Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική έως 350ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:) Θα προσπαθησω να ειμαι αμεσος και περιεκτικος στο ερωτημα μου.

 

Διαθετω εως 350ευρω μπατζετ και θελω αμεσα να παρω μια ηλεκτρικη κιθαρα.

Παρ'ολα αυτα δεν εχω ιδεα ποιο μοντελο να επιλεξω και θα ηθελα τις προτασεις σας.

 

Μ'εναφιαφερει κυριως το μελωδικο σολαρισμα αλλα και μεταλ/χεαβυ μεταλ σολαρισμα (κυριως).

Η κιθαρα πρεπει να εχει οπωσδηποτε τρεμολο( ; ) για παραμορφωση ηχου , οπως

επισης θα ηθελα να σημειωσω πως η κιθαρα θα συνδεθει με τον υπολογιστη και θα

χρησιμοποιηθει ειδικο προγραμμα που εξωμοιωνει εναν αμπ ,,οποτε το μπατζετ αφορα καθαρα τη κιθαρα!  ;D

 

Η αγορα θα γινει μαλλον απο thomann οποτε αν μπορειτε να παραθεσετε συνδεσμους

θα βοηθουσε παρα πολυ!

 

Ευχαριστω!

 

ΥΓ 1.

Συγνωμη αν χρησιμοποιησα λαθος ορους η αν εκανα καποιο τεχνικο λαθος! :)

 

ΥΓ 2.

Στο σολαρισμα δεν αναφερομαι τοσο στα ριφς αλλα στον "καθαρο" μελωδικο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γεια! Ετσι οπως τα λες μαλλον μια ibanez θελεις! Κιθαρα εχεις τωρα?

εγω απο την αλλη θα προτεινα κανενα fenderοιδες που ειναι πιο all around! και απο τα δυο βεβαια εχει πηξει ο κοσμος  :P οποτε τσεκαρε και τις αγγελιες μπας και βρεις κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα! ;)

(οταν λες τρεμολο εννοεις floyd φαση ετσι?)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση , θα περιμενω περισσοτερες προτασεις πριν καταληξω καπου.

 

Οσον αφορα το τρεμολο ... ειναι αυτη η γκρι χατζαρα που παραμορφωνει τον ηχο ;D ;D :D

Νομιζω κανει τη δουλεια που κανει ενα πεταλι  ??? .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει παλιά μία bc rich asm standard και είχα πάθει πλάκα με την διαύγεια των rockfield mafia που φορούσε πάνω...περιμένω τώρα το σετ για να τους βάλω πάνω στην fender μου. Το μόνο θέμα είναι κατα πόσο αξιόπιστο θα'ναι το licensed floyd της bc rich

 

http://www.thomann.de/gr/bc_rich_asm_standard.htm

αυτός φοράει έναν mafia στη neck θεση και ένα fatass στη bridge, άκου ένα δείγμα

 

 

Βέβαια το καλυτερο που χεις να κάνεις είναι πριν παραγγείλεις την κιθάρα στην οποία καταλήξεις είναι να τη δοκιμάσεις πρώτα να δεις αν σε βολεύει

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λες:

 

Και εγώ για fenderoκατάσταση θα έλεγα που είναι και πιο ευέλικτη και αν αλλάξεις γούστα στο μέλλον θα μπορεί να αντεπεξέλθει..λέμε τώρα.. :)

 

Αν όμως δε σου αρέσουν οι fender μπορείς να δοκιμάσεις τις Ibanez όπως είπε ο mariopol ή και τις Jackson.

 

Εδώ είναι τα αποτελέσματα απο search για κιθάρες Jackson εώς 350€:

http://www.thomann.de/gr/search.html?gk=GI&bn=&sw=jackson&pv=100&pb=350&ls=10&oa=rnk

 

Όσες έχουν τρέμολο το δείχνει στη φωτό τους αλλά το γράφει και στο description.

Αυτά.. :)

Greg Howe scares me..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση , θα περιμενω περισσοτερες προτασεις πριν καταληξω καπου.

 

Οσον αφορα το τρεμολο ... ειναι αυτη η γκρι χατζαρα που παραμορφωνει τον ηχο ;D ;D :D

Νομιζω κανει τη δουλεια που κανει ενα πεταλι  ??? .

ωπα! 1.εκτως απο τις προτασεις να πας να δοκιμασεις τιποτα πριν αγορασεις!

       2.γκρι χατζαρα???  κανε κανενα search στο google να δεις τις διαφορες!

       3. σιγουρα υπαρχουν πεταλια που κανουν διαφορα  ;) αλλα το τρεμολο ειναι πανω στην κιθαρα!

βασικα σε ενα τετοιο ποστ πρεπει να αναφερεις τι παιζεις ή τι θες να παιξεις , αν ασχολείσαι καιρο με το σπορ της ηλεκτρικης κτλ κτλ κτλ για να μπορει καποιος να σου πει μια γνωμη! αλλιως ειναι σαν να μπεις στη σελιδα του thomman και να κανεις search για κιθαρες με τρεμολο. μιλαμε για εκατονταδες αποτελεσματα!   :P

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλιως ειναι σαν να μπεις στη σελιδα του thomman και να κανεις search για κιθαρες με τρεμολο. μιλαμε για εκατονταδες αποτελεσματα!   :P

 

και αμφιβόλου ποιότητας κιόλας  :)

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αμφιβόλου ποιότητας κιόλας  :)

 

Εψαξα για κιθαρες με τρεμολο και μου εβγαλε αυτην: http://www.thomann.de/gr/gibson_50th_anniversary_lp_1959_ahb.htm εχει καλη ποιοτητα?  :P ;D ;D

 

Παντως τα 350 ευρω ειναι λιγο περιεργη κατηγορια τιμης. Σε πολλες μαρκες με ενα πενηνταρικο ακομα ανεβαινεις κατηγορια, αναλογα με το τι κιθαρα θες μπορει να κανει μεγαλη διαφορα. Απο οτι βλεπω στο Θωμα αρκετες ξεκινανε τα "μεσαια" μοντελα τους αναμεσα 350-400 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου