Προς το περιεχόμενο

παρακαλω βοηθεια για επιλογη jackson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κράτα την jackson-άρα σου και κάνε την "δική" σου. Δέσου μαζι της. Rock her world!

Μην ξεχνάς άλλωστε την φράνκενστρατ του έντι. Δύο ξύλα βίδωσε μαζί ο άνθρωπος και τώρα δεν την δίνει ουτε για μύρια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες..Χρειάζεσαι ενισχυτή βαρβάτο και όχι άλλη μία κιθάρα...Τότε θα ξαναερωτευτείς τα κιθαρόνια σου από την αρχή

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι να πω , σας ευχαριστω πολυ για ολα οσα μου γραψατε γιατι με γλυτωσατε απο πολλα χρηματα τα οποια στην ουσια τσαμπα θα τα εδινα...

 

μπορω να πω οτι ο ηχος των κιθαρων μου στο youtube ειναι απλα αθλιος και ο ηχος που βγαζει ο bandit πραγματικα απεχει χιλιομετρα απο αυτα... σας το εγγυομαι...

 

παρολυτα ειμαι παραπανω απο ανοιχτος σε προτασεις για ενυσχητες... αν δειτε ( δεν ξερω αν γινεται) το αμεσως προηγουμενο θεμα το οποιο ειχα ανοιξει ειχε σχεση με αγορα ενυσχητη... ετσι βγηκε και ο ορος χαιτ γκειν για καποιος που μπορει να το παρακολουθησανε το θεμα....

 

το θεμα ειναι οτι με 600 ευρω εκτος απο τους bugera δεν βρικα με τιποτε αλλο καλυτερο... οι μπουγκερα ειναι πολυ καλοι ηχιτικα και ακουσα και εναν προσφατα στον καγμακη και μου αρεσε , ομως εχουν προβληματα με την αξιοπιστια τους απο οτι βγηκε σαν συμπερασμα οποτε δεν θα ηθελα να δωσω 600 ευρω και να μπω σε περιπετιες .

η αμεσως επομενη λυση που βρεθηκε ειναι ο 6505 ο οποιος ομως ξεφευγει κατα πολυ μαζι με τις καμπινες... οποτε ? τι αλλο ? επειδη οπως καταλαβατε ειμαι λιγο βαρεμενος θα ηθελα και αυτο που θα παρω να ειναι μια ευρεως καλη λυση και οχι κατι ιδιαιτερα ψαγμενο που θα το λεω και θα με κοιτανε οι αλλοι σαν ηλιθιοι...  :o ειπαμε αγαπατε τον συμφοροουμητη σας με τα ελατωματα του... το βαρεμα ειναι βαρεμα...  ???

τωρα κατι λυσεις του τυπου tiny terror απο το youtube τουλαχιστον το γκειν δεν μου φτανει ουτε για ζητω...επισης μια παρομια υποψια εχω και για τον engl screamer... νομιζω δεν ειμαι σιγουρος ομως...

 

ειναι και δυσκολο να τους βρεις καπου να τους ακουσεις ολους αυτους... ας πουμε το γκαζι απο τους line 6 μου αρεσει... αλλα ενας λαμπατος που εχει ο τομαν και τον εχω θεσει στο τραπεζι 2-3 φορες εχει περασει ετσι... ισως κανενας απο εδω να μην τον εχει για να βοηθησει... τεσπα... ειμαι ανοιχρος στο θεμα ενυσχητη.. πειτε μου... κεφαλι καλυτερα να το παιρνω και μαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπορουσα να σκεφτω κατι πιο ευελικτο για την παρτη σου. ΚΟΥΒΑΔΕΣ gain και ποικιλια απο ηχοχρωματα.

 

http://www.thomann.de/gr/line6_spider_valve_mk_ii_112.htm

 

Το κεφαλι παει στο χιλιαρικο κοντα.Αφτο ειναι μεσα στα λεφτα σου 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/tech_21_psa1.htm

 

http://www.thomann.de/gr/tech_21_power_engine_60.htm

 

Και η τρανζιστορ λυση...

Εξαιρετικα αποτελεσματα...

 

Απ'οτι βλεπεις οι επιλογες ειναι χιλιαδες...

Ισως θα πρεπει να αρχισεις να πηγαινεις στα μαγαζια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[url=http://www.thomann.de/gr/tech_21_psa1.htm]http://www.thomann.de

Και η τρανζιστορ λυση...

Εξαιρετικα αποτελεσματα...

 

 

 

ευχαριστω πολυ... σκεφτομουν ομως αφου μπηκα που μπηκα στην διαδικασια να επαιρνα κατι σε λαμπα... να παρω κι εγω εναν λαμπατο καποια στιγμη...

καμια τετοια προταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα εναν Ενγκλ Σκριμερ και πηρα GSP1101 με τρανζιστορ τελικο...

Λαμπατος παπαλα για μενα...

GSP for the win...

 

Το PSA ειναι εξαιρετικο επισης...

Το τρανζιστον δε κανει τζιζ...

Υπαρχουν καλα και κακα τρανζιστορ...

Οσο η τεχνολογια προοδευει τοσο το τρανζιστορ και το μικροτσιπ θα βελτιωνονται...

Πιστεψε με δε μετανιωσα στιγμη που εδωσα τον ενγκλ για το GSP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια,

σε οτι αφορα τις jackson πιστεψε με το χω καψει,γι αυτο θα σου πω οτι στον ηχο οι αμερικανικες ειναι πολυ ισοποπιμενες και κοντα η μια στην αλλη,στον bridge ιδικα ακουγονται πολυ ιδιες.η ρρ1 εχει πιο γλυκο ηχο στον neck γιατι εχει 22 ταστα και les paul-ιζει λιγο, χωρις να μπουκωνει εξαιτιας του jazz μαγνητη που εχει πιο απαλα μπασα και καθαρο ηχο.η king v εχει 2 jeff beck bridge και neck,ετσι ωστε να κερδιζει στον ηχο οτι χανει λογο θεσης ο πανω διπλος, μιας και κιθαρα αυτη εχει 24 ταστα.το μονο πραγμα που αλλαζει πραγματικα ειναι τα ταστα και το μπρατσο.(μιας και οι 2 ειναι v τα χτυπιματα δεν αποτελουνε κριτιριο για να μην τις αγορασεις,οσο κινδυνευει η μια αλλο τοσσο κΑΙ η αλλη,στο κατω κατω μην παρεις ποτε ferrari γιατι ειναι χαμιλη και δεν παει σε χωματοδρομο)

η king v εχει thin u σχημα πολυ γρηγορο αλλα με λεπτα σε πλατος και πολυ ψυλα σε υψος ταστα.αυτο εχει σαν αποτελεσμα να κανεις ευκολα bends αλλα και να νομιζεις οτι εχει ξυραφια αντι για ταστα,που σε δυσκολευον στην μετακινιση του αριστερου χεριου (σαν να βρισκει το χερι σου καθως το μετακινεις πανω κατω στη ταστιερα)

αντιθετα ι ρρ1 εχει fat u με πλατια ταστα που σε κανουν να ξεχνας το χοντρο της μπρατσο κανοντας τα σολο παιχνιδακι και το taping must.

τελος να σου πω οτι καθιστος η king v βολευει περισοτερο γιατι ισοποπει καλυτερα αναμεσα στα ποδια

στο νοιζ πουλανε αμερικανικες κατα καιρους,1300 ειναι καλη τιμη,μαζι με εναν καλο λαμπατο θα βρεις την υγεια σου

Υ.Γ. καλη η ρρ24 αλλα πολυ limited με 1 διπλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρολυτα ειμαι παραπανω απο ανοιχτος σε προτασεις για ενυσχητες... αν δειτε ( δεν ξερω αν γινεται) το αμεσως προηγουμενο θεμα το οποιο ειχα ανοιξει ειχε σχεση με αγορα ενυσχητη... ετσι βγηκε και ο ορος χαιτ γκειν για καποιος που μπορει να το παρακολουθησανε το θεμα....

 

το θεμα ειναι οτι με 600 ευρω εκτος απο τους bugera δεν βρικα με τιποτε αλλο καλυτερο... οι μπουγκερα ειναι πολυ καλοι ηχιτικα και ακουσα και εναν προσφατα στον καγμακη και μου αρεσε , ομως εχουν προβληματα με την αξιοπιστια τους απο οτι βγηκε σαν συμπερασμα οποτε δεν θα ηθελα να δωσω 600 ευρω και να μπω σε περιπετιες .η αμεσως επομενη λυση που βρεθηκε ειναι ο 6505 ο οποιος ομως ξεφευγει κατα πολυ μαζι με τις καμπινες... οποτε ? τι αλλο ? επειδη οπως καταλαβατε ειμαι λιγο βαρεμενος θα ηθελα και αυτο που θα παρω να ειναι μια ευρεως καλη λυση και οχι κατι ιδιαιτερα ψαγμενο που θα το λεω και θα με κοιτανε οι αλλοι σαν ηλιθιοι...  :o ειπαμε αγαπατε τον συμφοροουμητη σας με τα ελατωματα του... το βαρεμα ειναι βαρεμα...   ???

τωρα κατι λυσεις του τυπου tiny terror απο το youtube τουλαχιστον το γκειν δεν μου φτανει ουτε για ζητω...επισης μια παρομια υποψια εχω και για τον engl screamer... νομιζω δεν ειμαι σιγουρος ομως...

ειναι και δυσκολο να τους βρεις καπου να τους ακουσεις ολους αυτους... ας πουμε το γκαζι απο τους line 6 μου αρεσει... αλλα ενας λαμπατος που εχει ο τομαν και τον εχω θεσει στο τραπεζι 2-3 φορες εχει περασει ετσι... ισως κανενας απο εδω να μην τον εχει για να βοηθησει... τεσπα... ειμαι ανοιχρος στο θεμα ενυσχητη.. πειτε μου... κεφαλι καλυτερα να το παιρνω και μαζι...

Απο που βγήκε το συμπερασμα για τους Bugera?απο τους youtubades και τους κατι ακουσα καπου στο Texas??Μάλλον εχεις σκαλωμα εσυ με το Logo και ΟΧΙ με τον ηχο..Παρε blackstar ht5 για το σπιτι ή Bugera 6260 για ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΤΕΛΟΣ

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου