Προς το περιεχόμενο

Boogie Woogie


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

YAY!

 

What fun!

 

Μάματοι όλοι τους, όχι; ;)

 

Άντε γιατι τρελαθήκαμε στις κιθάρες, κουρδισμένα ξύλα και άλλες μπούρδες!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τ Α  Σ Π Α Ε Ι  :) ;D

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από το να έχεις καλή διάθεση, καλή και όχι ξενέρωτη και με ντροπές παρέα, να έχεις πιεί και λίγο (για να μην σε νοιάζει αν κάνεις καμία χαζομάρα), μια παρτενέρ στην ίδια περίπου κατάσταση, να παίζει χορευτική μουσική στο μαγαζί, πάρτυ whatever (δώσε boogie στον λαό, και δεν εννοώ έναν dual recto) και να χρησιμοποιείς τις κλειδώσεις σου για τον λόγο που εφευρέθηκαν .... dance baby, dance 'till you drop ...  :) :)  ;D :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροι οι μουσικοι αυτοι,βλεπουν τη μουσικη τους να "πιανει τοπο".Και δεδομενου οτι η μουσικη...εφευρεθηκε για να...χορευουν οι ανθρωποι δεν υπαρχει τιποτα το καλυτερο.

 

Τυχερος ο μουσικος που οταν παιζει το ακροατηριο χορευει,πολυ τυχερος....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εκει κι αν ισχυει....(φανταζεσαι σκυλαδικο και να καθεται ο κοσμος σαν να βλεπει τον Καρυοθραυστη στο Μεγαρο? ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τυχεροι οι μουσικοι αυτοι,βλεπουν τη μουσικη τους να "πιανει τοπο".Και δεδομενου οτι η μουσικη...εφευρεθηκε για να...χορευουν οι ανθρωποι δεν υπαρχει τιποτα το καλυτερο.

 

Τυχερος ο μουσικος που οταν παιζει το ακροατηριο χορευει,πολυ τυχερος....

 

Καλα εκει κι αν ισχυει....(φανταζεσαι σκυλαδικο και να καθεται ο κοσμος σαν να βλεπει τον Καρυοθραυστη στο Μεγαρο? Grin Grin)

 

 

Επιτρέψτε μου να πω τα εξής:

1) Το ζευγάρι που χορεύει ΔΕΝ είναι "κόσμος". Πρόκειται προφανώς για επαγγελματίες που -πολύ σοφά- επιλέχθηκαν να συνδράμουν στο συγκεκριμένο κομμάτι.

Προς αποφυγήν παρεξήγησης το όλο θέαμα είναι χάρμα ειδέσθαι και πιθανότατα (μακάρι) και ο κόσμος στο ακροατήριο να χορεύει επίσης.

 

2) Δεν γνωρίζω πολλούς ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ που δουλεύουν σε ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ, με τους λίγους που έχω μιλήσει όμως ΠΟΤΕ δεν άκουσα να δηλώνουν ευτυχείς που χορεύει ο κόσμος.

Ν'ανασκουμπώνονται επειδή βλέπουν κανα ωραίο κορμί στην πίστα, πιθανόν.

Υπάρχει μιά έκφραση που λέει "dance to the music" κι αυτό -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ενδεχομένως- ΔΕΝ συμβαίνει στα ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ. Αλλού, ίσως.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μιά έκφραση που λέει "dance to the music"

 

σε αυτο αναφερομαι και εγω... :),δεν θα ξεχασω ποτε μου την πρωτη συναυλια του James Brown που ειδα ποτε μου....χορευαν και οι καρεκλες... ;D ;D (2-3 ξενερωτοι που ΔΕΝ χορευαν ...εξαναγκασθηκαν απο τους διπλανους τους... ;D ;D)

 

 

 

παντως οταν δουλευα στα...μαγαζα,χαιρομουν οταν χορευε ο κοσμος....απο το να καθεται και να σε κοιταει σαν χανος καλυτερα ειναι.. ;D

 

 

κι αυτό -πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ενδεχομένως- ΔΕΝ συμβαίνει στα ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ. Αλλού, ίσως.

 

στα σωστα ...μαγαζα με τους σωστους τραγουδιστες και παικτες..συμβαινει & παρασυμβαινει ....πρεπει να σε παω στον Μακη η στον Ζαφειρη καμμια φορα... ;D

 

στις ποπ-πιστες πολυτελειας my ass φυσικα και ΔΕΝ συμβαινει...εκει πανε για να τους δουνε οχι για να ..προσκυνησουν... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο αναφερομαι και εγω...,δεν θα ξεχασω ποτε μου την πρωτη συναυλια του James Brown που ειδα ποτε μου....χορευαν και οι καρεκλες...  (2-3 ξενερωτοι που ΔΕΝ χορευαν ...εξαναγκασθηκαν απο τους διπλανους τους...)

 

:o :o :o :o :o

 

Κάνεις πλάκα. Έχεις δει τον James Brown; 'Νταξει είσαι απίστευτα τυχερός (ίσως να ταιριαζε μια άλλη λεξη εδω  :))

 

Στα σκυλάδικα το μόνο που συμβαίνει στην πίστα είναι επίδειξη μόδας, επίδειξη οικονομικής επιφάνειας και νυφοπάζαρο. Καμία απολύτως σχέση με το dance to the beat, feel the rhythm, boogie κ.α.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πλάκα. Έχεις δει τον James Brown; 'Νταξει είσαι απίστευτα τυχερός

 

εχει παιξει και εδω 3-4 φορες. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου