Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματική νοοτροπία - μουσικοί vs διοργανωτές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα όρνια μυρίζονται το αίμα και μετά επιτίθονται. Η κλασσική και τόσο επίκαιρη πανελληνική ατάκα "αν μπορώ να βγάλω φράγκα χωρίς να ιδρώσω γιατί να μην το κάνω;".

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΜSc και Pan, επειδή τα παιδιά έπεσαν σε τέτοια περίπτωση δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι θύματα, ούτε είναι πρέπον να τους λέτε "καλά να πάθουν" (έλεος). Το γεγονός πως υπέκυψαν σε έναν αρπακολλατζίδικο εκβιασμό σημαίνει πως αγαπούν τη μουσική τους και την "φάση" πολύ περισσότερο από τον εγωισμό τους. Χαλαρώστε.

 

Υπάρχει σαφής και ειδοποιός διαφορά μεταξύ του έρχομαι αντιμέτωπος με τον αρπακολατζή (μπορεί να τύχει στο καθένα) και του ενδίδω.

 

Στο δεύτερο δε θέλω να κάνω χαρακτηρισμούς διότι ...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεύτερο δε θέλω να κάνω χαρακτηρισμούς διότι ...  ;)

...διότι δεν ξέρεις πόσο χρόνων είναι τα παιδιά που το έπαθαν...δεν λένε "εάν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις?"...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...διότι δεν ξέρεις πόσο χρόνων είναι τα παιδιά που το έπαθαν...δεν λένε "εάν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις?"...

΄

 

όχι, όλη η αναφορά μου στο θρεντ δεν έχει να κάνει με τα συγκεκριμένα παιδία σε καμία περίπτωση...αλλά με τον καθένα που ενδίδει σε τέτοιες πρακτικές.....

 

Επίσης δε θέλω να πω τι θα έκανα αν ερχόμουνα αντιμέτωπος με τέτοιο τύπο.... ;)

 

και αν ο τόνος ενόχλησε κάποιους .... I must be cruel only to be kind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δε θέλω να πω τι θα έκανα αν ερχόμουνα αντιμέτωπος με τέτοιο τύπο.... ;)

Tίποτα, εάν ήταν 50-60 κιλά πιο βαρύς από εσένα και καμμιά 20ριά πόντους πιο ψηλός...σαν τον Blue δηλαδή...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100ευρώ χωρίς προώθηση, soundcheck και στήσιμο του stage?... Απλά κλέφτης ο "διοργανωτής", κι επικίνδυνος:  μετά πας σε ΩΡΛ για να δει τα αυτιά σου που έπαθαν από feedback κλπ.... Έχουμε δει τέτοια live...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως την "καυλα" του να παιζεις Live εχω να ζησω πολυ καιρο.......... :-[........ομως αυτη η καυλα ειναι που σε κανει να μην δινεις σημασια στις πικρες που σε δινουν ολοι αυτοι οι ασχετοι που ειναι στο "χώρο" ή "χορό" των live και κανεις πολλες μαλ...ες μονο και μονο για να ....παιξεις.....απο κει και περα ειναι προσωπικο θεμα του καθενος και πως "το βλεπει".... για το αν θα τους κανει τα χατηρια ή οχι....

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως την "καυλα" του να παιζεις Live εχω να ζησω πολυ καιρο.......... :-[........ομως αυτη η καυλα ειναι που σε κανει να μην δινεις σημασια στις πικρες που σε δινουν ολοι αυτοι οι ασχετοι που ειναι στο "χώρο" ή "χορό" των live και κανεις πολλες μαλ...ες μονο και μονο για να ....παιξεις.....απο κει και περα ειναι προσωπικο θεμα του καθενος και πως "το βλεπει".... για το αν θα τους κανει τα χατηρια ή οχι....

 

φιλε μου η τελευταια φορα που εκανα live ηταν το 2002...καταλαβαινεις ποσο διψαω για live αυτη τη στιγμη...

 

ΑΛΛΆ:

 

1) το να πληρωθω αν παιξω θα το βαλω σε 2η μοιρα...

 

2) δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω ουτε 1 ευρω για να παιξω εκτος αν ηταν να παιξω σε καποιο ΜΕΓΑΛΟ live, festival κτλ που τουλαχιστον θα εμενε αξεχαστο, αλλα και αυτο θα το σκεφτομουν γιατι ειναι μαλακια να πληρωσεις και γιατι θα βοηθουσα στο διαιωνισμο αυτης της αθλιοτητας

 

3) ενα live για ενα διοργανωτη ειναι ''επιχειρηση'', ειναι σα να δουλευεις σε καφετερια και να σε βαζει το αφεντικο να πληρωσεις τον καφε σου ή μια μπυρα που μπορει να πιεις την ωρα που του βγαζεις δουλεια με τρελλο κερδος για την επιχειρηση

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε δεν έπρεπε καν να συμμετάσχουν.

 

όταν ΨΟΦΑΣ να παίξεις, για να αναδειχθείς κάπως, να κάνεις τα πρώτα-πρώτα βήματά σου, αυτό απλά δεν παίζει

 

το ότι τελικά έπαιξαν δεν το βλέπω σε καμία περίπτωση ως "αντι-επαγγελματική συμπεριφορά" που λές, απλά βρέθηκαν στην ανάκγη και συμβιβάστηκαν, όπως έχουν κάνει, κάνουν και θα κάνουν άπειρες μπάντες στο ξεκίνημά τους

 

κουράστηκαν λίγο με το σετάρισμα της σκηνής, έπαιξαν 5 αντί για 7 κομμάτια --> κερδισμένοι βγήκαν τελικά

 

"ιδανικές συνθήκες" και "ελλάδα" δεν συμβιβάζονται, ούτε στο μέταλ, ούτε στη μουσική, ούτε στον αθλητισμό, ούτε πουθενά

 

δεν λέω πως κακώς γκρινιάζουν, αλλά όχι και να τρώνε κράξιμο που έπαιξαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου