Προς το περιεχόμενο

Toy Piano


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ξεκινανε με 80 ευρω για 1+1/2 οκταβα μπορει και δυο και φτανουν μεχρι για 3 οκταβες+ουρα με τιμη γυρω στα 160 ευρω .Δεν ειμαι ομως 100% σιγουρος για τις τιμες τελευταια φορα πηγα στο συγκεκριμενο μαγαζι ηταν πριν απο δυο χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, μόλις πέρασα, όντως, 80 το μικρό και 160 το μεγαλύτερο με ουρά. Πιο γλυκό το μεγάλο σε ήχο, η ανταπόκριση τους στα πατήματα δεν μου έκανε πάντως καλή εντύπωση.

www.minorhead.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πετυχα τις τιμες ε;Μπραβο!!!χα!χα!

Αυτο για την αισθηση οντως δεν πολυ μετρανε τα Shoenhut κανουν και λιγο θορυβο και σου ξαναλεω πως σε σχεση με τα Michelsonne καμια σχεση (κλασης ανωτερα αυτα τα ρυμαδια τα Γαλλικα) σε σχεση πληκτρου και ηχου.Αλλα  τα λεφτα  για Michelsonne να υπολογιζεις γυρω στα 190-250 ευρω.Αλλα αμα εισαι οντως αποφασισμενος να ασχοληθεις με Toy piano ψαξε για Michelsonne δεν θα το μετανιωσεις.Αν τωρα το θες για την πλακα σου παρε ενα φτηνο Shoenhut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν παιζει σε καμια περιπτωση να βρεις αλλου εκτος αν πας Γαλλια και αρχιζεις και το ψαχνεις εκει 8).Αλλα το  ebay ειναι αρκετα αξιοπιστο.Μην το φοβασε.Εγω εχω αγορασει δυο απο το Γαλλικο Ebay και ολα ηταν  μια χαρα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Εχω κι εγώ 2 toy pianos στο Νοrd Electro 3. Δείγμα ήχου αψεγάδιαστο. Φαντάζομαι τα αληθινά. (Δεν είναι κι άσχημη μια τέτοια αγορά...)

Ωραίο θεματάκι.  :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγεται:

 

ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΑΤΟΣ

Χαριλάου Τρικούπη 65,ΑΘΗΝΑ

Τηλ. 210 38 39 339

 

 

Βεβαίως! Στη Χαρ. Τρικούπη είναι ένα μαγαζί με πιάνα (νομίζω Αθανασιάδης λέγεται). Βρίσκεται λίγο πριν το ύψος του Λογοθέτη.

Εχει τα schoenhut πιανάκια (παρε μια ιδέα http://www.toypiano.com/product_list.asp?html_category=upright%20pianos), που είναι κατά τη γνώμη μου ό,τι καλύτερο μπορεί κανείς να βρει σε παιδικό πιάνο.

 

Το πήρα για τον ανηψιό μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή και ως παιχνίδι (αντοχή, ποιότητα κατασκευής) αλλά και ως όργανο (σε στυλ Pascal Comelade), όταν το ηχογρφήσαμε για ένα cd. Και δεν είναι εξωφρενικά ακριβό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου