Προς το περιεχόμενο

Πεταλακια για Μεταλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το mt2 είναι πολύ μέτριο πετάλι για εμένα. Καλύτερα πάρε το distortionX της Behringer (σε σύγκριση δίπλα δίπλα ήταν πολύ καλύτερο το Behringer σε metal καταστάσεις με ομόφωνη απόφαση 3 ατόμων)...

 

To mt2 το έχω ηδη.Κακο δεν ειναι ειδικα για κατι ηχους σε στυλ πρωιμους metallica megadeth ειναι μια χαρα απλα δεν είναι αυτο που θέλω αυτο το καιρο.Εγω δει και ακουσει απο το νετ για διάφορες μοντες που εχουν κάνει στο συγκεκριμμένο πετάλι και μπορω να πω οτι κάποια samples μου άρεσαν αρκετα.Ρωτάω αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία γιατι οπως και να χει τα samples καμια φορα ξεγελουν.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μη νομιζεις πως αλλαζει θεαματικα...απλα γινεται πιο ζεστος ο ηχος του και φευγει το πολυ τζιτζικι...χροια ομως δεν αλλαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Ετυχε να πεσει το ματι μου στο θεμα,και ως κατοχος ενος msd telegun το οποιο χρησιμοποιο και για metal εχω να σου πω τα εξεις

1.το telegun msd αξιζει 100% τα λεφτα του για οποιονδηποτε λογο και αν το παρεις.Ειτε το παιζεις σπιτι σου στον mg ειτε σε στουντιο σε καποιον tube amp η σε καλυτερο τρανζιστορ.Οσο καλυτερος ενισχυτης τοσο καλυτερα ακουγεται και το πεταλι....

εγω το εχω χρησιμοποιησει για δοκιμη ακομα και μαζι με Pod x3 live σε clean mode και γκαζι απο το πεταλι και παλι επαιξε παρα πολυ καλα.

2.Αυτο το πεταλι κοστιζει 200 euros.Ειναι αρκετα χρηματα...γι αυτο πριν αποφασισεις να το παρεις πρωτα ξεκαθαρισε αν αυτο που σε ενοχλει στον ηχο σου ειναι ο ενισχυτης η κιθαρα οι μαγνητες οι χορδες το κουρδισμα η οτιδιποτε αλλο,γιατι πχ αν εχεις μια stratocaster με single coils σε e tuning ηχο metallica δεν προκειτε να βγαλεις ποτε.Με μια κιθαρα τυπου lespaul με emg  se d tuning me 11ρες μπορεις να πετυχεις ωραια metal χροια ακομα και με σκετο τον ενισχυτη που εχεις...κι εγω για εξασκηση και χαμηλης εντασης παιξιμο χρησιμοποιο εναν mg15dfx και το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο για σπιτι...

αυτα...

ελπιζω να βοηθεισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου