Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματική νοοτροπία - μουσικοί vs διοργανωτές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ορέ παιδιά… που είναι αυτό το Woodstock;

 

ηταν...δεν υπαρχει πλεον...στο περιστερι ηταν και μετα καπου το μετακομισε και μετα εκλεισε

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν...δεν υπαρχει πλεον...στο περιστερι ηταν και μετα καπου το μετακομισε και μετα εκλεισε

Άλλος ένας που κονόμησε από το rock!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας που κονόμησε από το rock!!!!

 

Θα του τα παρουν τωρα ολα με τα νεα μετρα..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας πω οτι στο woodstock εχουμε παρει λεφτα...ωωω ναι απο τον κ. αντρεα πηραμε λεφτα...

 

βεβαια το ''promotion'' το καναμε μονοι μας, αυτος εκτυπωσε φυσικα τις αφισες κτλ και εμεις τρεχαμε και τις κολλαγαμε σε διαφορες γειτονιες

 

η συμφωνια ηταν να φερουμε 25 ατομα και τον ρωτησαμε αν φερουμε 50 τι θα γινει και μας ειπε οτι θα μας δωσει ενα χαρτζιλικι...εμεις φεραμε 80 και τσιμπησαμε (το 2000) 3.000 δρχ ο καθενας  ;)

 

Για τα δεδομένα του μαγαζιού/ιδιοκτήτη μάλλον για άθλο πρόκειται  ;D ;D

Αυτά τα 25 άτομα minimum ήταν η κλασσική του συμφωνία νομίζω!

 

Άλλος ένας που κονόμησε από το rock!!!!

 

Ειδικά ο συγκεκριμένος είχε τόσο χάλια νοοτροπία που εξανέμισε τις όποιες ελπίδες από μόνος του  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 άτομα 10 ευρω...(δεν έχουν αλλάξει οι πληρωμες απο τότε)...Αυτα είναι....

 

Φανταζομαι είσασταν πιτσιρικια τότε.Και δω που είμαι εχει πέσει εκμετάλευση στους πιτσιρικάδες.Π.χ. φερτε 100 ατομα και κάτι θα σας δωσω.

 

Εμένα μια φορα μου είπαν αν δεν βγάλω πάνω απο τόσα(400 νομίζω) δεν μπορω να σας δωσω αυτα που ζητάτε(200 γιατι ως 1ο live τους σχηματος δεν θέλαμε εισοδο).Εγω του είπα αν βγάλεις  ας πουμε 1500 θα μου δωσεις παραπάνω.Μετα απλα μου είπε όχι και τελειωσε εκει το θέμα.200 είτε βγάλει 50 ειτε 50000.Μη μασάτε να ζητάτε και μη ψαρώνετε.Και αυτοι ανάγκη μας έχουν.Εμεις περα απο αυτα οφειλουμε απλα απο τη στιγμη που ζητάμε να είμαστε και καλοι ως σχημα,δηλαδη να έχουμε ένα επίπεδο απόδοσης τουλάχιστον(ειδικά οι τραγουδιστες).

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα του τα παρουν τωρα ολα με τα νεα μετρα..... ;D

Tα έβγαλε στην Ελβετία και στα Καϋμαν, φίλος... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το άλλο γαμώτο με τις διάφορες «μουσικές σκηνές» που έχει βρωμίσει ο τόπος- εκτός του οικονομικού-  είναι ότι δεν πληρούν καμία προϋπόθεση για μια αξιοπρεπή εμφάνιση. Πρόσφατα παίζοντας κάπου στα δυτικά προάστια, τα πάντα όλα επί σκηνής τράβηξαν ρεύμα από… μια μπαλαντέζα. Φανταστείτε την συνέχεια όταν υπήρχε ένας Marshall και ένας Boogie λαμπάτοι! Τι έχουν τα ζωντανά και… ψοφάνε…

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80 άτομα 10 ευρω...(δεν έχουν αλλάξει οι πληρωμες απο τότε)...Αυτα είναι....

 

Φανταζομαι είσασταν πιτσιρικια τότε.Και δω που είμαι εχει πέσει εκμετάλευση στους πιτσιρικάδες.Π.χ. φερτε 100 ατομα και κάτι θα σας δωσω.

 

Εμένα μια φορα μου είπαν αν δεν βγάλω πάνω απο τόσα(400 νομίζω) δεν μπορω να σας δωσω αυτα που ζητάτε(200 γιατι ως 1ο live τους σχηματος δεν θέλαμε εισοδο).Εγω του είπα αν βγάλεις  ας πουμε 1500 θα μου δωσεις παραπάνω.Μετα απλα μου είπε όχι και τελειωσε εκει το θέμα.200 είτε βγάλει 50 ειτε 50000.Μη μασάτε να ζητάτε και μη ψαρώνετε.Και αυτοι ανάγκη μας έχουν.Εμεις περα απο αυτα οφειλουμε απλα απο τη στιγμη που ζητάμε να είμαστε και καλοι ως σχημα,δηλαδη να έχουμε ένα επίπεδο απόδοσης τουλάχιστον(ειδικά οι τραγουδιστες).

 

κοιτα εγω ημουν ο πιτσιρικος της παρεας ειμουν 18 τοτε οι αλλοι μου ριχναν απο 2χρονια+

 

να σου πω την αληθεια δεν θελαμε λεφτα...απο σποντα εγινε γιατι μας ειπε 25 ατομα και επειδη ξεραμε οτι θα φερναμε τουλαχιστον 50 των ρωτησαμε τι θα γινει μπας και πιουμε καμια μπυρα παραπανω...ο στοχος ηταν οι μπυρες οχι τα λεφτα αλλα δε μας χαλασε γιατι και τις προβες μας βγαλαμε και ηπιαμε και τα μπυρονια μας τσαμπε... ;)

 

επισης παιζαμε πολυ ωραια για την ηλικια μας, τα ακουω τωρα σκεψου και γουσταρω...και ειχαμε φοβερο τραγουδιστη και παιζαμε heavy power δικο μας υλικο και διασκευες

 

κανονικα παντα κατι θα πρεπει να πληρωνονται οι μπαντες ή τουλαχιστον σε underground σκηνη οι ''headliners''

 

εχουμε κανει live σε μαγαζι στο βυρωνα το γεμισαμε (120 ατομα) και ειχαμε κανει και ''προπωληση'' 80 εισητηρια...το ευχαριστω του μαγαζιου ηταν να μας χρεωσει 2 μπυρες και μια βοτκα που ηπιαμε οι 3 απο τους 5 της μπαντας...τα συμπερασματα παλι δικα σας

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν...δεν υπαρχει πλεον...στο περιστερι ηταν και μετα καπου το μετακομισε και μετα εκλεισε

 

χαχαχαχαχα...ναι μετά το περιστέρι .. ο τύπος είχε νοικιάσει ένα πρώην σουπερμαρκετ .... το αδειασε και το έκανε συναυλιάδικο - πίστα πατινάζ .... καθώς εννοείται ότι το πάτωμα είχε τα πλακάκια του σουπερμάρκετ και δε γλίστραγε καθόλου ...  ;D ;D

 

στοίβαζε εκει μέσα όσους μπορούσε ... μιλάμε για αρκετό κόσμο μπορεί και 2000 να είχε στοιβάξει - και μετά από 1-2 λαιβς έκλεισε ...

 

μετά δε ξέρω.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου