Προς το περιεχόμενο

Τι είδους strap για να αποφευχθεί το neck-diving?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόβλημα με το βούτηγμα λαιμού με τη κιθάρα, και αναρρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο στυλ strap, που να το εξαλείφει ή να το μειώνει σε μεγάλο βαθμό.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαρδύ στον ώμο με εσωτερικό υλικό (αυτό που ακουμπάει στον ώμο σου) κάποιο που να μη γλιστράει, π.χ. suede.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με το βούτηγμα λαιμού με τη κιθάρα, και αναρρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο στυλ strap, που να το εξαλείφει ή να το μειώνει σε μεγάλο βαθμό.

 

λογικά άμα βάλεις κάτι με μεγάλο συντελεστή τριβής με τον... ώμο σου θα κάθεται εκεί που θες :) επίσης θα μπορoύσες να δοκιμάσεις να αλλάξεις θέση στο ένα ή και στα δύο strap pins

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω μια jackson rr3 που ειναι bolt on.

αλλαξα θεση στο strap lock  βαζοντας το στην πανω δεξια βιδα που κραταει το λαιμο.

ενας αλλος φιλος μου το ειχε βαλει στην πανω αριστερα για να λυθει το προβλημα.

αν δεν ειναι bolt on τοτε καλυτερα να δοκιμασεισ να παρεις μια χοντρη ζωνη πριν επιχειρησεισ οτιδιποτε αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε μαλλον δεν το εβαλες στη σωστη θεση.

Σιγουρα υπαρχει μια που θα αλλαζει το κεντρο βαρους του οργανου.

Βεβαια μπορεις να κανεισ δοκιμες μονο αν δεν ειναι neck through αλλιως θα την κανεις κοσκινο  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά,εγώ μια καρφωτή squier strat έχω εδώ και 6 χρόνια, όταν την αγόρασα πήρα δώρο ένα strap της fender και εδώ και 6 χρόνια ούτε με ενοχλεί,ούτε πρόβλημα να μου φύγει η κιθάρα,ούτε κοκκινίλες!

Δεν ήξερα ότι η επιλογή για strap είναι τόσο δύσκολη!

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου