Προς το περιεχόμενο

Imac, ερωτήσεις..


zestair

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάρω ένα imac. To φτηνότερο, μιας που είναι μια αρχή με mac κ logic, και τα έξοδα τρέχουν..

Από που να το πάρω. Μένω στην Θεσσαλονίκη. Οnline;

Πως μπορώ να προσθέσω +4GB Ram;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Θεσσαλονικη ειμαι κ εγω και τον πηρα απο εδω.

 

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=categories&category_id=324

 

άψογη εξυπηρέτηση .

 

Το καταστημα ειναι στο Πανοραμα.

 

Την μνημη μπορεις να την βαλεις και μονος σου αλλα το πολύ πολύ στην βαζουνε εκει στο μαγαζι αν δεν θες να μπλεξεις.

 

Ενα αλλα θετικο ειναι πως τα φερνουν απο Αμερικη και δεν εχουν σχεση με την Rainbow-Elite. Τουλαχιστον ετσι ηταν πριν απο 2+1/2 χρονια, που αγορασα εγω τον δικο μου

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα ειναι λιγο μπορντελο η φαση με τα Mac.Εγω για εναν φιλο μου ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΜΕ την SystemGraph που ειναι το επισημο καταστημα της mac εδω κατω και μας εκαναν και τους δυσκολους!Εγω βεβαια το πηρα απο κει στο πι κ φι.

 

Τελικα το πηρε στην καλυτερη τιμη της αγορας απο το Πλαισιο.Κιομως.

 

Ωστοσο,επειδη μιλας για εξοδα,να εχεις παντα στο μυαλο σου οτι χρειαζεσαι και μια εξωτερικη καρτα ηχου(να προτιμησεις καποια firewire)αν και να σου πω την αληθεια με τhn onboard δεν δουλεψα καθολου οποτε δεν ξερω,παιζει και να ψιλογραφεις ετσι για αρχη.

 

Τα 4GB εγω τα παρηγγειλα και τα ειχαν επανω,αλλα και παλι επειδη μιλησες για εξοδα,και με τα 2GB που εχει τρεχεις full γιατι απλα γινεται σωστη διαχειριση πορων apo to ΜΑC OS/X και μπορεις να δουλεψεις μια χαρα.Μην αγχωνεσαι.

 

Δοκιμασε για αρχη παντως τι μπορουν να σου κανουν εδω:

 

www.systemgraph.gr

 

και μετα βουρ στο πλαισιο.

ααααααα βασικο!!!!!!!

Ρωτα και για προηγουμενη γενια μηπως σκοτωνουν τιποτα stock.Η νεα γενια ειχε ψιλοπροβληματακια με το ασυρματο ποντικι σε συνδυασμο με το ασυρματο keyboard και ειναι προς ανακληση.

 

Εγω πηρα προηγουμενης γενιας(περσινο δλδ) iMac 24 με full extras τιγκαρισμενο σε τιμη...νεου 17'' με βασικο setup,και χωρις να εχω κανενα κονε. Απλα ρωτησα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααααα βασικο!!!!!!!

Ρωτα και για προηγουμενη γενια μηπως σκοτωνουν τιποτα stock.Η νεα γενια ειχε ψιλοπροβληματακια με το ασυρματο ποντικι σε συνδυασμο με το ασυρματο keyboard και ειναι προς ανακληση.

 

Εγω πηρα προηγουμενης γενιας(περσινο δλδ) iMac 24 με full extras τιγκαρισμενο σε τιμη...νεου 17'' με βασικο setup,και χωρις να εχω κανενα κονε. Απλα ρωτησα ;-)

 

τα προβληματα που λες λύθηκαν με software updates, η νέα-νέα γενια εχει προβληματα στα γραφικα στα μοντελα των 27 ιντσων και λογικα θα τα ανακαλεσουν αφου τα firmware updates δε καναν τιποτα (πήγη φίλος mac user αποκλειστικά - επαγγελματιας γραφιστας)

 

οσο για την κίνηση που εκανες με τα στοκ ήταν ρουα ματ... ;) αλλά νέος 17 ιντσων δεν υπαρχει πλεον, εχει σταματησει εδω και 2 ή 3 γενιες ο 17αρης

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστοσο,επειδη μιλας για εξοδα,να εχεις παντα στο μυαλο σου οτι χρειαζεσαι και μια εξωτερικη καρτα ηχου(να προτιμησεις καποια firewire)

 

Έχω την m-audio 410, (μάλλον θα είναι το επόμενο πράγμα που θα αναβαθμίσω)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την m-audio 410, (μάλλον θα είναι το επόμενο πράγμα που θα αναβαθμίσω)..

 

Θανάση βεβαιώσου ότι αυτή που θα χρησιμοποιήσεις δεν έχει πρόβλημα με το firewire του Mac.

 

Αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις ότι είχαν αναφερθεί προβλήματα με κάποιους Mac, μπορεί βέβαια και να μη θυμάμαι καλά και να είναι παλιότερα μοντέλα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα εισαι.

 

εγω εχω την Profire 610και δουλευει super,ακομα και οταν ξεχασω να την ανοιξω και την ανοιξω μεστην μεση ενος τραγουδιου που παιζει στο iTunes!

(σκεψου να το εκανα αυτο σε ενα pc...σσσσ,θα μας ακουσουν...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://maconline.gr/Maconline.html Είναι στη Ναυαρίνου λίγο πάνω από την Τσιμισκή. Κάνει διάφορες προσφορές αν του μιλήσεις.

 

Επίσης στο κατάστημα στην Αγγελάκη λίγο κάτω από το καφέ Βέρντι. Στον Imac μέχρι πρόσφατα βάζαν δώρο + 2 Giga RAM. Ανήκει στην αλυσίδα της Elite αν δεν κάνω λάθος. Η ιστοσελίδα είναι www.madmacs.gr αλλά την έχουν υπό ανακατασκευή.

 

 

 

 

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου