

Να συνδέσεις την κιθάρα στο G-major και μετά στον τελικό για να δεις εαν εχεις εφέ

Εαν δεν έχεις εφέ κάτι πείραξες στο G-major.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου