Προς το περιεχόμενο

Ενας IMAC ειναι αθορυβος;


dimist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι αθορυβο,το πιο αθορυβο εργαλειο που δουλεψα ποτε.

Κ εγω εχω το 24αρι και μπορω να πω μονο τα καλυτερα λογια.

 

ΜΟΝΟ το snow leopard χρειαστηκε να αγορασω.Ουτε antivirus ανανεωσεις ετησιες.

 

Αλλο δυνατο σημειο ειναι η εικονα.Παιζω πολλες ωρες σκακι στο διαδικτυο,και δεν κουραζει καθολου την οραση.Με αλλα που ειχα πριν,-(σωνει και καλα δυνατα εργαλεια,)-ειχα ζαλαδες,κ αλλα πολλα θεματα υγειας.

 

Αλλο δυνατο σημειο το garage band.Πολυ καλο και ευχρηστο προγραμμα,το Arturia Analog Factory εχω συνδεσει και συμπεριφερεται σαν να ειναι δικο του σωμα.

Εχει και firewire ports,πραγμα που το καθιστα ιδιαιτερα ελκυστικο,για καρτες ηχου,κλπ.

Εχω βαλει το ΟΖΟΝΙC (της M-AUDIO) που ειναι και καρτα ηχου.

 

Ενα αλλο πολυ καλο link αναφερω ακομα

 

http://www.macuser.co.uk/reviews/15956/roland-super-mpu64.html

 

αυτο το πηρα απο εδω,απο αγγελια του ΝΟΙΖ,και σε ξελασπωνει παντα.

MAHNAMAHNA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

off topic

 

οι 27αρηδες i5 οι καινουργιοι βγηκαν προβληματικοι στα γραφικα και μετα απο αλεπαλληλα updates των firmware δε λυθηκε το προβλημα...ΓΙΩΤΑ 5 εν ολιγοις...

 

η διαφορα ειναι οτι η apple σταματησε την παραγωγη τους και μαλλον θα προβεί σε αντικατασταση πραγμα το οποιο δε προκειται να δουμε σε προβληματικα pc παρα μονο αν ειναι dell κτλ...

 

αυτο το λεω για αυτους που θα πεταξουν μπηχτες στο marathon ;)

marathon και εγω pc εχω ρε φιλε για τα audio progs αλλα γιατι τα υπολοιπα μελη της μπαντας μου εχουν pc και θελουμε ΄΄συμβατοτητα'' μεταξυ μας...!

MAC OS X RULES !!!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω την τελευταία γενια imac. Τον 21,5 και δεν ακούγεται τίποτα. Το μόνο πράγμα που ακούγεται είναι την ώρα που βάζεις ένα CD/DVD μέχρι να το διαβάσει πρώτη φορά. Για να ακουσεις γενικά κάτι σαν υποψία ανεμιστήρα πρέπει να κολλήσεις το αυτί σου πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα mac mini και πραγματικα δεν ακουω ΤΙ ΠΟ ΤΑ (και δεν φταιει το ακουστικο μου). το μονο που ακουω ειναι ο εξωτερικος.. :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδηποτε υπολογιστης γινεται σχεδον τελειως αθορυβος (βραδυ, απολυτη ησυχια και να μην καταλαβαινεις αν ειναι αναμμενο το μηχανημα στο ιδιο δωματιο) με τους καταλληλους ανεμιστηρες και καμια fanless ψηκτρα οπου χρειαζεται. Οτιδηποτε εχει ανεμιστηρες μεσα καποια στιγμη θα χρειαστει συντηρηση/αλλαγη τους για να παραμεινει τελειως αθορυβο, αν και μεχρι τοτε μπορει να εχει καταληξει στο μπαλκονι να παιζει πασιεντζες και να ηχογραφεις με το νεο 64πυρηνο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

οι 27αρηδες i5 οι καινουργιοι βγηκαν προβληματικοι στα γραφικα και μετα απο αλεπαλληλα updates των firmware δε λυθηκε το προβλημα...ΓΙΩΤΑ 5 εν ολιγοις...

 

τελικά διορθωθηκε...

 

http://myplaisio.gr/news/apple-imac-27-graphics-firmware-update-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B8%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CE%AF%CF%87%CE%B1%CE%BD-%CE%BF%CE%B9-%CE%BA

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα mac mini και πραγματικα δεν ακουω ΤΙ ΠΟ ΤΑ (και δεν φταιει το ακουστικο μου).

έχω και γω, αλλά ΤΟ ΑΚΟΥΩ και με ενοχλεί κιόλας. {αλλά το έχω πάνω στο γραφείο μου}

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιοι ακουνε τελικα ΚΑΤΙ..θα μπαινουν βραδυνη σκοπια..2-4...οι υπολοιποι τα αλλα νουμερα..που ειναι λιγοτερα ακινδυνα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοσδηποτε υπολογιστης γινεται σχεδον τελειως αθορυβος (βραδυ, απολυτη ησυχια και να μην καταλαβαινεις αν ειναι αναμμενο το μηχανημα στο ιδιο δωματιο) με τους καταλληλους ανεμιστηρες και καμια fanless ψηκτρα οπου χρειαζεται. Οτιδηποτε εχει ανεμιστηρες μεσα καποια στιγμη θα χρειαστει συντηρηση/αλλαγη τους για να παραμεινει τελειως αθορυβο, αν και μεχρι τοτε μπορει να εχει καταληξει στο μπαλκονι να παιζει πασιεντζες και να ηχογραφεις με το νεο 64πυρηνο ;D

το αυτό

παλιότερα ένα μοντέλο της apple είχε ένα mini κλειστό κύκλωμα τύπου w/c και εκεί υπήρχε μεγάλη διαφορά γιατί είχε χαμηλές θερμοκρασίες χωρίς θόρυβο

τώρα δεν υπάρχει αυτό, οι mac φοράνε intel με αέρα

ε ότι κερδίζεις από ήχο το χάνεις σε ψύξη το ίδιο πράγμα μπορείς να το κάνεις και σε pc δλδ δεν τα φτιαξε κανάς μάγος τα mac

τουλάχιστον οι mac pro αν δεν κάνω λάθος παίζουν στο αντίστοιχο για server 4-pin super quiet workstation mode στο οποίο και ένας server με aftermarket ανεμιστηράκια σχεδόν δεν καταλαβαίνεις πως είναι ανοιχτό, απλά ανεβαίνουν λίγο οι θερμοκρασίες

από εκεί και πέρα ο θόρυβος εξαρτάται από ακριβώς ποιον συνδυασμό έχεις, πόσο workload έχει, μέχρι και σε ποια θέση το έχεις βάλει οπότε μην τσακώνεστε αν έχετε διαφορετική αίσθηση, ειρήνη!

 

btw παλιό θέμα αλλά απάντησα γιατί θέλω να ρωτήσω το giannis

giannis ποιο mac pro έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου