Προς το περιεχόμενο

παρακαλω βοηθεια για επιλογη jackson


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πήρες όμως τηλ, να ρωτήσεις.. μη λες μετά οτι δεν στο είχαν πεί.

 

ποιο να ρωτησω για θυμησε μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που βγήκε το συμπερασμα για τους Bugera?απο τους youtubades και τους κατι ακουσα καπου στο Texas??Μάλλον εχεις σκαλωμα εσυ με το Logo και ΟΧΙ με τον ηχο..Παρε blackstar ht5 για το σπιτι ή Bugera 6260 για ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΤΕΛΟΣ

 

οχι οχι κανενα σκαλωμα με τους bugera... ισα ισα που ειχα ακουσει εναν και επεθα πλακα.

απο εδω μεσα εχω ανοιξει συζητηση σχετικα με αγορα ενυσχητη καθως και σε αλλες συζητησεις εχω διαβασει οτι γενικα χαλανε ευκολα επειδη ειναι made in china και κατι τετοια... απο ηχο που ακουσα τον 333xl επαθα πλακα... επισης δεν λεω οτι ειναι κοινη παραδοχη οτι οι μπυγκερα εχουν προβληματα... αλλα οτι πολλοι υποστηριζουν οτι βγαζουν διαφορα... τωρα τι να πω...? μακαρι να μην ειναι ετσι γιατι στα χρηματα που δινω νομιζω οτι ειναι μια ριστη επιλογη απο αποψεως ηχου...επισης αν μιλησουμε για μπουγκερα , προτεινετε γα κεφαλι και καμπινα ξεχωριστα η γιοα κατι τετοιο ?

 

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=16867

 

γενικα θελω οπου πηγαινω να παιρνω μαζι μου τον ενυσχητη...

μετα με εναν τετοιο καθαρισα απο θεμα ενυσχητη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file geia sou eimai ki8aristas kai exw paiksei me jackson rr3 kai mporw na pw oti exw sxhmatisei thn idia apopsh m esena. kalh ki8ara dn lew alla dn kserw egw ayta ta lefta dn 8a ta edina gia na thn agorasw, to feel ths htan wraio alla para to oti eixe pl kalous magnhtes (seymour duncan) den emeina 100% ikanopoihmenos apo ton hxo ths. egw proswpika an 8eleis jackson 8a sou proteina na dokimaseis kapoio montelo ths seiras dinky opws ayth gia paradeigma gia thn opoia exw akousei ta kalytera http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_sw_upgrade.htm

exw k egw mia dinky (dkmg) http://www.thomann.de/gr/jackson_dkmg_tbk.htm kai 8a sthn proteina MONO an skopeueis na allakseis magnhtes giati an kai ta 3yla ths einai para poly kala oi emg active dn dinoun toulaxiston gia mena toso megalh poikilia hxwn pou 8elw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file geia sou eimai ki8aristas kai exw paiksei me jackson rr3 kai mporw na pw oti exw sxhmatisei thn idia apopsh m esena. kalh ki8ara dn lew alla dn kserw egw ayta ta lefta dn 8a ta edina gia na thn agorasw, to feel ths htan wraio alla para to oti eixe pl kalous magnhtes (seymour duncan) den emeina 100% ikanopoihmenos apo ton hxo ths. egw proswpika an 8eleis jackson 8a sou proteina na dokimaseis kapoio montelo ths seiras dinky opws ayth gia paradeigma gia thn opoia exw akousei ta kalytera http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2m_dinky_sw_upgrade.htm

exw k egw mia dinky (dkmg) http://www.thomann.de/gr/jackson_dkmg_tbk.htm kai 8a sthn proteina MONO an skopeueis na allakseis magnhtes giati an kai ta 3yla ths einai para poly kala oi emg active dn dinoun toulaxiston gia mena toso megalh poikilia hxwn pou 8elw.

 

γεια σου φιλε μου...και καλως ηρθες... πληροφοριακα σου λεω οτι στο νοιζ γραφουμε ελληνικα ... απλα στο λεω... για την rr3 τωρα αυτο που μπορω να πω ειναι οτι το προβλημα δεν το εντοπιζω στον ηχο... ο ηχος πραγματικα ειναι εντυπωσιακος για τα δικα μου αυτια... εχω βεβαια αλλαξει τον jb με εναν invader που για μενα ειναι ο καλυτερος μαγνητης για ρυθμηκους κιθαριστες... απο εκει και περα ενα προβλημα στην αρχη που ειχε η κιθαρα ειναι το neck diving το οποιο βεβαια διορθωσα αλλαζωντας την θεση της βιδας , επιπελον δεν μου αρεσει πολυ η υφη τωου ξυλου στο λαιμο και πισω απο το χεντστοκ... φενεται λιγο φτηνιαρικο , ενα βασικο ξενερωμα ειναι το οτι δεν εχει οριτζιναλ φλοιντ κατεμε , αν και η ταστιερα ειναι πολυ περιποιημενη , με χαλαει το τελικο σημειο της ταστιερας που ειναι κοντα στον νεκ μαγνητη οπου ειναι εντελως ακαταργαστο και ευθυ... δεν ξερω πως να το περιγραψω... ας πουμε στι φεντερ ειναι λιγο στρογγυλεμενο το σημειο αυτο , στις σεχτερ εχει το binding που το κανει να δειχνει ωραιο... νταξει μπορει να ειναι λεπτομερειες ανευ αξιας για τον ηχο αλλα οκ θα προτιμουσα να ειναι λιγο πιο καλοδουλεμνενα αυτα τα σημεια...απο εκει και περα... στην συλλογη μου θελω μια κιθαρα v οποτε ισως να μην ειναι και τοσο καλησκεψηνα δωσω αυτην και να βαλω και αλλα τοσα και παραπανω για να παρω  μια rr5 ας πουμε γιατι απο οτι καταλαβα , δεν θα δω μεγαλες διαφορες... ασε που με την ρρ3 απο οτι μου ειπε ο φιλος blakie παραπανω εχουν παιξει και καπιοι επαγγελματιες οποτε εγω σαν μη επαγγελματιας δεν χρειαζομαι κατι παραπανω... οσο για τις λυσεις που μου προτεινες ειναι πολυ ωραιες κιθαρες αλλα ειναι στρατ και εχω πολλες απο αυτες... ενδεχωμενως καποια στιγμη να επενδυσω σε ενα οριτζιναλ φλοιντ αλλα θα δουμε... το σιγουρο ειναι οτι προεχει ενας ενυσχητης αυτη την στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι κανενα σκαλωμα με τους bugera... ισα ισα που ειχα ακουσει εναν και επεθα πλακα.

απο εδω μεσα εχω ανοιξει συζητηση σχετικα με αγορα ενυσχητη καθως και σε αλλες συζητησεις εχω διαβασει οτι γενικα χαλανε ευκολα επειδη ειναι made in china και κατι τετοια... απο ηχο που ακουσα τον 333xl επαθα πλακα... επισης δεν λεω οτι ειναι κοινη παραδοχη οτι οι μπυγκερα εχουν προβληματα... αλλα οτι πολλοι υποστηριζουν οτι βγαζουν διαφορα... τωρα τι να πω...? μακαρι να μην ειναι ετσι γιατι στα χρηματα που δινω νομιζω οτι ειναι μια ριστη επιλογη απο αποψεως ηχου...επισης αν μιλησουμε για μπουγκερα , προτεινετε γα κεφαλι και καμπινα ξεχωριστα η γιοα κατι τετοιο ?

 

http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=16867

 

γενικα θελω οπου πηγαινω να παιρνω μαζι μου τον ενυσχητη...

μετα με εναν τετοιο καθαρισα απο θεμα ενυσχητη ?

Xτύπα τον αυτόν στις αγγελίες (6260)..κι έκλεισες από ενισχυτή..το μόνο μείον το μεγάλο βάρος(μου εχουν πέσει τα νεφρά στο κουβάλημα έχω το κεφάλι 6260) και χτύπησα κι ένα Randall RH 50T για το δρόμο χεχεε  :D

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπυρο που μενεις ? θα γινοταν καποια στιγμη να συναντιομασταν να το ακουγα πριν δωσω χρηματα ?

 

ενοχλω , δεν ενοχλω ???

 

Διονύσης Παπαγιαννόπουλος (Part 1) - Ενοχλώ ; Δεν ενοχλώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου