Προς το περιεχόμενο

Play with Joe Satriani Backing track


holyjoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος πολυ καλο το θεματακι στο πιανο :D.....πολυ μου αρεσε....και σε ευχαριστω για την αφιερωση ;)

Πολυ καλο οργανο το συγκεκριμενο που εχεις....το ειχα και εγω αλλα το πουλησα και πηρα την js1000 γιατι γουσταρα παντα το black pearl σαν χρωμα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προσπάθεια να προσεγγίσω τον ήχο του The Forgotten II  ;) θα ήθελα κανένα σχόλιο...  ;D ;D ;D

 

ακουσε και αυτη την εκτελεση απο μενα.......... ;D

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό!!!! ignatios  μπράβο ρε  ;D

 

μόνο που έχεις υπερβολικό reverb (η deley για να μην σου σβήνει) ;)

 

Ξέχασα ( εννοώ οτι αν ηχογραφίσεις με τοσο reverb δεν θα ακούγεται  τιποτα απο το backing track) το καλύπτει το solo   ;)

 

γουσταρω όμως γιατι αγγίζεις το feeling μετράει!!  8)

 

άναψε κανα φώς  ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο αλλα ξερεις οταν δοκιμαζα ηχους......τους δοκιμαζα χωρις να ηχογραφω και μετα ξεκιναγα την ηχογραφηση χωρις να κοιταω τετοιες λεπτομερειες........απο οσο θυμαμαι πρεπει να ειχα πολυ decay στο reverb παντως......γι'αυτο εχει τοση ουρα..........παντως το συγκεκριμενο κομματι ειναι μεσα στα 5 καλυτερα κιθαριστικα instrumental που εχω ακουσει εγω........θεικο απλα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ακουω ο Joe prepei να το εγραψε με Neck Pickup στο αργό θεμα με πολυ Sustain

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι αν εχει ελάχιστο Chorus εκτοσ απο delay.

 

Τοτε έπαιζε με Marshall απο οτι ξερω δεν μπορω καταλαβω πως με  Neck Pickup  δεν του σβηνει  :'(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ακουω ο Joe prepei να το εγραψε με Neck Pickup στο αργό θεμα με πολυ Sustain

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι αν εχει ελάχιστο Chorus εκτοσ απο delay.

 

 

αυτο που μου κανει εμενα πιο πολυ εντυπωση...ειναι οτι δεν το εχει παιξει ποτε μα ποτε live.....και ειναι ισως το καλυτερο κομματι που εχει γραψει.........δεν μπορω να καταλαβω το γιατι........και απο ηχο ειναι τελειος...........τωρα τι εχει μεσα .......ο ΘΕΟΣ και η ψυχη του.......... ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙ πει ρε!!! γιατί δεν το παίζει (σε συνέντευξη) ;D και άλλοι το είχαν απορία

 

θεωρεί οτι δεν προβλέπεται για live μιας και έχει καταθλιπτικό χαρακτήρα και επιλέγει κομμάτια που  εκπέμπουν θετική διάθεση....

 

οπως και πολυ σπανια παιζει εως καθόλου(για τον ίδιο λογο) το υπέρτατο κομμάτι και το αγαπημένο μου

 

LIGHTS OF HEANEN!!!!!!!!!!   :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σαν το rubina,το always with me,το midnight και αλλα που παιζει........ :P τι να πω εγω παντως απο τα παραπανω θα προτιμουσα το forgotten xαλαρα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου