Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για μονό neck μαγνήτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε και λέμε.

Κιθάρα με ,σώμα mahogany(καλο για μεταλ ;D ) maple top.

Wiring δεν υπάρχει.Ολα θα γίνουν απο την αρχη.

Bridge θα μπει BK warpig. Επειδή ομως οι μονοι ΒΚ δεν μου κάνουν στα αυτιά, κοιτάω να τον ταιριάξω είτε με dimarzio, είτε με duncan , διπλό σε ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΟΝΟΥ.

Ο ήχος που ψάχνω ΔΕΝ είναι για  screaming leads.Κοιτάω προς πιο liquid solo ηχο και για αξιοπρεπή καθαρά. Ο μαγνητης πρέπει να σπλιταρει.

 

Δεν έχω δοκιμάσει απο αυτά τα τερατάκια τιποτα.

Ότι εχω ακούσει ειναι απο το νετ.

 

Τί έχετε να προτείνετε?

 

 

edit:προτάσεις μόνο απο τις 2 αυτές εταιρίες

edit 2:οτι θέμα έψαξα στο noiz δεν με κάλυψε.Εκτός αν έχετε εσείς κάποιο υπόψην που μου ξέφυγε.

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν υπάρχει κάποιος μαγνήτης που δεν κατατάσσεται εύκολα σε κάποια κατηγορία, αυτός είναι. Έχει μέγεθος διπλού αλλά σπλιτάρει σε μονό (με μέγεθος μονού) και P90. Δεν κατάλαβα ότι ήθελες αποκλειστικά σε μέγεθος single coil φίλε μου... :-[

raco Dormiens Nunquam Tittilandus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον DiMarzio The Chopper στην neck σε Superstrat και γ@μει και γδερνει.....

Αν τον αλλαζα με Seymour ... μαλλον θα βαζα Seymour STK-S2 Hot Stack απ'οσο εχω ακουσει απο κλιπακια.

Μην κρινεις απο το ποσο δημοφιλης ειναι ενας μαγνητης ....γιατι σιγουρα δεν θα βγαλεις ακρη(και μαλλον θα καταληξεις με SD JB στην bridge και 59 neck στανταρτ!!!!!!!!).Αυτα που σου προτεινω ειναι απο τις περιπτωσεις που ενω δεν φτιαχτηκαν για μια συγκεκριμενη θεση ... γ@μ@νε χαλαρα και δερνουνε  στη συγκεκριμενη (θεση) neck...!

 

Τωρα οσον αφορα τον καθαρο ηχο ... εκει μην περιμενεις stratlike φαση....Ειναι οτι πιο κοντινο αλλα δεν παυεις να εχεις διπλο πηνιο!

 

Μην τα θελουμε και ολα δικα ... τους!!!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ενδιαφερον. 8)

 

Θα ψάξω για τον chopper να βρω κανα σοβαρό κλιπάκι.

 

JB  και 59 δεν τους σκέφτομαι ούτε για αστείο.

Δεν μου αρέσουν καθόλου.

Ξέρω, ξέρω, όλοι μ'αυτούς παίζουν...αλλα δεν μου αρέσουν ,τι να κάνουμε ;D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εψαξα λίγο παραπάνω και μαλλον καταλήγω στον chopper.

Λογο output ίσως ταιριάζει καλήτερα με τον warpig.

 

+ενας φίλος fusionας τον εχει βαλει σε παρόμοια κιθαρα και μου λέει οτι είναι απιθανος.

θα τον ψησω να μου στείλει κανα κλιπακι να τον ακούσω, γιατι δεν είναι δυνατον να τον δοκιμασω απο κοντά.

 

Thanks for the help guys :D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o hot rails ? cool rails ?

απο dimarzio καλος ειναι ο fast track 2 for bridge τον ειδα καποτε στην στρατ μου και εναι πραγματικα ονειρεμενος μαγνητης... πολυ γκαζιαρης , αλλα σπλιταρει και πολυ καλα...οποτε μετα για neck βαζεις τον air norton που ειναι ζεστος μαγνητης για σολο και καθαρος γεματος ηχος... αυτα λεει η εμπειρια μου... ελπιζω να βοηθησα... καλη τυχη m8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου