Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχετε κάποια διαφορετική πρόταση περιμένω να την ακούσω. ;)

http://www.dv247.com/search/0/0/ProductPrice/Ascending/YAMAHA+PACIFICA+112/1/

http://www.dv247.com/guitars/crate-fw15r-guitar-amp-combo--53840

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν με το καλό πάρω την κιθάρα σκέφτομαι αρχικά να κάνω κάποια ιδιαίτερα μαθήματα ώστε να μάθω μια σωστή τεχνική και αργότερα να συνεχίσω μόνος μου.Επειδή δεν γνωρίζω κάποιο δάσκαλο(μόνο διάφορες αγγελίες στο ιντερνετ) έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό από προσωπική εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα :)

^_^

Κάτσε ρε συ φοιτητής 21 χρονών είσαι, πότε έμαθες τόσο καλή κιθάρα που κάνεις και μαθήματα; :P

 

Επίσης στη Θεσσαλονίκη αν υπάρχει κανείς να κάνει μαθήματα ας μου στείλει πμ! thanks   ;D

Φίλε πολλοί κάνουν μαθήματα αλλά το θέμα είναι αν κάποιος ξέρει να μας προτείνει έναν δάσκαλο ώστε να μην πάμε στα τυφλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε φιλε κενυ,

 

περα απο τα τεχνικα που αναλυθηκαν παραπανω σε υπερβολικο πιστευω βαθμο για ενα 'αρχαριο' (ολοι αρχαριοι ειμαστε), αρπαξε μια κιθαρα, εχε μπολικο κουραγιο γιατι μερα παραμερα θ απογοητευεσαι και απλα ξεκινα και ολα θα ρθουν με τον καιρο.

 

Ετσι κ αλλιως αποτυχημενες αγορες θα κανεις σιγουρα :P (εννοειται οτι αγοραζεις κιθαρα να τη γουσταρεις και εξωτερικα ;D)

Για το δασκαλο εχεις δικιο. Ψαξε καποιον να νιωθεις καλα και να σου δινει πραγματα.

 

μην το συζητας πολυ ομως.βουρ στο πατσα 8)

 

με καθε καλη διαθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε plj667 έχω καταλήξει σε δυο επιλογές και εφόσον η αγορά θα γίνει σίγουρα στις αρχές του επόμενου μήνα έχω λίγο χρόνο ακόμα για περισσότερο ψάξιμο.Οι δύο κιθάρες στις οποίες έχω καταλήξει είναι η squier strat και η ibanez gsa60 και οι δύο ενισχυτές roland cube 15X και line6 spider 15X.Όσον αφορά τις κιθάρες θα τις δω από κοντά και θα πάρω όποια μου αρέσει περισσότερο. ;D

 

Το θέμα είναι να βρούμε και έναν καλό δάσκαλο(όχι πολύ ακριβό) για να μάθω να παίζω με μια σωστή τεχνική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ ο Hammet στα 16 του ήταν lead κιθαρίστας στους Metallica κ κατέβαζε τις σκάλες στα σολο του!

Κάνω αρκετά χρόνια μουσική,δεν είμαι τέλειος, αλλά είμαι σε ένα πολύ καλό επίπεδο. Ούτως ή αλλως με ενδιαφέρει να ασχοληθώ επαγγελματικά με την μουσική!

Τεσπα, εγώ πρότινα τον εαυτό μου γτ μπορώ να κάνω μάθημα σε αρχάριο και είμαι οικονομικός XD

Αν πάντως ενδιαφέρεσαι, στείλε μου ένα Pm να μιλήσουμε λίγο πιο χαλαρά!

 

Επίσης, squier strat = καλή επιλογή για πρώτη κιθάρα, αλλά αν ξεφύγεις από το ροκ/ελαφρύ μεταλ ρεπερτόριο (Χωρίς πετάλια) θα την βρεις λίγο δύσκολη (προσωπική εμπειρία). Ibanez έχει λίγο μεγαλύτερο ρεπερτόριο και δεν ξέρω,μάλλον αν γυρίσω πίσω 6 χρόνια , θα αγόραζα κ εγώ ibanez για πρώτη ηλεκτρική!

Επίσης ασυζητητή, line6 spider! Και καλές αγορές :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης στη Θεσσαλονίκη αν υπάρχει κανείς να κάνει μαθήματα ας μου στείλει πμ! thanks  ;D

 

Για στείλε ένα π.μ. στον Bluezlick

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου