Προς το περιεχόμενο

Ενας IMAC ειναι αθορυβος;


dimist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ να σταματήσει το flame παίδες. Το ερώτημα Mac vs. PC έχει συζητηθεί ήδη γύρω στις 1500 φορές στο Noiz και μερικά εκατομμύρια φορές ακόμα στα forum ανά τον κόσμο και άκρη δεν έχει βγει ούτε σε μία περίπτωση. Μην έχετε λοιπόν την εντύπωση ότι χρειάζεται να το παιδέψουμε άλλο.

 

Μόνο μια παρέμβαση σε κάτι που είναι ουσιώδες αλλά συνέχεια το ξεχνάμε:

Τωρα οσο αφορα τι ειναι πιο καλο για παραγωγη μουσικης ας δουνε με τι γραφουν το 99,9% τον studio ανα τον κοσμο και ας αποφασισουν τι πρεπει να εχουν στο home studio τους...

1. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας απασχολεί ο εξοπλισμός των μεγάλων recording studios για να επιλέξουμε εξοπλισμό για το studio που έχουμε στο δωμάτιο του σπιτιού μας. Λες και υπάρχει καμία συνάφεια σε οποιοδήποτε επίπεδο μεταξύ τους.

 

2. Το 90% των μεγάλων recording studios έχουν Mac, είναι γεγονός. Ποιός καλός κύριος θα μας πει πόσο μεγάλη σχέση έχει αυτό με τα Pro Tools; ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχεις απολυτο δικιο  φιλε μου μην νομιζεις οτι ειχα την πολυτελεια να το παρω στα 1900ε που ειχε απλα επειδη εχω και 3 παιδια(=εξοδα) και δεν θα αλλαξω μηχανημα στα επομενα 10 χρονια γιαυτο το πηρα ι5 να εχω μηχανακι για 4 χρονια και αλλα 6 να εχω μια πατατα που θα προσπαθει αλλα που πιστευω θα τα καταφερνει ακομα και σε δεκα χρονια απο σημερα(αν δουλευει η led).Παντος στα 15 χρονια αυτα που αλλαζα pc καθε 2 χρονια(laptop kai desktop)στα windows φαγαμε μια περιουσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ να σταματήσει το flame παίδες.

 

ΟΚ δεν υπηρξε πάντως καποια φωτιά ή κόντρα...! όπως και να εχει ειναι ενα θέμα με το οποίο ''παρασυρόμαστε'' ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ δεν υπηρξε πάντως καποια φωτιά ή κόντρα...! όπως και να εχει ειναι ενα θέμα με το οποίο ''παρασυρόμαστε'' ;)

Σύμφωνοι, δεν είπα ότι ξεκατινιαστήκαμε (ευτυχώς κιόλας). Αλλά όπως είπες και εσύ, παρασυρόμαστε. Και καταλήγουμε μονίμως στην ίδια κουβέντα, να συζητάμε άσκοπα ξανά και ξανά. Δεν πειράζει, ας συζητήσουμε κάτι πιο ωφέλιμο αυτή τη φορά. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου