Προς το περιεχόμενο

Nels Cline demos his Schroeder DB7 Amp.


matawan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση όχι μόνο από παικτικής απόψεως,αλλά και από άποψη εξοπλισμού (και δεν εννοώ μόνο τον ενισχυτή).

Σε ποιο project του παίζει έτσι πιο πειραματικά ο Cline?Δυστυχώς μόνο η (πολύ καλή) δουλειά του με τους wilco μου είναι οικεία,οπού λόγω του ύφους της μπάντας παίζει λίγο πιο ''συγκαταβατικά''.

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιό είναι εκείνο το πετάλι που σκαλίζει συνέχεια επάνω στον πάγκο,κάτω από το memory man και δίπλα σε εκείνο με την οθόνη αφής (kaossilator?)?Μοιάζει να είναι κάτι σαν octave generator..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σε ποιο project του παίζει έτσι πιο πειραματικά ο Cline?Δυστυχώς μόνο η (πολύ καλή) δουλειά του με τους wilco μου είναι οικεία,οπού λόγω του ύφους της μπάντας παίζει λίγο πιο ''συγκαταβατικά''.

 

μπορεις να βρεις τα cd του στο ΑΜΑΖΟΝ .

 

Σε ΟΛΑ παιζει ετσι... :)

 

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dpopular&field-keywords=nels+cline&x=0&y=0

 

 

ξεκινα με το CHEST & το SAD.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιό είναι εκείνο το πετάλι που σκαλίζει συνέχεια επάνω στον πάγκο,κάτω από το memory man και δίπλα σε εκείνο με την οθόνη αφής (kaossilator?)?Μοιάζει να είναι κάτι σαν octave generator..

 

Μηπως εννοεις το looper του? Εχω την εντυπωση οτι ειναι αυτο:

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου