Προς το περιεχόμενο

παρακαλω βοηθεια για επιλογη jackson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πορωθηκα λιγο με τις τζακσον... εχω μια rr3 αλλα δεν ξερω , κατι δεν μου αρεσει... θελω να παρω μια τζακσον σε σχημα king v η RR , αλλα να την κρατας και να νιωθεις κατι... οτι ειναι αξιας ρε παιδι μου γιατι η ρρ3 δεν ξερω γιατι αλλα μου βγαζει κατι σε φθηνοκιθαρο... νταξει μπορει να ειναι προσωπικη αποψη αυτη... ελεγα λοιπον εσεις τι μου προτεινετε... γυρω στο χιλιαρικακι η τιμη... επιπλεον να γνοστωποιησω οτι ο αγαπημενος μου μαγνητης ειναι ο seymour duncan invader και κατα πασα πιθανοτητα θα τον βαλω πανω σε καποια απο τις 2...

επισης μην διστασετε να προτεινετε την rr24 αν ειναι οντως τοσο καλη , παλι θα αντικατασταθει ο emg μαλλον αφου εχω μια ριτς με 81-85... φλοιντ δεν με νοιαζει ειτε εχει ειτε οχι αρκει αν εχει να ειναι οριτζιναλ επισης , να ειναι νεκ θρου... τελος  οι προτασεις να ειναι περιπου στΟ χιλιαρικο και ας μην καταληξουμε να λεμε κοιτα καλα ολα αλλα κοιτα και αυτη... ειναι λιγο παραπανω απο αυτα που δινεις... μονο 1800 ευρω αλλα κανε υπομονη και μαζεψε τα... εχω δει επισης και την rr5 ... περιμενω αποψεις και για αυτην αλλα και για οποια αλλη εχετε κατα νου...

εχω μια επιφων λες πολ και αυτο που εχω παρατηρησει με το tuneomatic ειναι οτι οι χορδες σε standard tuning ειναι πολυ τσιτα... σκληρες δηλαδη , πως να τω πω ? πολυ τεντομενες , κατι το οποιο με ενοχλει καπως... το ιδιο θα αντιμετωπισω και την rr5 ? βεβαια αυτη η κιθαρα παντα θα ειναι κουρδισμενη πιο χαμηλα απλα λεω... περιμενω και ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να τις πουλησεις ολες (εκτος απο μια οποια θες) και με τα λεφτα να παρεις σοβαρο ενισχυτη αλλιως...τζαμπα καει η λαμπα ;).........φιλικα!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου!

εχουν περασει πολελς jackson απτα χερια μου

D-10

Kelly

King V

 

αν και τελικα τις εδωσα ολες...

 

θα σου ελεγα το εξης, η κιθαρα που εχεις ειναι σουπερ και δεν χρειαζεται να πας σε αλλη κατηγοριας 1000κου.

 

αν σαρεσει τοσο πολυ πουλα τις αλλες και μαζεψε και παρε μια αμερικανα.

καλα στα ειπαν τα παιδια οτι τα signature τα πληρωνεις παραπανω.

 

και μετα παρε και εναν mesa boogie, συνολο 6000 και θασαι αρχοντας για μια ζωη.

 

μην αναλωνεσαι σε χαμηλοτερου επιπεδου κιθαρες και εξοπλισμο.

 

και μια λεπτομερια για την king v, η κιθαρα εχει μηκος (απτο headstock μεχρι αναμεσα στα ποδια 1μετρο και 10 εκατοστα, κοινως ειναι τεραστια= λιγο ζωρικη στα πρωτα ταστα αμα παιζεις χαμηλα + απειρα μικροχτυπηματα απο δω και απο κει.

 

προτεινω να μεινεις στην ηδη υπαρχουσα.

 

1. δεν το παιζω ξερολας, εχω αλλαξει ενα καρο κιθαρες και πραγματικα μην αναλωνεσαι σε μοντελα του 1000κου

2. μπορει να σου φανει αστειο αυτο για το μηκος της king v αλλα οταν θα την χτυπησεις για πρωτη φορα θα καταλαβεις τι εννοω (ασχετο ενας τεχνικος κιθαρας μου χε πει οτι θα μπορουσε να ζει μονο επισκευαζοντας τις γωνιες απο flying v!  :P )

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν έπαιρνα jackson, θα παιρνα ή την rr24 (κόκκινο μαύρο  ;) )

ή την jackson KE5FR Kelly, και να σε πώ ανάμεσα σε αυτές τις 2, μάλλον θα κέρδιζε η kelly.

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_ke5fr_kelly_bk.htm

 

http://www.jacksonguitars.com/products/products.php?page=2&product=2913005808

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω δεν ειμαι κιθαριστας αλλα πιστευω τα παιδια εχουν δικιο.βλεπω παρα πολλες κιθαρες στ κρεβατι σου στη φωτο.μην ψαχνεσαι αλλο γτ θα χασεις πολυ χρονο και χρημα.το εχω περασει και ξερω τι λεω στην ουσια δεν ζουσα λεπτο χωρις να σκεφτομαι αυτο...πουλα ολες οσες δεν χρειαζονται η και ολες και παρε μια καλη την οποια 8α κρατησεις πχ caparison,ran η jackson(american) κτλ δλδ κιθαρα του 2-3χιλιαρου και παρε και ενα special περιποιημενο κεφαλι καμπινα και τελος για μια ζωη

φιλικα κωστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αλλα το προβλημα ξερετε ποιο ειναι ?

 

σε ενα αλλο θρεντ προχθες εγραψα οτι αμερικανικες κιθαρες ειναι παντα καλυτερες απο τις ιαπωνικες , εκτος απο την περιπτωση των ιμπανεζ που ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο... τοτε ολα τα παιδια μου απαντησαν οτι κανω λαθος και οτι οι craftmen απο την ιαπωνια δεν ποιανονται και οτι στις αμερικανες κιθαρες πληρωνεις το mde in usa επανω ... ερχομαι εδω αποφασισμενος πλεον να παρω μια τζαπαν ... και μου λετε μην ασχολεισαι με μετρια οργανα παρε μια αμερικανα και τελος... ειναι να μην μπερδευεσαι ?

πως θα γινοταν και η μεν και δεν να βρεθειτε σε ενα θρεντ και να αντιπαραβαλεται τα επιχειρηματα σας ωστε να βγει καποιο συμπερασμα... οντως εχω αναλωθει περνωντας πολλες κιθαρες... ειναι υπερβολη καθως δεν ειμαι επαγγελματιας... απλως ερασιτεχνης...η προοπτικη του να δωσω 2000-3000 ευρω για ενυσχητη δεν ξερω αν με ευχαριστει και τοσο προς ο παρων αφου ειναι κυριως bedroom player και αντε καμια προβα στο στουντιο... ο ηχος που εχω στο σπιτι με ικανοποιει πληρως και αν καποια στιγμη παω στο στουντιο η σε κανενα λαιβ εχω την rp. τα διαφορα ποστ που εχω ανοιξει σχετικα με την επιλογη ενυσχητη , ειναι κατι που μου ερχεται και μου φευγει... δηλαδη λεω τοσες κιθαρες... χρειαζομαι εναν ενσχητη χωρις ομως να ξερω μετα τι θα τον κανω... δηλαδη 120 βατ λαμπα ας πουμε σε ενα δωματιο δεν πολυλεει...

ολες οι αλλες κιθαρες που εχω με ικανοποιουν ποιοτικα εκτος απο την ρρ3 και ετσι σκεφτηκα να την αντικαταστησω με καποια πιο ποιοτικη... αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τωρα ειδα και την RR24M ... ειναι κατα 250 ευρω πιο φθηνη... ποιες διαφορες εχει σε σχεση με την απλη RR24  ? μονο το maple fingerboard ? η εχει κι αλλα...?? ειναι japan αυτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι PRO SERIES ειναι Ιαπωνεζικες...

Εγω σου προτεινα τη ροζ RR5 FR αλλα πανω στο πιβι μπαντιτ θα ακουγεται σα την Ibanez GRX70 που μου κοστισε 50.000 πριν απο κατι χρονια...

Παρε 1000 κιθαρες...αν δεν εχεις καπου να τις "βαλεις"(μη παει ο νους στο πονηρο) για ΜΕΝΑ ειναι ΑΧΡΗΣΤΕΣ...

Με 1000Ε παιρνεις ενισχυτη που θα τον κρατησεις 30 χρονια...

Ισως η RR3(την ειχα,ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΙΘΑΡΑ για τα 500E που ειχα δωσει απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ)να μη σου φαινεται τοσο φτηνιαρικη...

Σε συγκριση με την USA δεν εχει binding-neck through-original floyd...

ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΥΤΑ 1500Ε...

Ποσο μαλιστα για να μπαινει στο μπαντιτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αλλα το προβλημα ξερετε ποιο ειναι ?

 

σε ενα αλλο θρεντ προχθες εγραψα οτι αμερικανικες κιθαρες ειναι παντα καλυτερες απο τις ιαπωνικες , εκτος απο την περιπτωση των ιμπανεζ που ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο... τοτε ολα τα παιδια μου απαντησαν οτι κανω λαθος και οτι οι craftmen απο την ιαπωνια δεν ποιανονται και οτι στις αμερικανες κιθαρες πληρωνεις το mde in usa επανω ... ερχομαι εδω αποφασισμενος πλεον να παρω μια τζαπαν ... και μου λετε μην ασχολεισαι με μετρια οργανα παρε μια αμερικανα και τελος... ειναι να μην μπερδευεσαι ?

πως θα γινοταν και η μεν και δεν να βρεθειτε σε ενα θρεντ και να αντιπαραβαλεται τα επιχειρηματα σας ωστε να βγει καποιο συμπερασμα... οντως εχω αναλωθει περνωντας πολλες κιθαρες... ειναι υπερβολη καθως δεν ειμαι επαγγελματιας... απλως ερασιτεχνης...η προοπτικη του να δωσω 2000-3000 ευρω για ενυσχητη δεν ξερω αν με ευχαριστει και τοσο προς ο παρων αφου ειναι κυριως bedroom player και αντε καμια προβα στο στουντιο... ο ηχος που εχω στο σπιτι με ικανοποιει πληρως και αν καποια στιγμη παω στο στουντιο η σε κανενα λαιβ εχω την rp. τα διαφορα ποστ που εχω ανοιξει σχετικα με την επιλογη ενυσχητη , ειναι κατι που μου ερχεται και μου φευγει... δηλαδη λεω τοσες κιθαρες... χρειαζομαι εναν ενσχητη χωρις ομως να ξερω μετα τι θα τον κανω... δηλαδη 120 βατ λαμπα ας πουμε σε ενα δωματιο δεν πολυλεει...

ολες οι αλλες κιθαρες που εχω με ικανοποιουν ποιοτικα εκτος απο την ρρ3 και ετσι σκεφτηκα να την αντικαταστησω με καποια πιο ποιοτικη... αυτα...

 

Ελαχιστοι απο εμας ειμαστε επαγγελματιες...και μαλιστα ειμαστε  bedroom players οι περισσοτεροι...εγω και ο Ιγνατιος σιγουρα...Δε σου ειπε κανεις να δωκεις 3000...αλιμονο...ενα λαμπατο με καλη ποιοτητα παραμορφωσης χρειαζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τις πουλησεις ολες (εκτος απο μια οποια θες) και με τα λεφτα να παρεις σοβαρο ενισχυτη αλλιως...τζαμπα καει η λαμπα ;).........φιλικα!

 

+1  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου